Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Наркотики і наркоманія. Захист продуктів харчування в умовах радіоактивного забруднення

Наркотики і наркоманія. Захист продуктів харчування в умовах радіоактивного забруднення

Назва:
Наркотики і наркоманія. Захист продуктів харчування в умовах радіоактивного забруднення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,79 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Контролльна робота
Наркотики і наркоманія. Захист продуктів харчування в умовах радіоактивного забруднення


План
Наркотики і наркоманія.
Захист продуктів харчування в умовах радіоактивного забруднення.


1. Наркотики і наркоманія
Споконвіку люди прагнули знайти засіб, щоб полегшити біль. Уперше людина випробувала на собі наркотичні властивості багатьох речовин цілком випадково: вдихаючи дим від спалених речовин, вико-ристовуючи в їжу продукти бродіння, приправи і напої рослинного походження (вино, медовий напій, мак, кава, чай та ін.). Поступово використання алкогольних напоїв, опію та інших наркотиків стає при-чиною виникнення наркоманії. Після алкогольної наркоманії виникає опіоманія, яка швидко поширюється серед народів Сходу.
Кожна наркотична речовина специфічно діє на центральну нервову систему. Тому залежно від різновиду речовини і її кількості організм людини може бути доведений до різних станів: від заціпеніння до повного наркозу, від сну до гіпнозу, від часткового знеболювання— місцевого наркозу до галюцинацій. Такі ефекти виникають в зв'язку з загальним чи частковим блокуванням, пригнічуванням, гальмуванням центральної нервової системи, під впливом наркотичних речовин на мозковий больовий центр чи на периферичні нервові закінчення. Але є речовини, які, навпаки, збуджують чи стимулюють діяльність цен-тральної нервової системи, завдаючи їй великої шкоди, поступово руйнуючи її.
Наркотики — це речовини, які призводять до стану заціпеніння, отупіння, запаморочення. Поняття наркотик сьогодні охоплює широке коло речовин і рослин, а також продуктів, які з них отримали, які чинять наркотичну дію.
Під наркоманією розуміють не тільки стимулювання наркотичними засобами появи збудженого чи пригніченого стану центральної нерво-вої системи, але й звикання організму до них, бажання їх приймати і за відсутності безпосередніх причин: болю, втоми, страху та інших станів. Головною причиною такої пристрасті е ефект ейфорії, який різною мірою притаманний усім наркотикам.
Хімічний аналіз ейфоричних наркотиків виявив у їх складі речови-ни, за структурою близькі до індолу. Індол міститься у багатьох сполу-ках, які використовуються в роботі нервових клітин. Ця подібність навела вчених на думку про хімічну мімікрію. Пристосувавшись під індольні сполуки, наркотики проникають через оболонки тих нервових клітин, збудження яких викликають у людини відчуття блаженства.
У XI—XII ст. у Болонському університеті було розроблено 140—150 приписів наркотичних засобів, які використовуються як болетаму-вальні. Отже, наркотики можуть відігравати двояку роль: бути помічниками людини, коли їх використовують як медичний препарат, і ворогом, коли свідомо чи несвідомо зловживати ними. Наркоманія виявляється в нестримній пристрасті до наркотичних речовин, які зу-мовлюють ейфорію. Наркоманія, характеризується появою типових змін у психіці людей і їх пристрасті до постійного вживання однієї чи декількох речовин, які мають наркотичні властивості.
У більшості хворих виявляються особистісні зміни. При цьому більш ніж у 50% випадків спостерігалися чіткі прикмети зниження пам'яті й інтелекту, а у 71% хворих — помітне зниження морально-етичних якостей, деградація.
Ці найбільш типові наслідки наркоманії і визначають найбільшу соціальну небезпеку наркоманів. Крім того, якщо йдеться про медико-соціальні наслідки наркоманії, слід пам'ятати про високу ймовірність захворіти на СНІД, часті випадки смертельного наслідку не тільки у зв'язку з випадковим передозуванням наркотиків, але й через самогуб-ство і нещасні випадки в стані наркотичного1 сп'яніння. Біохімія наркотиків. Наркотики — це група речовин різного поход-ження, які об'єднує подібна дія на організм. Більшість цих речовин рослинного походження, вони входять до складу різних частин вихідних рослин (опійний мак, індійська конопля, кущі кофе, мате, коли коки та ін.), а також продуктів, які з них отримують (гашиш, анаша, маріхуана та ін.).
Зазначимо, що невелика кількість неорганічних речовин також має заспокійливі і снодійні властивості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Наркотики і наркоманія. Захист продуктів харчування в умовах радіоактивного забруднення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок