Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Мікроклімат житлових приміщень

Мікроклімат житлових приміщень

Назва:
Мікроклімат житлових приміщень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,32 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Мікроклімат житлових приміщень”


ПЛАН
1. Поняття мікроклімату житлових приміщень
2. Мікроклімат і вологість житлових приміщень
3. Склад повітря і мікроклімат приміщень
4. Місце опалення житлових приміщень
в створенні сприятливого мікроклімату
5. Вентиляція житлових приміщень
Використана література
1. Поняття мікроклімату житлових приміщень
При оцінці мікрокліматичних умов житла основне значення має його температурний режим. Так, взимку оптимальна темпера-тура в приміщенні повинна становити 18-19 °С (для помірного поя-су) і 17-18 °С (для жаркого). Відносна вологість повітря (при темпе-ратурі повітря 18-20 °С) має бути в межах 40-60 %. Третій компо-нент мікроклімату - швидкість руху повітря, яка в зимову пору року не повинна перевищувати 0,2-0,3 м/с.
У кінцевому підсумку вимоги до мікроклімату в житлових при-міщеннях зводяться до того, щоб людина, вдягнена в легкий одяг і взуття, яка знаходиться тривалий час в малорухливому стані, не мала неприємних відчуттів: охолодження чи перегрівання.
2. Мікроклімат і вологість житлових приміщень
Внаслідок неправильної експлуатації житла або через технічні порушення при його будівництві в житлових приміщеннях виникає вологість. Причини вологості можуть мати експлуатаційний харак-тер - недостатнє опалення у зимовий період, перенаселення жит-ла, прання і сушіння білизни, готування їжі при недостатній венти-ляції. Застосування вологоємких будівельних матеріалів, в'язких розчинів, відсутня або недостатня гідроізоляція, дефекти покрівлі та ринв, розташування будинку в улоговині, яка погано освітлюєть-ся та провітрюється тощо також сприяють появі вологості.
Підвищення вологості у приміщенні погіршує умови прожи-вання І негативно впливає на організм людини. Перш за все у при-міщенні підвищується відносна вологість повітря, в результаті чого на стінах, шпалерах, меблях, підлозі з'являється пліснява, розвива-ються бактерії, грибки, які мають неприємний запах і руйнуються дерев'яні деталі будівлі, меблі. Особливо це сприяє появі різних захворювань. Крім того, вогкість підвищує тепловіддачу організму — людина у вологому приміщенні постійно мерзне. Це призводить до загострення тонзилітів, виникнення ангін, катарів верхніх дихаль-них шляхів. Порушення терморегуляції в цілому сприяє виникнен-ню ревматизму, радикуліту, невралгії, загостренню туберкульозу.
Особливо небезпечне охолодження для людини, яка спить у вологому приміщенні.
При появі перших ознак вогкості приміщення треба добре опа-лювати і провітрювати, регулярно витирати воду з предметів і стін. Не слід заставляти вологі стіни меблями, завішувати килимами, заклеювати шпалерами, тому що доступ повітря до стін закриваєть-ся. Заклеєна шпалерами стіна "не дихає", тобто немає обміну між внутрішнім повітрям і зовнішнім.
Систематичне провітрювання і хороше опалення квартири по-переджують появу вогкості в житлі. Для об'єктивної оцінки ступе-ня вІдволоження стін визначають вміст води в штукатурці, він не повинен перевищувати 2 %.
3. Склад повітря і мікроклімат приміщень
Повітряне середовище приміщень оцінюється також за його складом.
Хімічний склад повітря в приміщенні такий же, як і ззовні: приблизно 21 % кисню, 78 % азоту, 0,04 % діоксиду вуглецю, менше 1 % складають озон, водень, гелій, неон, криптон, радон і аргон, непостійна кількість водяних парів. При диханні склад по-вітря змінюється. Видихуване людьми повітря містить менше кис-ню і більше діоксиду вуглецю тощо.
У повітрі закритих, недостатньо вентильованих приміщень вміст діоксиду вуглецю може свідчити про ступінь забруднення середовища продуктами життєдіяльності людей і про ефективність вентиляції.
В таких умовах погіршується самопочуття і з'являється відчут-тя нечистого (спертого) повітря. Ввстановлено, що паралельно із збільшенням кількості С02 зростає в повітрі вміст і інших продук-тів життєдіяльності людей, які одержали назву антропотоксинів. Понад 30 сполук входять до складу антропотоксинів: оксид вуглецю, аміак, ацетон, сірководень, вуглеводні, альдегіди, органічні кисло-
Таблиця 1
Зміна складу і властивостей повітря при диханні
Показники якості | Атмосферне повітря | Повітря, яке видихається
Кисень | близько 21 % | 15,5- І 8,0%
СО2 | 0,03-0,04 % | 2,5-5,0 %
Пари води | різна кількість | насичене
Температура | різна | 35-37°
ти, діетиламін, крезол, фенол тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Мікроклімат житлових приміщень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок