Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Психологія безпеки працівників ОВС

Психологія безпеки працівників ОВС

Назва:
Психологія безпеки працівників ОВС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,49 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
Психологія безпеки працівників ОВС


Зміст
1. Небезпечні психофізіологічні фактори…………………………………………3
2. Способи захисту населення від небезпеки. Сигнальні попередження
про небезпеку………………………………………………………………………8
3 .Техніка безпеки працівників. Інструктаж з техніки безпеки…………………12
4. Технічні і ергономічні вимоги до організації робочого місця……………….14
5. Знаки безпеки і сигнальні кольори. Їх роль у підвищенні рівня
охорони праці на підприємствах………………………………………………15
Література…………………………………………………………………………..18


1. Небезпечні психофізіологічні фактори
У процесі своєї діяльності людина використовує не тільки свої фізичні можливості, а й витрачає значні психологічні зусилля, такі як особли-вості характеру, волю, розумові здібності тощо.
Небезпечні фактори, зумовлені особливостями фізіології та пси-хології людини, називаються психофізіологічними. Психофізіологічні небезпеки у сучасному світі є чинниками цілісності чи розладу, стійкості чи дисгармонії, спокою чи тривоги, успіху чи невдач, фізичного та морального благополуччя. На сьогодні не існує жодного фактора психофізіологічних небезпек, що не впливав би на людину. Кожен з цих факторів залежно від тривалості дії можна віднести до постійних чи тимчасових..
Психофізіологічними факторами потенційної небезпеки постійної дії слід вважати:
1) недоліки органів відчуття (дефекти зору, слуху тощо);
2) порушення зв'язків між сенсорними та моторними центрами, внас-лідок Чого людина не здатна реагувати адекватно на ті чи інші зміни, що сприймаються органами відчуття;
3) дефекти координації рухів (особливо складних рухів та операцій, прийомів тощо);
4) підвищена емоційність;
5) відсутність мотивації до трудової діяльності (незацікавленість в досягненні цілей, невдоволення оплатою праці, монотонність праці, відсутність пізнавального моменту, тобто нецікава робота, тощо).
Психофізіологічними факторами потенційної небезпеки тимчасової дії є:
1) недостатність досвіду (поява імовірної помилки, невірні дії, напру-ження нервово-психічної системи, побоювання допустити помилку);
2) необережність (може призвести до ураження не лише окремої людини, а й всього колективу);
3) втома (розрізняють фізіологічне та психологічне втомлення);
4) емоційні явища (особливо конфліктні ситуації, душевні стреси, пов'язані з побутом, сім'єю, друзями, керівництвом/.
Діяльність людини можна поділити на дві категорії — фізичну та розумову.
* Фізична діяльність — діяльність, пов'язана з конкретними пред-метними діями (наприклад, перевезення вантажу, інструментальне виробництво тощо).
* Розумова діяльність пов'язана з психічними процесами, під час яких людина планує свої дії, оперуючи образами та мовними симво-лами.
Людина в діяльності виступає як особистість, що має певні мотиви і намічені цілі. Мотивами можуть виступати потреби, почуття тощо. Для здійснення діяльності необхідно мати об'єкт діяльності, внутрішні спонуки, а також співвідношення спонук і цілей людини, які вона хоче досягнути в результаті своєї діяльності. Наприклад, людину до діяльності спонукає або особисте збагачення (задоволення особистих потреб), або неможливість фізичного існування без діяльності.
Фізична діяльність людини
Фізичну роботу (роботу м'язів) можна поділити за її характером на два види — статичну і динамічну. При статичній роботі підвищується обмін речовин, збільшується витрата енергетичних ресурсів, але меншою мірою ніж при динамічній. Особливістю такого виду праці є її виражена втомлювальна дія, що зумовлена довготривалим скороченням і напруженням м'язів, відсут-ністю умов для кровообігу, внаслідок чого відбувається накопичення кінцевих і проміжних продуктів обміну. Це дуже швидко призводить до розвитку втоми. Динамічна робота пов'язана з переміщенням у просторі частин тіла або усього тіла. У результаті енергія, яка витрачається при такій праці, перетворюється на механічну і теплову. Динамічні скорочення м'язів мають перервний характер, що сприяє повноцінному кровопостачан-ню і кисневому обміну, а це, своєю чергою, призводить до меншої втом-люваності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Психологія безпеки працівників ОВС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок