Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Харчування

Харчування

Назва:
Харчування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,33 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
з дисципліни: „Безпека життєдіяльності”
на тему: „Харчування”


Зміст


Вступ
Тема харчування є однією з найважливіших тем в курсі безпеки життєдіяльності. Харчування є дуже важливим, перш за все, для підтримки життєдіяльності будь-якої людини. Якщо людина харчується правильно, раціонально, то це сприяє не тільки підтримці життя, але й його подовженню, долголіттю.
За допомогою спеціальної системи харчування можна продовжити життя на багато десятиліть: жити до 100 і помітно більш років. При цьому, з високим ступенем імовірності застрахуватися від безлічі небезпечних хвороб, як то: атеросклероз, рак, інсульт, ішемічна й інша хвороби серця, гіпертонія, діабет і ін.
Словом, якщо ми хочемо радикально продовжити життя, то на своє харчування повинні звернути особливу увагу!
Питання про харчування можна розділити на 2 частини:
По-перше, як правильно харчуватися з погляду "Якості" життя.
По-друге, як за допомогою спеціальної дієти можна збільшити тривалість життя.
З їжею в організм надходять різноманітні, багаті потенційною енергією речовини. Далі в організмі ці речовини розпадаються на більш прості. Вивільнювана при цьому енергія забезпечує протікання різних фізіологічних процесів і виконання зовнішньої роботи. Крім того, речовини, що надходять в організм використовуються для відновлення що зношуються і побудови нових кліток і тканин, також для утворення гормонів і ферментів.
Ціллю данної роботи є висвітлення поняття „харчування” та його важливіших аспектів в контексті безпеки життєдіяльності людини. Задачами є характеристика поняття харчування, його важливіших аспектів, проблем, способів досягнення оптимального раціону харчування. Об’єкт даної роботи – харчування. Предмет – харчування в контексті безпеки життєдіяльності.


1. Якість харчування, хімічні складові продуктів харчування
Живильними речовинами, що забезпечують організм енергією і будівельними матеріалами, є: білки, жири і вуглеводи. Крім того, для нормального протікання обміну речовин в організмі необхідне надходження води, вітамінів і макро- і мікроелементів.
БІЛКИ. Одне з визначень такого поняття, як життя, говорить: життя - це форма існування білкових тіл. Звідси стає ясно, що білок є найважливішим компонентом харчування. Білки складаються з амінокислот. Амінокислоти, у свою чергу, поділяються на замінні (їх близько 80%) і незамінні (20%). Замінні можуть синтезуватися в організмі. Незамінні не синтезуються, і тому повинні бути присутнім у їжі. Білок є основним пластичним матеріалом, з якого побудовані тканини нашого організму. Наприклад, у складі кістякових м'язів мається близько 20 % білка. З білків побудовані багато ферментів, які каталізують (прискорюють) різноманітні реакції, що забезпечують необхідну спрямованість і інтенсивність обміну речовин. Входячи до складу гормонів, білки беруть участь у регуляції фізіологічних процесів. Білки м'язів обумовлюють їхні скорочувальні функції. Будучи складовою частиною гемоглобіну білок бере участь у транспортуванні кисню. Білок крові – фібриноген, необхідний для згортання крові. Складні білки - нуклеопротеїди відіграють важливу роль у передачі спадкоємних властивостей організму. І, нарешті, білок може використовуватися організмом як джерело енергії. 1 грам білка містить 4,1 кілокалорії (ккал).
ВУГЛЕВОДИ. Вуглеводи поділяються на прості і складні. Прості вуглеводи називаються моносахаридами (глюкоза). Моносахариди добре розчиняються у воді і тому швидко всмоктуються з кишечнику в кров. Складні вуглеводи побудовані з декількох молекул моносахаридів. Відповідно вони називаються полісахаридами. До полісахаридів відносяться: бурячний цукор, молочний, солодовий і ін.; а також глікоген, крохмаль і ін. Вуглеводи надходять в організм в основному з рослинною їжею. При надлишковому надходженні вуглеводи перетворюються в жири й у такому виді відкладаються в організмі. Вуглеводи - важлива складова частина живого організму. Однак їхня кількість значно менше, ніж кількість білків і жирів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Харчування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок