Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Скачати реферат: Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами )

Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами ) / сторінка 4

Назва:
Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,33 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Встановлено прямий кореляційний зв'язок із загальним наванта-женням пестицидів та захворюванням людей таких як: ураження верхніх дихальних шляхів, бронхіальна астма, захворювання печінки та нирок, ураження ендокринної системи, підвищення частоти алергіч-них захворювань тощо.
Одним словом, при всякому пестицидному навантаженні на середо-вище існування в організмі проходять різні зміни, особливо в ендо-кринній та імунній системах.
Тому розуміння того, як саме пестициди можуть нашкодити здо-ров'ю людей, допоможе вам відвернути можливі нещасні випадки при використанні пестицидів на своїх присадибних ділянках, в поме-шканнях проти гризунів та тарганів тощо.
Шляхи потрапляння пестицидів І в організм під час роботи
і Почнемо з визначення шляхів потрапляння пестицидів в організм під час роботи з ними. На сьогодні відомо такі три основні шляхи проникнення:*
ви можете вдихнути пестицидну пару або пил;*
на вашу шкіру можуть потрапити пестициди;*
ви можете випадково їх проковтнути.
Це можливо тоді, коли ви або хтось інший змішує, завантажує або використовує пестициди у полі або на своїй присадибній ділянці. У вітряну погоду, пестициди можуть переноситись не тільки з сусід-ньої ділянки, а й з відстані багатьох кілометрів. Тому, щоб зменшити ураження через повітря, необхідно додержуватись таких правил:
1. Уникайте використання пестицидів у вітряну погоду (швидкість вітру перевищує 2,5 м/сек);
2. Під час внесення пестициду стійте так, щоб на вас не зносило вітром бризки або пил пестицидів;
3. Розпилюйте аерозоль якомога ближче до оброблюваного об'єкта, використовуючи наконечники для дрібнокрапельного обприскування;
4. Якщо хтось біля вашого будинку працює з пестицидами, щільно зачиняйте вікна та двері, не випускайте малих дітей гуляти на вулицю.
Можливе попадання пестицидів в організм при вживанні їжі та во-ди, через повітря.
Розглянемо ці випадки та можливі запобіжні заходи більш детально.
1. Ураження через їжу. В наш організм постійно потрапляє деяка кількість пестицидів при споживанні фруктів, овочів, м'яса, яєць, мо-лока тощо, тому що в них завжди є пестицидні залишки. Хоч під впливом часу вони руйнуються, але для обмеження негативних на-слідків необхідно вжити власні запобіжні заходи:*
ретельно мити овочі і фрукти у проточній воді щіткою, при мож-ливості зрізати шкірку;
варити або пекти продукти - термічна обробка зменшує кількість залишків деяких пестицидів;*
дичина, як відомо, майже не має жиру, в якому звичайно накопи-чуються пестициди. І все ж уникайте полювання на території, де ак-тивно застосовуються хімікати;*
уникайте рибної ловлі на водоймах, де траплялося забруднення води;*
не збирайте дикорослі плоди та ягоди біля доріг, ділянок відчужен-ня або полезахисних смуг, які, можливо, були оброблені пестицидами.
2. Ураження через воду. При внесенні в грунт, певна кількість пести-цидів може потрапити у струмки та ріки. Цей стік разом з промисловими скидами може спричинити забруднення поверхневих, а також підземних вод. Тому, якщо ви живете у місті, то вода у вашому крані, а коли в селі - то у колодязі, незалежно від того, звідки вона надходить - з по-верхневих чи підземних вод, теж може містити низькі концентрації пес-тицидів. Але в міських мережах водопостачання якість води постійно знаходиться під контролем, чого не можна сказати про сільські або при-ватні колодязі. Над ними контроль не здійснюється, крім тих випадків коли власники самі не проявлять ініціативу. Тому зменшити можливість забруднення води у своєму колодязі ви можеш за допомогою таких порад:*
будьте обережні при використанні пестицидів на своїй садибі, особливо якщо колодязь мілкий або має пошкоджену цямрину;*
ніколи не використовуйте і не змішуйте пестициди біля колодязя;*
впевніться, що ваш колодязь заглиблюється до водних джерел, які відокремлені від поверхневого водоносного шару;*
якщо у вас є сумніви щодо якості води з вашого колодязя, звер-ніться до місцевої санітарно-епідеміологічної служби;*
якщо аналіз води з вашого колодязя покаже наявність пестицидів у кількостях, що становлять загрозу для вашого здоров'я, вам слід змінити джерело водопостачання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (побутові отруєння, отруєння пестицидами, поводження з домашніми тваринами )

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок