Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Безпека життєдіяльності в нафтовій промисловості

Безпека життєдіяльності в нафтовій промисловості

Назва:
Безпека життєдіяльності в нафтовій промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,58 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
з дисципліни „Вступ до фаху”
на тему:
„Безпека життєдіяльності в нафтовій промисловості”


Зміст
Вступ.
1. Економічні основи управління безпекою життєдіяльності та охорона праці.
2. Інженерно-технічні основи управління безпекою життєдіяльності та охорона праці.
3. Організаційні основи управління безпекою життєдіяльності та охорона праці.
4. Нафтогазовий комплекс України.
Висновок.
Перелік послань.


Вступ
Конституційні норми конкретизуються у законодавчих та інших нормативно-правових актах з охорони праці.
Основну роль у правовому забезпеченні управління охороною праці на корпоративному рівні відіграють Закони України «Про охорону праці», «Про об'єкти підвищеної небезпеки», «Про загальнообов'язкове державне со-ціальне страхування від нещасного випадку на виробниц-тві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та ін.
Перелік видів нормативно-правових актів, які містять державні нормативні вимоги охорони праці, включений до Державного реєстру нормативно-правових актів з охорони праці.
Локальні нормативні акти роботодавця, тобто ті, що діють у рамках підприємства, не повинні суперечити законам та іншим нормативно-правовим актам.
Хочу підкреслити, що локальні нормативні акти роботодавця у сфері охорони праці є безпосередньою правовою базою управління охороною праці на корпоративному рівні і тим самим — СУОП.
Усі вищеперелічені документи є нормативною (правовою та технічною) базою для розробки безпосередньо діючих корпоративних документів: наказів, положень, інструкцій тощо.
Твердження, що в ринковій економіці пріоритет в управлінні повинен бути наданий економічним методам, виглядає тривіальним. Але багато років існування в нашій кра-їні адміністративно-командної системи управління охороною праці, а також планової економіки та централізованого виділення коштів на охорону праці породили у деяких управлінців старої школи стійку ілюзію про позаекономічний характер заходів з охорони праці. Крім того, ринкові відносини, що торкнулися багатьох сторін життя тільки-но стали проникати в управління охороною праці, а тому удавана «позаекономічність» начебто «нав'язуваної» державою охорони праці ще більше закріпилася у свідомості величезної кількості керівників і спеціа-лістів, не кажучи про власників.
Разом з тим без економічних методів управління в реальних ринкових умовах ніякого серйозного управління охороною праці бути не може, а тому економічні методи управління охороною праці ще тільки мають зайняти своє гідне місце.
Згідно із законодавством фінансування заходів щодо поліпшення умов та охорони праці здійснюється виключно роботодавцем, а працівник не несе таких витрат. Зауважимо, що включення вищезазначених витрат до собівартості продукції фактично означає оплату цих витрат споживачем продукції, а не роботодавцем. Тому «стони» роботодавця з приводу непосильного тягаря витрат на охорону праці — не більше, ніж ілюзія. Насправді витрати на охорону праці несе суспільство.
Розглядаючи економічну ефективність будь-яких управлінських рішень у сфері охорони праці, ми повинні пам'ятати, що витрати (затрати) на охорону праці в принципі не можуть безпосередньо давати дохід (прибуток), оскільки є допоміжними в процесі виробництва і не пов'язані безпосередньо з виробництвом та реалізацією якого завгодно товару.
На практиці будь-який підприємець може бачити конкретні витрати на охорону праці, але не бачить (а за такої постановки і не може бачити) «доходів» від охорони праці.
Проте заходи з охорони праці не є суто витратними. Справа в тому, що якщо при виробництві товару (послуг) йдеться про збільшення (максимізацію) доходів, то при здійсненні заходів з охорони праці або безпеки виробництва йдеться про зниження (мінімізацію) збитків (втрат).
Варто звернути увагу на те, що шкода, якій незалежно від того, розрахована вона чи ні, зафіксована чи ні, її явно можна побачити «неозброєним оком» або вона прихована від очей керівника, становитиме фактичні втрати (збитки) підприємства.


Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Безпека життєдіяльності в нафтовій промисловості

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок