Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Скачати реферат: Моделі формування здоров'я людини

Моделі формування здоров'я людини / сторінка 4

Назва:
Моделі формування здоров'я людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,17 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Доведено, що приблизно на 50 % здоров'я людини визначає його спосіб життя.
Негативними факторами процесу формування здоров'я людини є шкідливі звички, незбалансоване, неправильне харчування, несприятливі умови праці, моральні і психічні перевантаження, сидячий спосіб життя, погані матеріальні умови, неполадки в родині, самітність, низький освітній і культурний рівень.
Негативно позначається на формуванні здоров'я людини несприятлива екологічна обстановка, зокрема забруднення повітря, води, ґрунту, а також складні природно-кліматичні умови.
Істотне значення має також стан генетичного фонду популяції, схильність до спадкоємних захворювань.
Причинами порушення нормальної життєдіяльності організму і виникнення патологічних процесів можуть бути абіотичні фактори навколишнього середовища, тобто особливості неживої природи.
Очевидний зв'язок географічного розподілу ряду хвороб із клімато-географічними зонами, висотою місцевості, інтенсивністю випромінювань, переміщенням повітря, атмосферним тиском, відносною вологістю повітря й ін.
На здоров'я людини впливають і біотичні складові (фактори) навколишнього середовища – особливості навколишньої живої природи. Ці фактори присутні у вигляді продуктів метаболізму рослин і мікроорганізмів, патогенних мікроорганізмів (віруси, бактерії, гриби й ін.), отруйних речовин, комах і небезпечних для людини тварин.
Патологічні стани людини також можуть бути пов'язані з антропогенними факторами забруднення навколишнього середовища: повітря, ґрунту, води, продуктів промислового виробництва. До них, зокрема, відносяться патології, зв'язані з біологічним забрудненням від тваринництва, виробництва продуктів мікробіологічного синтезу (кормові дріжджі, амінокислоти, ферментні препарати, антибіотики й ін.).
Хімічне, радіоактивне і бактеріологічне забруднення повітря, ґрунту, води, харчових продуктів, а також шум, вібрація, електромагнітні поля, іонізуючі випромінювання можуть викликати в організмі людини важкі патологічні явища, глибокі генетичні зміни. Це приводить до різкого збільшення захворюваності, передчасного старіння і смерті, народженню неповноцінних дітей.
На тлі дії негативних факторів навколишнього середовища на организм людини виникають такі захворювання, як онкологічні, серцево-судинні, дистрофічні зміни, алергія, діабет, гормональні дизфункції, порушення в розвитку плоду, ушкодження спадкоємного апарата клітин організму людини.
Істотно впливають на стан здоров'я населення фактори соціального середовища, демографічна ситуація, стан і рівень медичного обслуговування, духовний і культурний рівень суспільства і соціального середовища людини, матеріальний стан, соціальні відносини, засоби масової інформації, урбанізація, конфлікти різного рівня і багато чого іншого.
Перераховані вище умови середовища і визначають стан здоров'я населення.
Створення ідеальних умов для здоров'я людини є практично нерозв'язаною задачею. Це пов'язано з тим, що на сучасному етапі розвитку людського суспільства, одночасно з досягненням позитивного ефекту розвиваються так названі хвороботворні агенти біологічно, хімічного, фізичного, психофізичного характеру. У глобальному масштабі це пов’язано з порушенням динамічної рівноваги у системі «людина – середовище існування», що викликає розвиток критичного положення в біосфері.
Таким чином, ключове рішення задачі забезпечення здоров'я людини полягає в попередньому аналізі, прогнозуванні взаємного впливу компонентів системи «людина – середовище існування», які включають екологічні, технічні, біологічні, економічні, політичні й інші аспекти, тобто фактично спосіб життя і взаємини людей з їхнім природним оточенням.
Здоров'я населення знаходиться в прямій залежності від здоров'я суспільства. У нашій країні, для рішення проблеми збереження здоров'я і працездатності людини, збільшення тривалості його життя розроблена і функціонує система охорони здоров'я (СОЗ). Вона містить у собі наступні підсистеми:
Науково-медичну.
Лікувально-профілактичну.
Санітарно-епідеміологічну.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Моделі формування здоров'я людини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок