Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Класифікація об’єктів по ступенях безпеки

Класифікація об’єктів по ступенях безпеки

Назва:
Класифікація об’єктів по ступенях безпеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,38 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат з дисципліни: БЖД
Тема: Класифікація об’єктів по ступенях безпеки
Київ-2004


Тема: Класифікація об’єктів по ступенях безпеки
Зміст
№ п/п | Стор.
1.
2.
3.
4.
5. | Радіаційно небезпечні об’єкти
Хімічно небезпечні об’єкти
Пожежо- та вибухонебезпечні об’єкти
Об’єкти комунального господарства
Література | 3
6
8
11
12


Радіаційно небезпечні об’єкти
Об’єкти, на яких використовуються, виготовляються, переробляються, зберігаються або транспортуються небезпечні радіоактивні, хімічні й біологічні речовини, пожежовибухові, гідротехнічні й транспортні споруди, транспортні засоби, а також інші об'єкти, що створюють загрозу виникнення НС є потенційно небезпечними об'єктами. Особливу небезпеку для людей і навколишнього середовища становлять радіаційно небезпечні об'єкти (РНО).
До РНО належать: атомні електростанції (АЕС), підприємства з виготовлення і переробки ядерного палива, підприємства поховання радіоактивних відходів, науково-дослідні організації, які працюють з ядерними реакторами; ядерні енергетичні установки на об'єктах транспорту та ін.
В Україні діють 5 атомних електростанцій з 16 енергетичними ядерними реакторами, 2 дослідних ядерних реактори та більше 8 тис. підприємств і організацій, які використовують у виробництві, науко-во-дослідній роботі та медичній практиці різноманітні радіоактивні речовини, а також зберігають і переробляють радіоактивні відходи.
З усіх можливих аварій на РНО найбільш небезпечними є радіа-ційні аварії на атомних електростанціях з викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище.
Радіаційні аварії — це аварії з викидом радіоактивних речовин або іонізуючих випромінювань за межі, непередбачені проектом для нормальної експлуатації радіаційно небезпечних об'єктів, у кілько-стях понад установлену межу їх безпечної експлуатації.
Потенційною небезпекою для України є можливі аварії на АЕС інших держав з викидом радіоактивних речовин.
При аваріях на АЕС можуть бути пошкодження конструкцій, тех-нологічних ліній, пожежі, викиди в навколишнє середовище радіоак-тивних речовин. У 1998 р. на АЕС було 44 надзвичайних подій об'єктового характеру.
Прогноз і оцінювання радіаційної обстановки передбачають два види можливих аварій: гіпотетична аварія і аварія з руйнуванням реактора.
Гіпотетична аварія — це аварія, для якої проектом не передбача-ються технічні заходи, що забезпечують безпеку АЕС. Може утвори-тись небезпечна радіаційна обстановка при викиданні в атмосферу радіоактивних речовин, що може призвести до опромінення насе-лення;
Аварія з повним руйнуванням ядерного реактора може відбути-ся в результаті стихійного лиха, вибуху боєприпасів, падіння повітря-ного транспорту на споруди АЕС та ін. Така аварія може бути з розривом трубопроводів із теплоносієм, ушкодженням реактора і герметичних зон, виходом з ладу систем керування і захисту, що може призвести до миттєвої втрати герметичності конструкцій реактора, сплавлення тепловидільних елементів і викиду радіоактив-них речовин з парою в навколишнє середовище, можливе розкидан-ня радіоактивних осколків, уламків конструкцій паливних елементів.
З 26 квітня по б травня 1986 р. з ядерного палива вийшли всі благородні гази, приблизно 10—20 % летючих радіоізотопів йоду, цезію і телуру і З—6 % більш стабільних радіонуклідів: барію, строн-цію, цезію, плутонію тощо.
На 6 травня 1986 р. викинуто близько 1,9 * 1018 Бк, або 63 кг радіонуклідів, що відповідає 3,5 % кількості радіонуклідів у реакторі на момент аварії. А при вибуху атомної бомби потужністю 20 кт, ски-нутої на Хіросіму у 1945 р., утворилося 740 г радіоактивних речовин. Під час аварії і незабаром після неї від радіаційного ураження заги-нуло 29 осіб, із 30-кілометрової зони евакуйовано 115 тис. осіб. Ве-ликі площі сільськогосподарських угідь і лісу забруднені радіоактив-ними речовинами, що зробило неможливим їх подальше використан-ня для сільсько- і лісогосподарського виробництва.
Це зумовило те, що на переважній території України, країн ближ-нього і далекого зарубіжжя радіоактивне забруднення ґрунту, води, продуктів харчування, сільськогосподарської і лісогосподарської си-ровини та кормів у багато разів перевищувало нормативні показ-ники.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Класифікація об’єктів по ступенях безпеки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок