Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Природне оточення та матеріальна культура – основні елементи життєвого середовища людини

Природне оточення та матеріальна культура – основні елементи життєвого середовища людини

Назва:
Природне оточення та матеріальна культура – основні елементи життєвого середовища людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,53 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Природне оточення та матеріальна культура – основні елементи життєвого середовища людини”


ПЛАН
1. Система «людина — життєве середовище» та її компоненти.
2. Рівні системи «людина — життєве середовище»
Список використаної літератури
1. Система «людина — життєве середовище» та її компоненти.
Життєдіяльність вивчають, використовуючи системний підхід, шляхом аналізу прямих та зворотних зв'язків у системі «людина — жит-тєве середовище». Неможливо вивчати особливості людини, колективу чи суспільства, не враховуючи їх місця в навколишньому середовищі і стану цього середовища. Тому БЖД вивчає людину і її навколишнє середовище саме в системі «людина — життєве середовище». Поза ме-жами цієї системи людина є об'єктом вивчення антропології, медици-ни, психології, соціології та багатьох інших наук. Середовище, яке ото-чує людину поза межами цієї системи, вивчають астрономія, географія, геологія, біологія, екологія тощо.
Система «людина — життєве середовище» є складною системою в тому розумінні, що в неї, як правило, входить велика кількість перемінних і між якими існує велика кількість зв'язків. Відомо, що чим більше перемінних та зв'язків між ними має система, тим важче ці зв'язки піддаються математичній обробці і виведенню універсальних законів. Складність вивчення систем «людина — Життєве середовище» зумовлюється також і тим, що ці системи є багаторівневими, містять у собі позитивні, негативні та гомеостатичні зворотні зв'язки і мають багато емерджентних властивостей.
Людина є одним з eлeмeнmiв зазначеної системи, в якій під термі-ном «людина» - розуміється не лише одна істота, індивід, а й група людей, колектив, мешканці населеного пункту, регіону, країни, сус-пільство, людство загалом.
Хоч основним об'єктом вивчення безпеки життєдіяльності є зв'яз-ки у системі «людина — життєве середовище», у центрі уваги перебуває людина як самоціль розвитку суспільства.
Залежно від того, що ми розуміємо під терміном «людина» в системі «людина — життєве середовище», визначається рівень цієї системи, що Детально буде проаналізовано далі.
Життєве середовище — другий елемент системи «людина — жит-тєве середовище». Життєве середовище є частиною Всесвіту, де перебуває або може перебувати в даний час людина і функціонують системи її життєзабезпечення.
У цьому розумінні воно не має постійних у часі і просторі кордонів, його межі визначаються передусім рівнем системи, тобто тим, що в даному разі розуміється під терміном «людина».
Життєве середовище людини складається з трьох компонентів — природного, соціального, або соціально-політичного, та тех-ногенного середовищ.
* природне середовище (земний грунт, повітря, водой-мища, рослини, тварини, сонце, місяць, планети тощо) Життєве* соціальне, соціально-політичне середовище (форми середовище спільної діяльності людей, єдність способу життя) людини * техногенне середовище (житло, транспорт, знаряддя праці, промислові та енергетичні об'єкти, зброя, домашні і свійські тварини, сільськогосподарські рослини тощо)
З одного боку людину оточують земний грунт, повітря, водоймища» росли-ни, звірі, птахи, риби, мікроорганізми, тобто об'єкти природного походження і створені ними екологічні системи. Природні об'єкти утворюють поля, ліси, гори, ріки, озера, моря, океани континенти. Це оточення зветься природним середовищем. У ньому переважно діють закони природного розвитку — фізичні, хімічні, геологічні, біологічні. В ньому відбуваються дощі, бурі, землетруси, виверження вулканів, тектонічні дислокації тощо. Природними об'єктами та-кож є космічні об'єкти — сонце, місяць, планети, зірки, комети, астероїди. Сонце і місяць викликають припливи і відпливи води, а також відповідний рух земної кори. Сонце живить енергією всі біологічні об'єкти, а також спричиняє переміщення повітряних мас, внаслідок чого на Землі змінюється рельєф, відбу-вається кругообіг води і біологічних речовин. Фактично вся енергія, яку вико-ристовувала і використовує людина, за винятком ядерної, є трансформованою і накопиченою на Землі за мільярди років сонячною енергією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Природне оточення та матеріальна культура – основні елементи життєвого середовища людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок