Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Охорона праці в галузі

Охорона праці в галузі

Назва:
Охорона праці в галузі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,43 KB
Завантажень:
1103
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Контрольна робота
з предмету: „Охорона праці в галузі”


Зміст


1. Економічна доцільність проведення заходів з охорони праці
Однією з необхідних умов по охороні праці є оцінка ефективності відповідних цій задачі заходів, вибору оптимальних проектних рішень, визначення результатів діяльності підприємств, матеріального стимулювання працівників підприємств за розробку і впровадження заходів щодо охорони праці і рішення ряду інших питань.
Ефективність заходів може виражатися інженерно-технічними, соціальними, соціально-економічними й іншими показниками.
Витрати на охорону здоров'я підрозділяються на капітальні й експлуатаційні.
Економічний збиток, заподіюваний суспільству як наслідок незадовільних умов праці і різних видів непрацездатності, розглядається як сукупність матеріальних витрат і втрат підприємства (народного господарства).
Доцільність розробки і впровадження заходів щодо охорони праці обґрунтовують економічною ефективністю по наступних оціночних показниках: приріст продуктивності руда, зниження собівартості продукції, умовний річний економічний ефект, приріст прибутку і рентабельності.
За допомогою одного показника не можна оцінити ефективність того або іншого заходу, тому застосовують інші показники: умовне вивільнення працівників, економія робочого часу, приріст обсягів виробництва, зниження трудомісткості випуску продукту праці, економія на умовно-постійних витратах, зниження матеріального збитку від нещасних випадків, економія від зниження відсотка браку, зниження плинності кадрів.
У результаті впровадження організаційно-технічного заходу, той або інший елемент собівартості може видозмінюватися як убік економії, так і убік перевищення витрат.
За умови скорочення чисельності працівників, досягнутої за рахунок підвищення продуктивності праці, має місце економія по фонду оплати праці.
Знаючи економію по фонду оплати праці, необхідно врахувати економію по обов'язкових відрахуваннях, що нараховуються з фонду оплати праці і складають близько 40% зазначеного фонду.
Економія в результаті скорочення матеріального збитку від професійних захворювань і травматизму враховується кожним підприємством на підставі звітних даних за розрахунковий період і передбачуваного і фактичного зниження днів непрацездатності.
Економія на умовно-постійних витратах має місце при збільшенні випуску продукції. Якщо впровадження заходів щодо охорони праці забезпечує збільшення обсягу виробництва, то річна економія по собівартості відбудеться на умовно-постійних витратах.
При впровадженні нової техніки, витратах на проведення профілактичних заходів сума амортизації після впровадження більше, тобто, стаття собівартості зростає.
Збільшення або зменшення витрат на матеріально-енергетичні ресурси може відбуватися в результаті зміни норм витрати на одиницю продукції, заміни одних матеріалів іншими, зміни цін і тарифів.


2. Безпека праці користувачів ЕОМ
Вивчення і рішення проблем, зв'язаних із забезпеченням здорових і безпечних умов, у яких протікає праця людини - одна з найбільш важливих задач у розробці нових технологій і систем виробництва. Вивчення і виявлення можливих причин виробничих нещасних випадків, професійних захворювань, аварій, вибухів, пожеж, і розробка заходів і вимог, спрямованих на усунення цих причин дозволяють створити безпечні і сприятливі умови для праці людини. Комфортні і безпечні умови праці - один з основних факторів роботи користувачів ЕОМ, що впливають на продуктивність.
Робота користувачів ЕОМ безпосередньо зв'язана з комп'ютером, а відповідно з додатковим шкідливим впливом цілої групи факторів, що істотно знижує продуктивність їхньої праці. До таких факторів можна віднести:
а) вплив шкідливих випромінювань від монітора і від комп'ютера;
б) вплив електромагнітних випромінювань;
в) неправильна освітленість;
г) ненормований рівень шуму;
д) некомфортні метеорологічні умови;
е) висока напруга;
і інші фактори.
Однією з необхідних умов здорової і високопродуктивної праці є забезпечення чистоти повітря і нормальних метеорологічних умов у робочій зоні приміщення, тобто в просторі до 2 метрів над рівнем підлоги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Охорона праці в галузі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок