Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> реферат: Куріння і молодь

Куріння і молодь / сторінка 2

Назва:
Куріння і молодь
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,96 KB
Завантажень:
1145
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Виявляється: якщо людина палить в день від 1 до 9 сигарет, то скорочує своє життя (в середньому) на 4,6 роки в порівнянні з некурящими; якщо палить від 10 до 19 сигарет, то на 5,5 роки; якщо викурених 20 до 39 сигарет - на 6,2 роки. Тривало і багато палять в 13 разів частіше захворюють стенокардією, в 12 - інфарктом міокарду, в 10 разів - виразкою шлунку і в 30 разів раком легенів. Учені з'ясували, що куріння в два рази небезпечніше для організму, що росте, чим для дорослого. Серце у того, що палить робить в добу на 15 тисяч скорочень більше, а живлення організму киснем і іншими необхідними речовинами відбувається гірше, оскільки під впливом тютюну кровоносні судини у підлітка стискаються. Учені з'ясували, що в тютюні міститься маса отруйних речовин. Серед них найбільш відомий нікотин: по своїй отруйності він рівний синильній кислоті.

Учені провели дослідження, і виявилось, що на організм дівчинки тютюн діє набагато сильніше: «в'яне шкіра», швидше сипне голос.

За останні десятиліття учені з'ясували, що у людей тих, що не палять стали виявлятися хвороби, властиві курцям. Причина? Люди, що не палять, тривалий час знаходилися в приміщенні разом з курцями. При курінні в організм людини проникає 20-25% отруйних речовин, а 50% разом з димом, що видихається, поступають в повітря. А їм дихають люди, що оточують курця. Виходить, ті, що не палять «палять». З'явився навіть спеціальний термін -«пасивне» куріння.

Навіть в США, при всьому засиллі тютюнової реклами, десятки мільйонів американців кинули палити. Теж саме відбувається і в Англії, Швеції і Фінляндії. Норвегія твердо вирішила стати некурящою нацією до нового століття. У багатьох країнах прийняті закони, що забороняють підліткам палити.

У нашій країні не можна палити в Палацах спорту, басейнах, спортзалах, учбових і медичних закладах, санаторіях і курортах, і на транспорті.

Так чому ж все-таки продають сигарети в кіосках? Так тому, що, на жаль, категоричним заборонам не завжди вплинеш на завзятого курця. Всякого роду саморобки, сурогати куди вредніше, чим тютюн, приготовлений у фабричних умовах. Просто заборонити людям палити, напевно, ще не можливо, а ось переконати кинути палити можна.

Шкода тютюну доведена, багато людей кинули палити, йде боротьба проти «пасивного « куріння». Прихильники ж тютюну часто посилаються на те, що багато видатних людей, наприклад, Дарвін, Ньютон, А. М. Горький, композитор С. В. Рахманінов і навіть учений-терапевт С. П. Боткін - палили. Означає, куріння не заважало їм досягти успіхів? Хочу привести тут деякі вислови відомих діячів культури і науки. Письменник А. Дюма -молодший: «.я відклав свою сигарету і присягнувся, що ніколи не палитиму. Цю клятву я твердо стримав і цілком переконаний, що тютюн шкодить мозку так само безумовно, як і алкоголь». Л. М. Толстой, кинувши палити, сказав так: «я став іншою людиною. Просиджую до п'яти годин підряд за роботою, встаю абсолютно свіжим, а раніше, коли палив, відчував втому, запаморочення, нудоту, туман в голові». Великий лікар С. П. Боткин був завзятим курцем. Вмираючи, ще порівняно не старим (57 років), він сказав: “Якби я не палив, то прожив би ще 10-15 років”. Скільки б ще він зробив би для науки, для порятунку людей, але, на жаль, не зумівши позбавитися від своїй згубній звичці, не зміг врятувати і себе.

А ось думка видатного шахіста А. Альохіна: «никотин послабляюче діє на спомин, руйнує нервову систему і ослабляє силу волі - здатність, таку необхідну для шахового майстра. Я можу сказати, що сам одержав упевненість у виграші матчу за світову першість лише тоді, коли відучився від пристрасті до тютюну».

Так говорили про шкоду куріння для розумової роботи дорослої людини видатні люди. Якщо ж вести мову про підлітків, то потрібно заявити категоричніше: РОЗУМОВА ПРАЦЯ І КУРІННЯ - НЕСУМІСНІ!

Багатократний чемпіон країни по ковзанах І. Аніканов писав: «вважаю, що мої спортивні досягнення неабиякою мірою пов'язані з повною стриманістю від куріння. Моя гаряча рада всім - відмовитися від цієї шкідливої звички». Прислухатися до цієї ради.

При першому куріння дере в горлі, прискорено б'ється серце, в роті з'являється осоружний смак. Всі ці неприємні відчуття, пов'язані з першою сигаретою, не випадкові. Це захисна реакція організму, і треба нею скористатися - відмовитися від наступної сигарети. Поки не наступила година, коли зробити це буде не так легко.

Подумай про те, що ми тобі розповіли. Якщо ти вважаєш, що шкода, яка наноситься курінням твоєму здоров'ю маячить десь далеко і мине тебе, - ти помиляєшся. Подивися уважно на дівчину, що палить, на колір її обличчя, шкіру, пальці, зуби, зверни увагу на її голос. Ти можеш відмітити зовнішні ознаки тютюнової інтоксикації.

Деякі вважають, що сигарета додає дівчатам елегантності. Швидше, вона додає їй вульгарності.

Загальні наслідки куріння.

1. Легенево-дихальна система

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Куріння і молодь

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок