Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> реферат: Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами )

Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами ) / сторінка 2

Назва:
Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,33 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Отруєння отрутохімікатами в побуті
До отрутохімікатів, що використовуються в побуті, належать по-бутові інсектициди - засоби побутової хімії для боротьби з домашні-ми та садовими комахами дуже ефективні, методи їх використання нескладні. Але ці препарати отруйні для людини і можуть викликатитяжкі гострі отруєння з потраплянням хлорофосу чи карбофосу у травний тракт чи при вдиханні їхніх парів.
Отрутохімікати з групи фосфорорганічних сполук (карбофос, тио-фос, хлорофос, дихлофос тощо), попадаючи в організм, можуть пере-творюватись на ще більш токсичні сполуки. При отруєнні у початко-вій стадії у постраждалих з'являється збудження, відчуття стиснення у грудях, задишка, спітнілість, підвищується артеріальний тиск. Якщо не вжити необхідних заходів, стан потерпілого погіршується: спосте-рігається порушення дихання, уповільнення пульсу, смикання м'язів, спазматичний біль у животі. У важких випадках можуть настати втра-та свідомості, судороги, утруднення дихання тощо.
Отрутохімікати з групи хлорорганічних сполук (гексахлоран, гентахлор тощо) при попаданні в організм чи на шкіру швидко всмокту-ються, накопичуються у жировій тканині, повільно виводяться з ор-ганізму через шлунково-кишковий тракт. У потерпілого з'являються біль у животі, загальна слабість, підвищення температури, остуда, судороги в ікроножних м'язах.
Засоби, що віднаджують комах і кліщів, у більшості випадків міс-тять диметилфталат. У разі неправильного використання препарату і з надмірним його попаданням в організм може настати важке враження центральної нервової системи.
Перша допомога при побутових отруєннях
За будь-яких отруєнь слід негайно звернутися до лікаря. Але ще до його появи треба надати потерпілому першу допомогу. Головне зав-дання надання першої допомоги - виведення з організму отруйного продукту або його знешкодження.
Часто ефективним засобом для виведення отрути є промивання шлунку. Потерпшому необхідно дати випити кілька склянок води та ви-кликати блювання. У воду можна додати сіль чи суху гірчицю (2 чайні ложки на склянку води) при отруєнні фосфорорганічними речовинами, а також метиловим спиртом, у воду додають питну соду (1 чайна ложка на склянку води), а при отруєнні отруйними рослинами - перманганат ка-лію (розчин мусить мати слабкий рожевий колір). Необхідно зробити З— 4 промивання шлунка, а потім дати потерпшому проносне.
У разі отруєння нашатирним спиртом, каустичною содою та пре-паратами, що містять її, кислотами, оцтовою есенцією, препаратами із сильнодіючих кислот, а також органічними розчинниками, засобами для виведення плям, змивками фарб, потерпілому слід випити 2-3 склянки води. Добре діє розведений у воді розчин яєчних білків (шість білків на 0,5 л води), а також кисіль, желе, рисовий і вівсяний відвари. Молоко рекомендується тільки при отруєнні кислотами чи препаратами, що їх містять.
Правильно надана перша допомога полегшує стан потерпілого.і 17.5. Правила безпеки при поводженні з пестицидами
Весна... Всі з нетерпінням чекають настання цієї благословенної пори року. Земля прокидається після зимового спання, все навкруг починає зеленіти. А для людей настає пора сівби. В сільськогоспо-дарських підприємствах готується техніка для її проведення, востаннє перевіряється відповідність насіннєвого матеріалу. На присадибних та дачних ділянках люди теж готують землю до весняних робіт: де грядки перекопати та перегною добавити, вибрати що, де посадити, які мінеральні та органічні добрива застосувати, щоб збільшити уро-жай, і які пестициди - щоб вберегти його від шкідників.
Слід відмітити, що широке застосування пестицидів у сільському гос-подарстві України бере свій початок з кінця шістдесятих - початку сім-десятих років. Починаючи з 1980 p.,- початку впровадження інтенсив-них технологій вирощування сільськогосподарських культур,- з метою їх збереження, за рахунок знищення шкідників, використання і наванта-ження пестицидів на орну землю* стало невпинно зростати і досягло мак-симального рівня в 1985-1987 pp. В окремих районах навантаження пес-тицидів на гектар орної землі становило 40 і більше кілограмів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами )

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок