Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Медична аптечка, її склад, призначення, правила користування

Медична аптечка, її склад, призначення, правила користування

Назва:
Медична аптечка, її склад, призначення, правила користування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,28 KB
Завантажень:
538
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Медична аптечка, її склад, призначення, правила користування


План
Призначення та правила користування медичною аптечкою.
Склад медичної аптечки.
Аптечка індивідуальна (АІ-2).
Індивідуальний протихімічний пакет (ІПП-8).


Призначення та правила користування медичною аптечкою
Комплекс заходів, що передбачають надання допомоги на місці події, включає не тільки навчання правил поведінки, а й відповідне забезпечення, до якого входить аптечка першої допомоги. Аптечки повинні знаходитись у місцях найбільшого скупчення людей і на травмонебезпечних ділянках.
В аптечці завжди мають бути засоби для надання першої допомоги при незначних пошкодженнях, дрібних пораненнях.
У кабінеті фізики, хімії, спортзалі, майстерні, гаражі, навчальному господарстві, на фермі, польовому стані аптечку кладуть до спеціальної шафи, під час роботи у полі аптечку тримають у сумці або іншому місці, зручному для переноски. Стан і укомплектованість аптечки необхідно періодично перевіряти, звертаючи увагу на термін зберігання ліків.
Правила користування:
розгортаючи пакет, не доторкайтеся до тієї сторони, яка буде накладена на рану;
якщо рана одна, то слід накласти дві подушечки, якщо ран дві – по одній подушечці на рану, потім перебинтувати;
щоб пов'язка не зсунулася, потрібно зовнішній кінець бинта закріпити шпилькою;
після відкриття пакет необхідно одразу використати, тому що він швидко втрачає стерильність.
Після отримання аптечки необхідно перевірити її комплектність і вивчити правила користування нею за інструкцією. Не рекомендується розкривати аптечку без необхідності, перекладати і розкривати пенали з таблетками. Не можна порушувати герметичність упаковки перев'язувального і протихімічного пакетів.
Отримані медичні засоби зберігаються до особливого розпорядження керівництва цивільної оборони. Невикористані пакети і аптечки здаються на склад у встановленому порядку. При загрозі надзвичайних ситуацій медичні засоби індивідуального захисту повинні завжди перебувати у готовності до використання у будь-яку хвилину.
Зберігання і підтримування у готовності медичних засобів захисту, призначених для особливого складу формувань, робітників і службовців, інших категорій працюючого населення, учнів, студентів покладається на керівника цивільної оборони об'єктів, а для іншого населення – на начальників цивільної оборони міст і районів.
Медичні засоби захисту зберігаються як безпосередньо на об'єктах господарської діяльності, так і на складах резерву у позаміській зоні.
Найважливішою вимогою, що ставиться до організації використання цих засобів, є забезпечення можливості найшвидшого їх застосування у випадку необхідності. Для цього засоби, що зберігаються безпосередньо на об'єктах, закріплюються за тими особами, для яких вони призначені, і повинні знаходитися у постійній готовності до видачі у мінімально короткі строки як у мирний час, при аваріях і катастрофах, так і при загрозі нападу ворога.
Планами цивільної оборони визначений порядок видачі формуванням і населенню медичних засобів захисту при введені відповідних ступенів готовності цивільної оборони. Разом з тим ці засоби можуть видаватися і до введення певного ступеня готовності розпорядчим порядком у відповідності з вказівками органів управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.
Пакет перев'язувальний медичний випускається у промисловості трьох типів: індивідуальний, звичайний, першої допомоги з однією подушечкою і першої допомоги з двома подушечками. Розрізняються вони за способом упакування, кількістю подушечок і розмірами.
Індивідуальний перев'язувальний пакет складається з бинту, двох ватно-марлевих подушечок, чохла і шпильки. Розкривши пакет виймають бинт і стерильні подушечки так, щоб не торкатися їх внутрішнього боку руками. Подушечки накладаються внутрішньою стороною на поранену поверхню, при наскрізних пораненнях – на вхідний і вихідний отвори і прибинтовують, кінець бинту закріплюють шпилькою.
Склад медичної аптечки
Найменування медичних засобів і препаратів |
Призначення |
Кількість
Індивідуальний перев'язочний антисептичний пакет | Для накладання пов'язок | 3 шт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Медична аптечка, її склад, призначення, правила користування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок