Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Травми, нещасні випадки під час аварій на транспорті. Дитячий травматизм і його профілактика

Травми, нещасні випадки під час аварій на транспорті. Дитячий травматизм і його профілактика

Назва:
Травми, нещасні випадки під час аварій на транспорті. Дитячий травматизм і його профілактика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,91 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
Травми, нещасні випадки під час аварій на транспорті. Дитячий травматизм і його профілактика


Травма — це ураження поверхні тіла або внутрішніх орга-нів, яке виникло під дією зовнішніх факторів, у результаті чого той чи інший орган втратив здатність виконувати свою функцію.
Травми бувають легкі (подряпини, невеликі забиті місця) і тяжкі (переломи, опіки II та III ступенів, які призводять до каліцтва і навіть до смерті); одиничні (коли ушкоджено якийсь один орган і спостерігається кровотеча в одному місці) і множинні (вони найскладніші, бо навіть невеликі подря-пини, якщо їх багато, можуть призвести до дуже тяжких наслідків).
Головна причина нещасних випадків полягає в необачності людей, у нехтуванні ними правилами дорожнього руху, неви-конанні елементарних заходів безпеки, порушенні норм по-ведінки; часто люди травмуються під час занять спортом тощо.
Щороку на земній кулі в результаті необачності гине близь-ко 5 млн осіб. Більшість людей вважають, що нещасний випа-док може статися з ким завгодно, тільки не з ними. Це дуже поширена психологічна установка. Тому важливо не тільки знати правила безпечної поведінки в різних життєвих ситу-аціях, а й виконувати їх. Твереза оцінка обставин, уміння завчасно передбачити небезпеку, уникнути її, застерегти себе від невиправданого ризику — ці якості необхідні кожній людині у повсякденному житті.
Майже половина всіх нещасних випадків трапляється в ре-зультаті дорожньо-транспортних пригод. Очевидцями чи учас-никами аварій є водії автотранспорту і, звичайно, пішоходи. Надзвичайно важливо, щоб свідки аварії могли в найкоротші строки на достатньо високому рівні подати медичну допомогу, вміли діяти правильно і рішуче.
У разі аварії на транспорті потрібно поставити автомобіль у безпечне місце і включити аварійні сигнали. Якщо аварія ста-лася вночі, передні фари автомобіля можна використати для освітлення місця події. Важливо вміти організувати допомогу свідків і розподілити між ними обов'язки (розставити аварійні трикутники, викликати швидку допомогу і міліцію, подати першу медичну допомогу).
У пошкоджених автомобілях слід негайно вимкнути запа-лення, щоб уникнути вибуху. Оскільки можливе витікання палива з баків, ні в якому разі не палити, щоб не сталося загоряння.
Якщо життю потерпілих (водія чи пасажирів) ніщо не загро-жує, можна залишити їх у салоні, оскільки неправильне транспортування може призвести до зміщення зламаних кісток, появи кровотечі. Якщо постраждалий знепритомнів, потрібне перевірити прохідність його дихальних шляхів. Якщо ж він перебуває у важкому стані, слід подати допомогу, не виймаючи його з транспортного засобу, а коли це неможливо, потрібно скористатися ремонтним інструментом для його звільнення. Звільнивши потерпілого, приступити до зупинки кровотечі, іммобілізації кінцівок і, в разі необхідності, вжити заходів щодо реанімації до прибуття швидкої допомоги.
Значною групою травмувань є так звані «шкільні травми», або травми, що їх завдають собі діти під час перебування у школі. Встановлено, що такі травми становлять близько 20 % усіх дитячих травм. Це означає, що кожний п'ятий нещасний випадок трапляється у школі. Зрозуміло, що після напруженого уроку дітям хочеться побігати, погратися. Але не всі можуть оцінити наслідки своїх вчинків. Багато школярів постраждало від підніжки, зачинених перед носом дверей, поштовху та інших «невинних» жартів!
Дітям необхідно якомога раніше навчитися оцінювати свої сили і можливості, особливо під час занять фізичною культу-рою і спортом. Потрапляючи у спортивний зал, багато хто не розуміє, що спортивні снаряди мають бути не тільки підігнані до зросту учнів, а й вимагають певних навичок у ході тренувань. Більше половини всіх травм діти отримують під час занять гімнастикою. І це, як правило, серйозні травми — пере-ломи, вивихи, струси мозку. Тому освоєння гімнастичних снарядів, виконання вправ має відбуватися обов'язково у присутності вчителя фізкультури.
Невміння правильно оцінити свої сили і можливості при катанні на ковзанах, лижах, у туристичних походах також при-зводить до серйозних травм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Травми, нещасні випадки під час аварій на транспорті. Дитячий травматизм і його профілактика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок