Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Інші злочини у сфері безпеки виробництва

Інші злочини у сфері безпеки виробництва

Назва:
Інші злочини у сфері безпеки виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,21 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інші злочини у сфері безпеки виробництва


Порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах (ст. 273) може призвести до вибухів, пожеж, ушкодження або знищення підприємств, загибелі багатьох людей. Тому такого роду діяння розглядаються як одне з найнебезпечніших посягань на безпеку виробництва.
Згідно з ч. 1 ст. 273 відповідальність наступає за порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах особою, яка зобов'язана їx дотримувати, якщо воно створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров'ю потерплого.
Основним безпосереднім об’єктом цього злочину є безпека вибухонебезпечних виробництв (включаючи безпеку праці).
Потерпілими від злочину можуть бути як працівники вибухонебезпечного підприємства (цеху), так i сторонні особи, які не мають До нього ніякого відношення.
Діяння має бути вчинене в певному місці — на вибухонебезпечному підприємстві або у вибухонебезпечному цеху. До вибухонебезпечних вщносяться підприємства або окремі цехи, які використовують, наприклад, аміак, ацетон, бензин, бутан, доменний газ, силон, метан, спирт, толуол, коксовий газ, ефір, cipководень, сірковуглець, уайтспирт як сировину або основний продукт, або ці речовини виділяються при виробництві. Вибухонебезпечними вважаються підприємства i цехи, які виробляють вибухонебезпечні речовини, порох i боєприпаси. До вибухонебезпечних відносяться деякі цехи збагачувальних i брикетних фабрик (наприклад, цех термічної сушки, дробильний i пресувальний цехи). Це може бути i хімічна лабораторія, де в результаті різного роду дослідів отримують вибухонебезпечні речовини. До вибухонебезпечних підприємств вщносяться також шахти, небезпечні через виділення газу метану або через вибух вугільного, сіркового або сульфідного пилу, шахти по розкриттю i розробці вугільних пластів, схильних до раптових викидів вугілля i газу або ж до самозаймання копалин.
Належність підприємства (цеху) до вибухонебезпечних визначається категорією та класом виробництва за вибухонебезпечністю, встановлених технологічним регламентом. Ці категорії, класи та їм подібні характеристики встановлюються проектними організаціями, міністерствами, виробничими об’єднаннями, органами Держтехнагляду та деякими іншими організаціями як для підприємства загалом, так i для окремого його пускового комплексу, а також для різних основних (цех, дільниця, відділення) i допоміжних (склади, лабораторії) виробничих підрозділів, зовнішніх установок, вугільних пластів та інших об’єктів промисловості, сільськогосподарських та інших підприємств.
Порушення правил, що забезпечують безпеку виробництва на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах, може полягати в курінні, в приміщенні вибухонебезпечного цеху, користуванні відкритим вогнем в газовій (метановій) шахті, веденні робіт при відсутності належної вентиляції тощо. За ч. 1 ст. 273 насідками злочину, що розглядається е: створення загрози загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків; або заподіяння шкоди здоров'ю потерпілого. Між порушеннями правил безпеки i вказаними наслідками необхідно встановлювати причинний зв'язок.
3 суб’єктивної сторона злочин, що розглядається, може мати змішану або необережну форму вини.
Суб’єкт — особа, яка зобов'язана дотримуватися правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах. Ними можуть бути: громадяни — суб’єкти підприємницької діяльності; службові особи (керівники підприємств, головні інженери, начальники цехів, їх заступники, механіки, завідуючі вентиляцією, начальники дільниць, майстри та шш1), робітники i службовці вибухонебезпечних цехів i підприємств. Сторонні для цих виробництв особи (екскурсанти i працівники інших установ та організацій тощо) через реальну можливість усвідомлювати особливу небезпеку таких виробництв також можуть нести відповідальність за ст. 273, якщо до їx відома у встановленому порядку були доведені правила безпеки на вибухонебезпечних підприємствах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Інші злочини у сфері безпеки виробництва

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок