Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Надзвичайні ситуації та їх класифікація

Надзвичайні ситуації та їх класифікація

Назва:
Надзвичайні ситуації та їх класифікація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,75 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат з БЖД
Надзвичайні ситуації та їх класифікація


Найчастіше пожежонебезпечні умови складаються в степовій, поліській та лісостеповій зонах, горах Криму. Найбільш поширени-ми є лісові та торф'яні пожежі, бо ліси і торфовища займають понад 10 млн га території України. 31 % лісів розташовано в північному регіоні, 17 % — у східному, 10 % — в південному, 8 % — в південно-західному і 32 % — в західному регіоні.
Лісовий фонд України майже на 50% складається з хвойних лісів, з яких 60 % займають молодняки. Внаслідок широкомас-штабних робіт із заліснення на сотнях тисяч гектарів створені сос-нові насадження, що досягли на цей час критичного в пожежному плані віку 15—30 років.
Ліси України в більшості її регіонів неспроможні витримати наростання потоку відпочиваючих, оскільки площа їх значно мен-ша від науково-обґрунтованих норм. Така ситуація найхарактерні-ша для Херсонської, Миколаївської, Луганської, Донецької, Полтав-ської областей, Автономної Республіки Крим, що вважаються найбільш пожежонебезпечними.
В середньому за рік, залежно від погодних умов, виникає близько 3,5 тис. пожеж, якими знищується понад 5 тис. га лісу. У 1998 році зареєстровано 78 лісових та торф'яних пожеж.
Масові інфекційні захворювання і отруєння людей З-поміж інфекційних захворювань найбільше поширені на всій території України дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт, кір, епіде-мічний паротит, гострі кишкові інфекційні хвороби. Реальною епі-демічною загрозою населенню України є особливо небезпечні інфек-ції. В країні дуже поширені активно діючі природні вогнища бага-тьох небезпечних інфекцій — туляремії (у 23 областях), лептоспірозу (у всіх регіонах), сибірки (у 16 областях), лихоманки Ку (у 9 облас-тях), кліщового енцефаліту (у 8 областях), геморагічної пропасни-ці з нирковим синдромом (у 10 областях), вірусу Західного Нилу (у 7 областях), Каліфорнійського енцефаліту (у 7 областях), вірусу Укуніємі (у 6 областях).
Існують епідеміологічні свідчення про необхідність вивчення нозоареалу псевдотуберкульозу, лістеріозу, хвороби Дайма та інших природно-вогнищевих інфекцій.
Інфекційні захворювання тварин. Епізоотія — одночасне по-ширення інфекційної хвороби серед великої кількості одного чи ба-гатьох видів тварин у часі та просторі, на території не менш ніж 1 району, що значно перевищує звичайний зареєстрований рівень захворюваності на цій території. Найбільш поширені на території України такі епізоотичні хвороби, як туберкульоз ВРХ, лейкоз ВРХ, лептоспіроз, сальмонельози, сибірка, сказ, класична чума свиней, хво-роба Гамборо, хвороба Марека. У 1998 році зареєстровано 17 інфекцій-них захворювань та масових отруєнь сільськогосподарських тварин.
Хвороби та шкідники рослин. Епіфітотія — масове, поширю-ване у часі та просторі, інфекційне захворювання рослин, що супро-воджується чисельною загибеллю культур і зниженням їх продук-тивності, за якого уражено більше 50 % їх поверхні.
В Україні у посівах зернових культур має місце епіфітотія бо-рошнистої роси, бурої листкової іржі, фузаріозу, сажкових та інших хвороб, а в степовій зоні відзначався масовий спалах розвитку най-небезпечнішого шкідника озимої пшениці — клопа-черепашки. У 1998 році зареєстровано 1 ураження сільськогосподарських рослин хворобами та шкідниками. сСа
Таким чином, у зв'язку з наявністю в Україні досить значної загрози з боку природних чинників, захист населення, навколиш-нього природного середовища, промислових споруд, об'єктів від сти-хійного лиха, поруч із захистом від надзвичайних ситуацій техно-генного характеру, є важливим державним завданням.
ВИДИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ
В Україні щорічно виникають тисячі тяжких надзвичайних си-туацій природного та техногенного характеру, внаслідок яких гине велика кількість людей, а матеріальні збитки сягають кількох мільярдів гривень. Нині в багатьох областях України у зв'язку з небезпечними природними явищами, аваріями і катастрофами об-становка характеризується як дуже складна.
Як свідчить практика (Чорнобильська катастрофа; аварії з заги-беллю людей на вугільних шахтах України; авіаційні катастрофи — АН-124 під Києвом, АН-24 поблизу міста Салоніки в Греції та інші) для роботи в районі надзвичайної ситуації потрібне залучення знач-ної кількості людських, матеріальних і технічних ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Надзвичайні ситуації та їх класифікація

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок