Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> реферат на тему: Моделі формування здоров'я людини

Моделі формування здоров'я людини / сторінка 3

Назва:
Моделі формування здоров'я людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,17 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

У соціальній підсистемі виділяють три рівні «здоров'я»:
Біологічний ? рівень фізичного здоров'я людини, який визначається спадкоємними ознаками, що розвиваються в сполученні з природними біологічними системами саморегуляції організму – системою адаптації і регенерації.
Соціальний – рівень здоров'я людини в біологічному і психологічному аспектах, який визначається його відношенням до соціальних проблем держави, світової політики.
Особливий психологічний рівень – психологічна і фізіологічна стратегія життєвої позиції людини у відношенні до свого здоров'я, що виробляється протягом життя людини під впливом факторів зовнішнього середовища і внутрішнього біологічного і психічного стану.
З фізіологічної точки зору «здоров'я» розглядається як природний біологічний стан людини. Первинні ознаки здоров'я передаються дитині від батьків у спадщину. У процесі розвитку людини, природно, змінюється і його здоров'я. Біологічні ознаки здоров'я виражаються у фізіологічно нормальному стані і функціонуванні окремих органів і організму людини в цілому.
Тобто здоров'я людини цей такий стан його організму, при якому потік фізіологічних, біологічних і психічних процесів, які в ньому протікають, забезпечує рівноважне нормальне функціонування і розвиток його органів і систем.
Здатність організму людини розвиватися і зберігати своє здоров'я на визначеному рівні забезпечується механізмом адаптації до умов зовнішнього середовища.
Цей механізм містить у собі наступні два рівні:
1 – Генетичний природний добір, який забезпечує збереження популяції за рахунок природного збереження більш здорових осіб, передачі і підвищення рівня їхніх позитивних властивостей у спадкоємних ознаках.
2 – Фенотиповой рівень, який полягає в індивідуальній здатності систем адаптації організму кожної особи пристосовуватися до умов зовнішнього середовища, що змінюються.
Системи адаптації організму людини на фенотиповом рівні регулюють життєдіяльність людини в результаті зміни інтенсивності протікання наступних основних процесів:
обміну речовин (метаболізму), з метою збереження стабільності внутрішнього біологічного і психічного середовища організму (гомеостазу);
регенерації, який полягає в відновленні окремих біологічних систем, органів, частин і ділянок живої тканини організму людини, що піддалися негативному впливу факторів зовнішнього середовища (отруєння шкідливими речовинами будь-якого фазового стану, стресові ситуації позитивного і негативного характеру, механічні ушкодження живих тканин і т. п.);
адаптивних умовних і безумовних рефлекторних реакцій організму, які виявляються в адекватних поведінкових відповідних реакціях людини на умови зовнішнього середовища, що змінюються.
Виходячи з цього випливають такі основні ознаки здоров'я людини:
Нормальне функціонування організму людини на всіх рівнях його біологічної і психічної організації, його клітинних і генетичних структур.
Нормальне протікання фізіологічних і біохімічних процесів, що забезпечують нормальне функціонування організму в часі.
Здатність до повноцінного виконання основних соціальних функцій.
Участь у соціальній діяльності, суспільно корисній праці і т. п.
Динамічна рівновага фізіологічних і біохімічних процесів організму з факторами навколишнього середовища, що змінюються.
Здатність організму підтримувати нормальну життєдіяльність при дії негативних факторів зовнішнього природного і виробничого середовища за рахунок функціонування процесів адаптації та регенерації.
Відсутність хворобливих процесів, хвороб чи хворобливих змін.
Повне фізичне, духовне, розумове і соціальне благополуччя, гармонійний рівень розвитку фізичних і духовних сил організму, дотримання принципу його єдності, саморегулювання і гармонійної взаємодії всіх органів.
2.5.2. Фактори формування здоров'я людини
На процес формування і рівень здоров'я людини впливає безліч факторів: кліматичні умови, екологічний стан навколишнього середовища, достатність забезпечення продуктами харчування, їхня якість, соціально-економічні умови життєдіяльності, а також рівень розвитку і стан медицини у державі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Моделі формування здоров'я людини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок