Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Ведення особової справи працівника підприємства

Ведення особової справи працівника підприємства

Назва:
Ведення особової справи працівника підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,33 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Вступ
Кожне підприємство незалежно від форми власності можна розглядати як колектив, організацією людей, об’єднаних певними виробничими цілями, зареєстровану в установленому юридичному порядку. Кожна організація має певну структуру, внутрішні зв’язки, що забезпечують взаємодію між керівництвом і структурними підрозділами чи співробітниками, і зовнішні зв’язки з діловими партнерами, підприємствами, органами влади.
Управління підприємством теж можна розглядати, як процес отримання інформації, її обробки, прийняття рішення. Для вироблення правильного рішення вимагається повна, оперативна інформативна інформація.
Діяльність кожного підприємства супроводжується складанням різних видів документів, кожен з яких має своє конкретне рішення.
Незалежно від специфіки підприємства можна виділити такі основні групи документів:
Організаційні документи закладу (статут, установча угода, структура та штатна чисельність працівників – штатний розпис, посадові інструкції);
Розпорядчі документи підприємства (накази на основній діяльності, розпорядження, вказівки, рішення);
Документи по особовому складу підприємства (накази, трудові контракти, особові справи, особові картки);
Фінансово – бухгалтерські документи (головна книга, річні звіти, рахунки прибутків і витрат, акти ревізій, плани, звіти, кошториси ті ін.);
Інформаційно –довідкові документи (акти, листи, факси, доповідні записки, протоколи та ін.).
Діловиробничий процес передбачає роботу з документами та організацією різноманітних процесів, які забезпечують її досконалість.
Основне завдання полягає в забезпеченні досконалості і чіткої роботи з діловою документацією в установі, тобто документи повинні бути оформлені належним чином з усвідомленням всієї відповідальності, системне уявлення про суть, структуру, функції та призначення різних документів, які знаходяться в обігу державних та приватних організацій.
На підприємстві має бути встановлений єдиний порядок (єдині вимоги) зі складання документів і роботи з ними.
Діловиробничий процес ґрунтується на зальних, розроблених для типових закладів, обов’язкових для використання положеннях та нормативних документах.
Одним із основних документів в роботі установи (організації) є особова справа. Від чіткої правильності, достовірності, оперативності інформації та об’єктивності ведення даного документа залежить функціонування сучасних підприємств.
Особова справа належить до документів з особового складу, які створюються з приводу прийняття працівників на роботу, звільнення їх, переведення їх на іншу роботу, надані відпусток, а також надання дисциплінарних стягнень. Документи щодо до особового складу ведуть з моменту зарахування працівника на роботу на підприємство і виділяють у самостійну групу, що зумовлено надзвичайною важливістю її та особливостями документування.


І. Ведення особової справи
Трудова діяльність працівника документально відображається в механізмах прийняття, звільнення, надання відпусток та ін. документування особової справи здійснюється відділом кадрів як структурною одиницею канцелярії або працівником, який відповідає за дану ділянку роботи в організації. В канцелярії – інспектор кадрів, у фірмах (організаціях) різної форми власності – секре6тарем – референтом.
Особова справа заводиться на всіх працівників організації (підприємства), але найчастіше на працівників (при цьому на окремих працівників замість особової справи можуть заводитись картки обліку).
В особову справу входять такі документи:
внутрішній опис документів;
анкета або особовий листок по обліку кадрів;
автобіографія;
характеристика (рекомендація);
копії документів про освіту (свідоцтво, диплом);
копії наказів;
трудовий контракт (договір);
копії наказів про прийнятя , переведення, звільнення;
медичні довідки.
Особова справа може бути вузько направлена, тобто відображати стан діяльності одного працівника з певного питання, наприклад звільнення. В деяких впадках в одному наказі може бути відображено кілька механізмів трудової діяльності, які стосуватимуться кількох працівників, наприклад, звільнення, переведення, прийняття.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Ведення особової справи працівника підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок