Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Моделі формування здоров'я людини

Моделі формування здоров'я людини

Назва:
Моделі формування здоров'я людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,17 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Моделі формування здоров'я людини


Поняття “здоров'я”. Основні аспекти здоров'я людини
Здоров'я – це природний стан організму людини, який характеризується ступенем стабільності функціональних і біохімічних систем людини, а також взаємозв'язків у системі «людина – середовище існування».
Система «людина – середовище існування» представляється ієрархічною структурою, що складається з декількох рівнів, які характеризуються різною організацією безпеки життєдіяльності, в частковості, стосовно суспільної структури. Кожний з елементів системи, що складають ці рівні, характеризується різним ступенем надійності в організації безпеки життєдіяльності. У свою чергу, сукупність елементів кожного рівня ієрархічної структури та їх властивості, як відокремлено, так і в сукупності при існуванні системи, являють собою інтегральний показник безпеки життєдіяльності.
Розглядаючи таку ієрархічну стуктуру в плані здоров'я людини випливає, що вона має наступні чотири основних взаємозалежних рівні:
1 – глобальний рівень, який характеризує здоров'я населення Землі в системі «людина – біосфера». У цій системі формування здоров'я населення Землі здійснюється, з одного боку, природними законами розвитку біосфери, а з іншого боку – діяльністю людини, яке приводить у дійсний час до подальшого розвитку її кризового положення. У такий спосіб цей комплексний показник складається зі складових, котрі відбивають рівень технічного й екологічного рівня розвитку держав і регіонів, їхнього психологічного клімату.
2 – суспільний чи державний рівень, який характеризує стан здоров'я держави в цілому чи декількох держав, об'єднаних у співтовариство і які характеризуються одним рівнем розвитку. Цей рівень здоров'я є наслідком впливу на населення стійкої багаторічної системи матеріального і психологічного стану, який досягнутий у суспільстві. Розглянутий рівень ієрархічної структури є інтегральним показником здоров'я суспільства, що, зокрема, побічно виражається через середню тривалість життя людини, наприклад, у державі.
3 – здоров'я соціальної групи індивідуумів. Під соціальною групою в цьому випадку розглядається виробничий, суспільний чи сімейний колектив людей, який знаходяться у відносно рівних умовах середовища життєдіяльності. Цей рівень здоров'я може служити показником структурної характеристики суспільства, його соціального складу, системи розподілу матеріальних і духовних цінностей.
4 – здоров'я індивідуума. Цей рівень є диференціальним показником здоров'я суспільства. Первинною основою його є індивідуальні, фізіологічні і психічні властивості кожної людинаи, його спадковість. У процесі розвитку на здоров'ї індивідуума відбиваються його спосіб життя, соціальний, родиний стан і т. п., що можуть впливати як позитивно, так і негативно на цю характеристику людини. Тому здоров'я індивідуума фактично відбиває умови життєдіяльності не тільки окремої людини, але і відповідної групи людей, суспільства в цілому.
Унаслідок цього здоров'я людини визначається комплексом взаємозалежних біологічних і соціальних факторів середовища існування.
Ряд цих факторів є позитивними, а ряд – негативними.
З іншої сторони всю групу факторів, які впливають на здоров'я людини, представляється можливим розділити на об'єктивні і суб'єктивні.
До групи об'єктивних факторів відносяться, наприклад, біологічні спадкові ознаки здоров'я людини, рівень розвитку суспільства, у якому існує людина.
До суб'єктивних факторів зокрема відносяться придбані ознаки здоров'я людини протягом його життя, його психофізичний спосіб життя, соціальний стан.
Розглядаючи здоров'я людини, як соціальну категорію, випливає, що вона значною мірою відбиває вплив усього комплексу факторів життєдіяльності суспільства на людину. Рівень здоров'я людини в державі формує його вікову структуру, визначає потенційні можливості розвитку.
Досить повно рівень здоров'я як фізичного, так і морального в державі, його перспективність відбивається пірамідами вікового складу населення (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Моделі формування здоров'я людини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок