Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Стан охорони праці на УПГ Богородчанського ЛВУМГ

Стан охорони праці на УПГ Богородчанського ЛВУМГ

Назва:
Стан охорони праці на УПГ Богородчанського ЛВУМГ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,10 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Стан охорони праці на УПГ Богородчанського ЛВУМГ
Охорона праці являється органічним елементом процесу виробництва. Тому вона має як організаційно-технічні такі соціальні аспекти. Охорона праці призвана обмежити працівників від впливу небезпечних виробничих факторів, забезпечити найбільш безпечні умови праці, що попереджає безкорисну затрату їх сил, сприяє підвищеню ефективності праці, всесторонньому розвитку особистості.
В період переходу від часткової механізації до повної або комплексної автоматизації широке розповсюдження отримала конвеєрно-поточна організація праці, що пов'язана з монотонністю, що приводить до втоми, зниженні уважності та сприяє зросту травматизму та захворюваності.
Повністю безпечних та нешкідливих виробництв не існує. Завдання охорони праці полягає в тому, щоб звести до мінімуму ймовірність ураження або захворювання працюючого з одночасним забезпеченням комфорту при максимальній продуктивності праці. Реальні виробничі умови характеризуються, як правило, наявністю певних небезпек та шкідливостей.
Значення безпеки життєдіяльності визначається тим, що вона направлена на вирішення важливого соціального питання – збереження здоров'я людей. Покращення умов праці, підвищення її безпеки та нешкідливості має велике екологічне значення. Воно впливає на економічні результати виробництва - на продуктивність праці, якість, собівартість виготовленої продукції.
Продуктивність праці підвищується завдяки збереженню здоров'я та працездатності людини, економії живої праці шляхом підвищення рівня використання робочого часу, продовження періоду активної трудової діяльності людини, економії громадської праці


шляхом підвищення якості продукції, покращення використання основних виробничих фондів, зменшення числа аварій.
Покращення умов праці та її безпека приводять до зниження виробничого травматизму, професійних захворювань, інвалідності, що зберігає здоров'я працюючих і одночасно призводить до зменшення затрат на оплату пільг та компенсацій за роботу при шкідливих умовах праці, на оплату наслідків такої роботи, на лікування, перепідготовку працівників виробництва у зв'язку з плинністю кадрів по причинах, що пов'язані з умовами праці.
Охорона праці виявляє та вивчає можливі причини виробничих нещасних випадків, професійних захворювань, аварій, вибухів, пожеж і розробляє систему заходів та вимог з метою усунення цих причин та створення безпечних і сприятливих для людини умов праці.
Вона повинна захищати робітників від дії шкідливих та небезпечних виробничих факторів, забезпечувати найбільш сприятливі умови праці, які сприяють підвищенню продуктивності праці. Тому розробка заходів із покращення умов та охорони праці повинна проводитися на кожному підприємстві.
Сучасна наукова організація праці неможлива без створення сприятливих умов праці на кожному робочому місці. Механізація і автоматизація виробничих процесів, наукова організація праці - основа зниження і виключення виробничого травматизму, аварій і професійних захворювань. У сучасних умовах головним у проблемах безпеки праці є створення техніки, яка виключає нещасні випадки.
Для характеристики рівня промислового травматизму на підприємствах використовують звіти про нещасні випадки на даному піприємстві чи його складовій.
Показник частоти травматизму розраховується на 1000 працівників:


(5.1)
де Т - число травм (нещасчасних випадків) в звітному періоді ( 5 років) з втратою працездатності на 1 і більше днів; Р -середньоспискова чисельність робітників за звітній період. Отже,
,
5.2 Аналіз потенційних небезпек та шкідливостей виробничого середовища
В процесі праці людина вступає у взаємодію з предметами праці,
знаряддям праці, іншими людьми. Крім того на неї діють різні параметри виробничої обстановки, в якій протікає процес праці (температура, вологість, рухливість повітря, шум, вібрація, шкідливі речовини, різні випромінювання і т.д.). Від умов праці у великій мірі залежить здоров'я і працездатність людини, її відношення до праці і результати праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Стан охорони праці на УПГ Богородчанського ЛВУМГ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок