Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> реферат: Моделі формування здоров'я людини

Моделі формування здоров'я людини / сторінка 2

Назва:
Моделі формування здоров'я людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,17 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
2.4). Ці піраміди будуються на основі даних перепису населення у державі. Розглянемо більш докладно суть та сенс побудови таких пірамід.
Кожна така піраміда містить у собі три умовні рівні вікового складу населення – І-й, ІІ-й та ІІІ-й. Перший рівень відбиває кількість наявного населення віком до 18 років. Другий їх рівень охоплює кількість населення з віком від 19 до 50 років, а третій – населення, віком старше 50 років.
Згідно з біологічними характеристикам людини перший рівень пірамід представляє кількість населення дорепродуктивного, другий – репродуктивного і третій – післярепродуктивного періодів.
Таким чином, виходячи із ідеї побудови пірамід вікового складу населення, на основі анлузу їх конфігурації можливо робити демографічні висновки, оцінювати перспективність розвитку держави і т. ін.
У принципі існує три таких основних типа пірамід, які наглядно відображають демографічну ситуацію в країні та можливі перспективи її розвитку (рис. 2.4):
а – держава, склад населення якої характеризується великою кількістю людей віком дорепродуктивного періоду (до 18 років), досить значною кількістю осіб репродуктивного періоду, та малим відсотком населення післярепродуктивного віку. Виходячи із такої демографічної ситуації можливі такі висновки. У принципі така країна являється перспективною на майбутнє, так як вона має значний потенціал молодих осіб, та відносно невелику кількість населення, яке знаходиться на соціальному забезпеченні. Але, звичайно, майбутнє такої країни, що розвивається, в основному залежіть від прийнятого напряму технічного, економічного та політичного становлення.
б – держава, склад населення якої відрізняється значною кількістю людей репродуктивного періоду, незначною часткою молоді, та досить великим відсотком людей старше 50 років. Така піраміда вікового складу відбиває демографічну ситуацію у високорозвиненій країні, яка характеризується високим рівнем технічного, політичного та соціального розвитку на час проведення перепису населення. Однак у перспективі така країна може зазнати зниження свого рівня розвитку. Це обумовлено тим, що, як слідує із форми піраміди, з однієї сторони економіка країни значно завантажена соціальними виплатами, а з другої – у неї можуть виникнути проблеми з поповненням населення, яке зайняте у виробничій та науковій сферах, тобто людей продуктивного періоду. Таким чином, на відміну від держави, піраміда вікового складу якої розглянута вище, в наявному випадку владним структурам такої держави необхідно вирішувати проблему чисто демографічного характеру – підвищувати рівень народжуваності. При чому, розглядаючи цю проблему випливає, що при її вирішенні необхідно обов’язково приймати до уваги і особливості психології людини такої держави та їх етнографічні аспекти.
в – держава, склад населення якої визначає високий рівень її розвитку та значний потенціал. Це обумовлено великою кількістю молодих людей віком до 18 років, достатньою кількістю людей, зайнятих у сфері виробництва та науки і відносно невеликим відсотком населення, яке відноситься до групи соціально забезпечуваних.
Другим якісним показником здоров'я є рівень народжуваності в державі. Однак, так як ця характеристика має свої національні, релігійні й етичні аспекти, вона не може однозначно характеризувати здоров'я, як комплексну соціальну категорію і, у зв'язку з цим, повинна використовуватися в сукупності з іншими показниками.
Ґрунтуючись на вищевикладеному, а також з огляду на біологічної і фізичної можливості організму людини, її структурно-функціональні системи, зокрема, механізми адаптації і регенерації, здоров'я необхідно розглядати в сполученні з динамікою росту і зміною інтенсивності та кількості факторів зовнішнього середовища, що змінюються.
Таким чином, формування рівня здоров'я індивідуума протікає, в основному, у результаті процесів адаптації і регенерації, які активізуються під впливом факторів зовнішнього середовища, на тлі спадкоємних ознак здоров'я людини, політичного та соціального клімату у державі, рівня її технічного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Моделі формування здоров'я людини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок