Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Сприйняття вібрації організмом людини. Аналізатори нюху, смаку і дотику. Тактильний аналізатор організму людини. Рухові реакції людини

Сприйняття вібрації організмом людини. Аналізатори нюху, смаку і дотику. Тактильний аналізатор організму людини. Рухові реакції людини

Назва:
Сприйняття вібрації організмом людини. Аналізатори нюху, смаку і дотику. Тактильний аналізатор організму людини. Рухові реакції людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,38 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сприйняття вібрації організмом людини. Аналізатори нюху, смаку і дотику. Тактильний аналізатор організму людини. Рухові реакції людини


Сприйняття вібрації організмом людини.
Аналізатори людини, що сприймають вібрацію, дотепер не виділені як біологічні елементи. Існує кілька гіпотез про природу вібраційної чутливості.
Діапазон частот вібрації, що відчуваються людиною, розташовується від 1 до 10000 Гц. Найбільш висока вібраційна чутливість організму людини до частот 200 – 250 Гц. Пороги вібраційної чутливості різні для різних ділянок тіла. Найбільшою чутливістю володіють дистальні ділянки тіла людини (наприклад, кисті рук).
Вібрація високої інтенсивності при тривалому впливі приводить до серйозних змін діяльності всіх систем організму людини і за певних умов може викликати важке захворювання, яке ность назву вібраційна хвороба. При невеликій інтенсивності і тривалості впливу вібрація може бути корисна. У цьому випадку вона зменшує стомлюваність, підвищує обмін речовин, збільшує м'язову силу людини.
 
Аналізатори нюху, смаку і дотику
Нюх це здатність людини сприймати запахи. Ця здатність реалізується за допомогою нюхового аналізатора, рецептором якого є специфічні нервові клітини, розташовані в слизуватій оболонці верхнього і середнього носових ходів.
Людина має різний ступінь нюху до різних пахучих речовин. Чутливість до деяких речовин особливо висока. Абсолютний поріг нюху в людини виміряється частками міліграма речовини на літр повітря. Слід зазначити, що диференціальний поріг відчуття запаху людиною високий. У середньому він складає 38 %.
Запахи можуть сигналізувати людині про небезпеки, неполадки як у побутовій техніці, так і про порушення в ході технологічних процесів. Загальноприйнята класифікація нюхових відчуттів у даний час не розроблена.
Приємні запахи сприяють поліпшенню самопочуття людини, а неприємні можуть викликати різні негативні реакції аж до нудоти, блювоти, непритомності. Така реакція людини може викликатися, наприклад при вдиханні сірководню, бензину й ін. Неприємні запахи здатні також змінювати температуру шкіри, викликати відразу до їжі, загострювати чутливість нервової системи, вести до пригніченості, дратівливості. Так виявлено, що запах бензолу в значній мірі поліпшує слух, а індолу – погіршує. Запахи піридину і толуолу підвищують гостроту зору в сутінках. Запах камфори підвищує чутливість ока до зеленого кольору і знижує до червоного.
Зниження і втрата нюху часто виникають при запальних і атрофічних процесах у слизуватій оболонці носа. У деяких випадках порушення нюху є також одним з істотних ознак ураження ЦНС.
Смак це відчуття, яке виникає при впливі визначених хімічних речовин, розчинних у воді, на специфічні смакові рецептори, розташовані на різних ділянках язика.
Смак складається з чотирьох основних простих смакових відчуттів: кисле, солоне, солодке і гірке. Всі інші смакові варіації є результатом комбінації цих основних відчуттів. Дослідження показують, що різні ділянки язика мають різну чутливість до смакових відчуттів. Кінчик язика має найбільшу чутливість до солодкого, край язика – до кислого, кінчик і краї – до солоного, а корінь язика найбільш чутливий до гіркого.
Механізм сприйняття смаку зв'язують зі специфічними хімічними реакціями на границі «речовина – смаковий рецептор».
Вважається, що кожний смаковий рецептор містить високочутливі білкові речовини, що розпадаються при впливі визначених смакових речовин. Зміни вихідних сигналів смакових рецепторів передаються в ЦНС по специфічним провідним нервовим шляхам.
Абсолютні пороги смакового аналізатора, виражені у величинах концентрацій розчину, приблизно в 10000 разів вище, ніж нюхового.
Дотик це складне відчуття, що виникає при роздратуванні рецепторів шкіри, зовнішніх поверхонь слизуватих оболонок і м'язово-суглобного апарата. Основне місце у формуванні дотику належить шкірному аналізаторі, що здійснює сприйняття зовнішніх механічних, температурних, хімічних і інших подразників шкіри. Дотик складається з тактильних, температурних, болючих і рухових відчуттів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сприйняття вібрації організмом людини. Аналізатори нюху, смаку і дотику. Тактильний аналізатор організму людини. Рухові реакції людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок