Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> реферат: БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПРИ РЕМОНТІ ТЕЛЕВІЗОРІВ

БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПРИ РЕМОНТІ ТЕЛЕВІЗОРІВ / сторінка 2

Назва:
БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПРИ РЕМОНТІ ТЕЛЕВІЗОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
2.3.2.Справність обладнання, електровимірювальної апаратури, наявність їх надійного заземлення.

2.3.3.Справність живлячої електроарматури.

2.3.4.Наявність та достатність освітлення робочого місця.

2.3.5.Підготувати до роботи необхідний електроінструменті паяльник, обпальнивальницю ізоляції проводів, плоскогубці комбіновані, плоскогубці з подовженими губками, гострогубці бокові, пінцет, ніж монтажний та кілька викруток під різні гвинти з обов'язково ізольованими ручками; розташувати їх у такому порядку - гострими кінцями від себе аби уникнути травмування рук.

2.3.6.Перевірити наявність під ногами діелектричного гумового килима. Очистити його від бруду. Килим не повинен мати розривів та тріщин.

III. Вимоги безпеки під час роботи.

3.1.Під час виконання роботи бути особливо пильним. Не відволікатися на сторонні справи та розмови, не заважати іншим працюючим.

3.2.Встановити ремонтуємий телевізор на робочий стіл.

3.3.Обережно зняти задню захисну кришку телевізора, уникаючи ударів останньої об горловину кінескопа. Цю операцію проводити у захисній масці.

3.4.Очистити від пилу електроелементи телевізора.

Поверхню корпуса помножувача високої напруги, високовольтних кабелів та з'єднань аноду кінескопа, а також поверхні плат з боку друкованих провідників промиваються спиртом або бензином. При цьому,

для запобігання вибуху слід уникати доторкання до колби кінескопа гарячим паяльником, гострими кінцями інструменту.

3.5.Для підключення телевізора до електромережі слід використовувати технологічний провід який має блокуючу розетку з електрозапобіжниками. При зміні запобіжників телевізор та технологічний провід повинен бути виключеним з електромережі.

3.6.Ремонтувати та перевіряти телевізор під напругою дозволяється тільки в тих випадках, коли виконання робіт з відключеним від

електромережі телевізором неможливе (настроювання, вибір режимів, пошук контактів тощо).

3.7.Перед включенням телевізора в електромережу обов'язково заземлити металеве шасі телевізора та металеві корпуси вимірювальних приладів.

З.З.Дня уникнення доторкання до струмоведучих частіш пристроїв живлення та розгорток необхідно користуватися інструментом із спеціальними ізольованими ручками. Всі роботи виконувати тільки одною рукою. Друга рука та відкриті частини тіла не повинні торкатись деталей шасі і металевих корпусів вимірювальних приладів.

3.9.Проводи приборів, які використовуються для вимірювання напруги на аноді кінескопа повинні бути захищені від випадкового доторкання до них.

3.10. Дня проведення будь-яких робіт всередині телевізора, після його вимкнення з електромережі, необхідно зняти залишковий заряд з анода кінескопа та конденсаторів вирівнювачів блока живлення, використовуючи для цього високовольтний провід з'єднаний з шасі телевізора.

3.11. У зв'язку з можливістю вибуху помножувача напруги кінескопа, електролітних конденсаторів, перевірку ввімкненого в електромережу телевізора проводити з обов'язковим використанням маски для захисту обличчя і очей. З.П.Майстру забороняється:

3.12.1.Перевіряти наявність електричної напруги на елементах схеми «на іскру».

3.12.2.Встановлювати деталі, вести монтаж у телевізорі який включений в електромережу.

3.12.3.Залишати на робочому місці ввімкнений в електромережу телевізор із знятим захисним заднім корпусом.

3.12.4.Користуватися інструментом з неізольованими ручками .

3.12.5.Проводити ремонт телевізора в сирих приміщеннях, приміщеннях з цементною або іншою електропровідною підлогою поблизу батарей опалення тощо, якщо вони не мають ізолюючого огородження.

Включати в електромережу 220 В при ремонті імпульсного джерела живлення телевізора без розділювального трансформатора.

3.12.7.3ахаращувати підходи до засобів первинного пожежогасіння.

3.12.8.Вмикати та вимикати обладнання робота на якому не доручалась; за винятком аварійної ситуації.

3.12.9.Торкатися руками до обірваних та оголених проводів електромережі та монтажної схеми телевізора ввімкненого в електромережу.

3.12.10.Працювати неізольованимта несправним інструментом.

3.12.11.Вмикати в електромережу телевізори, вимірювальні прилади, проводи живлення яких мають пошкоджену ізоляцію та електропилки.

3.12.12. Використовувати саморобні подовжувачі.

3.12.13.Вмикати електровимірювальні прилади, телевізори в розетки, які не мають захисних направляючих контактів вилок.

3.12.14.Працювати електровимірювальними приладами, корпуси яких надійно не заземлені.

3.12.15.Користуватися пошкодженими розетками, відгалужувачами, з'єднувальними коробками, вимикачами та іншою електроарматурою, а також електролампами, скло яких має затемнення.

3.12.16. Застосовувати для опалення приміщення нестандартні (саморобні) електронагрівальні прилади та лампи розжарювання.

3.12.17.Користуватись саморобними некаліброваними

електрозапобіжниками.

3.12.18.Класти на щити електрообладнання, інструменти, одяг, пакунки. Розвішувати одяг на ізоляторах внутрішньої електромережі, арматури.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПРИ РЕМОНТІ ТЕЛЕВІЗОРІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок