Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Страхування від нещасних випадків на виробництві: загальні положення

Загрузка...

Страхування від нещасних випадків на виробництві: загальні положення

Назва:
Страхування від нещасних випадків на виробництві: загальні положення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,02 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Страхування від нещасних випадків на виробництві: загальні положення
План
1. Страхування від нещасних випадків на виробництві
2. Управління страхуванням від нещасного випадку
Страхування від нещасних випадків на виробництві
Президент України Л. Кучма у Києві 23.09.1999 р. за № 1105-XIV підписав Закон України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (далі - Закон "Про соціальне страхування", або Закон). Зміни і доповнення до цього Закону було внесено Законами України від 21.12.2000 р. № 2180-ІИ та від 22.02.2001 р. № 2272-ІП.
Зазначений Закон відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві (далі - страхування від нещасного випадку).
Страхування від нещасного випадку є самостійним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист, охорона життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності.
Загальні положення
У першому розділі Закону про соціальне страхування наведені загальні положення. Завданнями страхування від нещасного випадку є:*
проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання*
нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань та інших випадків загрози здоров'ю застрахованим, викликаних умовами праці;*
відновлення здоров'я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків або професійних захворювань;*
відшкодування матеріальної та моральної шкоди застрахованим і членам їх сімей (ст. 1).
Дія Закону про соціальне страхування поширюється на осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від їх форм власності та господарювання (далі - підприємства), у фізичних осіб, на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та громадян — суб'єктів підприємницької діяльності (ст. 2).
Особи, право яких на отримання відшкодування шкоди раніше було встановлене згідно із законодавством СРСР або законодавством України про відшкодування шкоди, заподіяної працівникам унаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання, пов'язаних із виконанням ними трудових обов'язків, мають право на забезпечення страховкою від нещасного випадку відповідно до Закону про соціальне страхування (ст. 2 доповнено частиною другою згідно із Законом України від 22.02.2001 р. № 2272-111).
Держава гарантує усім застрахованим громадянам забезпечення прав у страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (ст. 3).
Законодавство про страхування від нещасного випадку складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Закону про соціальне страхування, Кодексу законів про працю України, Закону України "Про охорону праці" та інших нормативно-правових актів (ст. 4).
Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством про страхування від нещасного випадку, то застосовуються норми міжнародного договору.
Основними принципами страхування від нещасного випадку є:*
паритетність держави, представників застрахованих осіб та роботодавців в управлінні страхуванням від нещасного випадку;*
своєчасне та повне відшкодування шкоди страховиком;*
обов'язковість страхування від нещасного випадку осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) та інших підставах, передбачених законодавством про працю, а також добровільність такого страхування для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та для громадян - суб'єктів підприємницької діяльності;*
надання державних гарантій реалізації застрахованими громадянами своїх прав;*
обов'язковість сплати страхувальником страхових внесків;*
формування та витрачання страхових коштів на солідарній основі;*
диференціювання страхового тарифу з урахуванням умов і стану безпеки праці, виробничого травматизму та професійної захворюваності на кожному підприємстві;*
економічна заінтересованість суб'єктів страхування в поліпшенні умов і безпеки праці;*
цільове використання коштів страхування від нещасного випадку (ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Страхування від нещасних випадків на виробництві: загальні положення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок