Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> реферат на тему: Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами )

Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами ) / сторінка 3

Назва:
Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,33 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Що ж таке пестициди? По-перше, це отруйні речовини, які в залеж-ності від призначення діляться на декілька груп, такі як: інсектици-ди - хімічні речовини, які застосовують для знищення комах; ака-рициди - хімічні речовини, які застосовують для знищення кліщів; лімациди - хімічні речовини, які застосовують для знищення молюс-ків; нематоциди - хімічні речовини, які застосовують для знищення нематод - круглих черв'яків, які паразитують в рослинах; зооциди -хімічні речовини, які застосовують для знищення гризунів; фунгіци-ди - хімічні речовини, які застосовують для знищення грибків, що паразитують головним чином на насінні сільськогосподарських куль-тур; гербіциди та дефоліанти - хімічні речовини, які застосовують для знищення рослинності.
По-друге, вони складаються з діючих речовин і добавок. Діючі ре-човини пестицидів бувають у різних препаративних формах, до найпоширеніших з яких належать:*
розчини, які містять діючу речовину та одну або більше добавок і які легко змішуються з водою;*
аерозолі, які містять одну або більше діючих речовин та розчинників;*
пилоподібні препарати, які містять діючу речовину та дуже дріб-ний сухий інертний носій, такий як глина, тальк або зола;*
гранульовані препарати подібні до пилових, але їхні частки біль-ші і важчі. Вони призначені для широкозахватного внесення;*
принади — це суміш діючих речовин з їжею або іншою речови-ною для принаджування шкідника;
'* змочувані порошки - це сухі дрібно розмелені препаративні форми, які звичайно змішують з водою для обприскування.
По-третє, вони використовуються для знищення шкідників, як рослинного і тваринного походження і використовуються як в сільсь-кому господарстві, так і в домашніх умовах.
Насамперед, використання пестицидів призводить до забруднення ґрунтів. На сьогоднішній день забруднення ґрунтів хімічними засо-бами захисту рослин має складний характер. Так, по даним Мінекобезпеки України, у господарствах Мінагропрому в 1997 р. використа-но 24,1 тис. тонн хімічних засобів захисту рослин на площі 19,7 млн га. Пестицидне навантаження на 1 га ріллі становило 0,7 кг, що на 1,2 кг менше середнього за 1991-1995 pp. і на 0,2 кг менше за 1996 р.
Однак зменшення обсягів використання пестицидів в останні ро-ки хоч і сприяло зменшенню забруднення ґрунтів та продукції отру-тохімікатами, становища суттєво не змінило. Із дозволених у 1996 р. до використання препаратів більш ніж у 50% зразків ґрунту виявле-но їх присутність, що свідчить про значну забрудненість ґрунтів пе-стицидами.
Різке підвищення допустимого вмісту пестицидів у продукції рос-линництва фіксується в Закарпатській, Черкаській областях, критичне -в ґрунтах Сумської, Луганської, Донецької, Хмельницької та Херсонсь-кої областей.
Слід відзначити, що до 25% внесених пестицидів в результаті зми-вання попадають у водойми та негативно впливають на функціону-вання водної екосистеми, не кажучи вже про погіршення якості води.
На жаль, за останні роки визначити цифру використання пестици-дів немає можливості у зв'язку з децентралізацією ринку пестицидів і стихійністю його формування. При цьому велика кількість пестици-дів, закуплених у попередні роки господарствами України в цілому, часто зберігаються з порушенням елементарних правил.
Економічна доцільність застосування пестицидів обумовила ши-рокий контакт з цими сполуками різних прошарків населення як на виробництві, так в домашніх умовах. Разом з тим на сьогодні накопи-чена достатньо велика кількість даних, отриманих при обстеженні професійних контингентів і осіб, що зазнали випадкових отруєнь хі-мічними засобами захисту рослин, які свідчать про потенційну небез-печність значної кількості пестицидних препаратів для генетичного апарату людини.
Аналіз літератури щодо впливу пестицидів на імунну систему людей, які зайняті виробництвом або застосуванням їх у сільському господар-стві показав, що незалежно від належності хімічних засобів захисту рос-лин до тієї чи іншої групи речовин, відзначається зниження імунітету, підвищене сприйняття організму до збудників інфекційних хвороб.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами )

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок