Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> реферат українською: Природа людини: її походження та сутність

Природа людини: її походження та сутність / сторінка 5

Назва:
Природа людини: її походження та сутність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,33 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Характер є сукупністю певних рис особистості. Існує декілька підходів до класифікації характеру людини, але нас цікавить класифікація за її ставленням до певних аспектів діяльності:
> до праці — працелюбство, старанність, відповідальність, ініціативність, настійливість, схильність до творчості або протилежні - пасивність, безвідпо-відальність, лінощі тощо;
> до інших людей, колективу, суспільства -~ товариськість, чуйність, уважність, колективізм і замкненість, презирство, індивідуалізм;
до самого себе - самоповага, гордість, самокритичність, самолюбство, самовпевненість, егоїзм;
до речей — акуратність, бережливість, щедрість, неохайність, недбалість, скупість.
Отже, ланцюги дій (поведінка) та звичок формують характер, а той, своєю чергою, визначає результативність і ефективність життєдіяльності людини та її безпеки.
4. Якості людини
* Якості людини — це ті її властивості, які виявляються по-різному залежно від умов, ситуацій.
Розглянемо основні властивості людини, які значною мірою впли-вають на життєдіяльність людини: здібності, емоційні та вольові якості.
* Здібності — це психофізіологічні властивості людини, які реалі-зують функції відображення існуючого світу і регуляції поведінки: відчуття, сприйняття, пам'ять, увага, мислення, психомоторика (рухи, довільні реакції; дії, увага).
Розрізняють загальніша спеціальні здібності. Загальні— притаманні багатьом людям, спеціальні — це такі властивості, які дають змогу до-сягти високих результатів в якійсь галузі діяльності. Особливі здібності, які виявляються в творчому розв'язанні завдань, називаються талантом,
а людей, яким вони притаманні — талановитими. Найвищий ступінь у розвитку здібностей — геніальність.
* Природні можливості розвитку здібностей кожної людини нази-вають задатками.
Індивідуальна своєрідність задатків кожної людини характеризує здатність людини до розвитку певних здібностей.
Задатки розвиваються у процесі виховання, навчання та прак-тичної діяльності. До задатків належать психологічні процеси, ступінь їх прояву. Однією з особливостей психологічного проце-су е відчуття.
* Відчуття — це основа знань людини про навколишній світ, це відображення властивостей предметів, що виникають у людини при безпосередній дії їх на її органи чуття.
Відчуття має рефлекторний характер, фізіологічною основою якого є нервовий процес, що стимулюється дією того чи іншого подразника на адекватний аналізатор. Відображення дійсності розуміють як сприй-няття.
* Сприйняття — це відображення у свідомості людини предметів, як цілісних образів при їхній безпосередній дії на органи чуття.
Цей процес залежить не тільки від інформації органів чуття, а й від настрою, очікувань, життєвого досвіду людини. Це активний процес, у якому задіяно минулий досвід, очікування, застереження, значущість для людини того, що вона сприймає. Інформація, яку сприймає люди -на, накладається на ту, яка в неї вже є.
Сприйняття поділяються на види за кількома ознаками:*
за провідним аналізатором {зорове, слухове, дотикове тощо);*
за формою існування матерії (простір, час, рух);*
за активністю (сприйняття мимоволі і навмисне). Фізіологічною основою сприйняття є складна аналітико-синтетична діяльність усієї кори головного мозку.
За допомогою сприйняття людина спроможна своєчасно виявити небезпечну ситуацію і адекватно реагувати на неї. Особливе значен-ня мають такі особливості сприйняття, як пороги зору та слуху, час реагування на небезпеки, надійність сприйняття в умовах дефіциту, часу, сприйняття простору тощо.
Сприйняття взагалі та здібності щодо сприйняття інформації мають суттєве значення для реалізації інших психічних процесів, особливо пам'яті.
Пам'ять — одна з найважливіших функцій людського мозку.
Якщо сприйняття — це початковий етап пізнавального процесу, відображення об'єктивної реальності, що діє на органи чуття в даний час, то пам'ять — це відображення реальності, що діяла в минулому.
* Пам'ять — це здатність людини фіксувати, зберігати і відтво-рювати інформацію, досвід (знання, навички, вміння, звички).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Природа людини: її походження та сутність

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок