Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Техніка безпеки при здійсненні запроектованих технологічних процесів

Техніка безпеки при здійсненні запроектованих технологічних процесів

Назва:
Техніка безпеки при здійсненні запроектованих технологічних процесів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,27 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ ЗАПРОЕКТОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Для глино-кислотних оброблень свердловин використовують соляну і плавикову кислоти, так як вона розчиняє вапнякові породи. Під час глино-кислотного оброблення свердловин виникають небезпеки, пов’язані з використанням соляної кислоти і обладнання, яке працює під тиском.
Під час роботи з соляною кислотою недотримання правил безпеки може призвести до важких опіків обличчя та тіла. Особливо необхідно запобігати попаданню кислоти в очі.
Під час проведення кислотних оброблень ПЗП слід дотримуватись таких вимог:
Кислотне оброблення свердловин має здійснюватися підготовленою бригадою під керівництвом майстра або іншого інженерно-технічного праців-ника за планом, затвердженим головним інженером підприємства.
Ємності для зберігання кислоти на базисних складах мають бути осна-щені поплавковими рівнемірами та переливними трубами для відводу надлишку кислоти.
Ємності базисних складів мають бути обладнані засобами перекачу-вання для зливання кислоти з цистерн та наливання її у пересувні ємності (автоцистерни).
На базисних складах кислота має зберігатися в стаціонарних ємностях з антикорозійним покриттям.
Сальники насосів для перекачування кислот мають бути закриті спеціальними щитками, які можна знімати тільки під час ремонту.
Зливання кислот у ємності (автоцистерни) має бути механізоване.
Ємності для зберігання та транспортування кислот та запірні пристрої до них мають бути кислотостійкими та герметичними.
Забороняється зберігати та транспортувати плавикову кислоту в скляній тарі.
На кришці мірника, що використовується для приготування розчину кислоти, має бути не менше двох отворів: один для заливання кислоти, другий для відводу її парів. Отвори мають бути оснащені захисними решітками.
Для виливання кислоти з бутлів у мірник має бути обладнана зручна площадка для роботи в її межах двох працівників. Переносити бутлі необхідно по трапах з поруччям.
У разі відсутності насосів для закачування кислоти в мірник дозволяється подавати кислоту в бутлях.
До закачування розчину кислоти в свердловину нагнітальна лінія має бути опресована на півторакратний очікуваний робочий тиск. На лінії має бути встановлено зворотній клапан.
Забороняється ремонтувати комунікації під час закачування розчину кислоти в свердловину.
За необхідності ремонту комунікацій слід припинити закачування кислоти, знизити тиск до атмосферного, а комунікації промити водою.
Для приготування соляно-кислотного розчину з нерозбавленої кислоти її треба наливати у воду, а не навпаки. На місці роботи з кислотою має бути необхідний запас води.
Під час відкриття свердловин після оброблення повинні прийнятися застереження, так як можливо, що в насосно-компресорних трубах залишилася активна кислота, яка може бути викинута газом.
Забороняється проводити закачування кислоти за сили вітру більше 12 м/сек, при тумані та вночі.
Після закінчення робіт із закачування кислоти в свердловину обладнання та комунікації слід ретельно промити водою.
Самі по собі кислоти та їх пари є речовинами вибухонебезпечними та негорючими. Однак внаслідок їхньої окислювальної дії вони можуть викликати пожежу. Під час пожежі кислоти небезпечні своєю роз’їдаючою дією, і за високої температури вони розкладаються з виділенням шкідливих газів.
Навіть за звичайної температури (а тим більше під час інтенсивного нагрівання) кислота випаровується. Якщо кислота знаходиться в щільно закритій посудині, то під впливом зовнішньої температура починається пароутворення, і тиск парів при цьому може підвищитися настільки, що посудина розірветься. Тому, посудини з кислотою ні в якому разі не можна розміщувати біля печей, обігрівальних приладів, відкритого вогню або у місцях дії сонячних променів.
Кислоти у випадку контактування з іншими речовинами, як, наприклад, з горючими матеріалами, металами і т.п. вступають з ними в хімічні реакції. При цьому іноді виділяється стільки кислоти, що ці речовини загоряються.
Територія для розміщення технологічного обладнання повинна бути попередньо підготовлена, відповідно спланована, звільнена від стороннього обладнання і предметів, які заважають розміщенню насосних агрегатів, автоцистерн і комунікацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Техніка безпеки при здійсненні запроектованих технологічних процесів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок