Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Медичні засоби індивідуального захисту та правила їх використання

Медичні засоби індивідуального захисту та правила їх використання

Назва:
Медичні засоби індивідуального захисту та правила їх використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,14 KB
Завантажень:
779
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Медичні засоби індивідуального захисту та правила їх використання


Медичний захист населення є складовою частиною комплексу медичних заходів цивільної оборони. Він має за мету на основі прогнозування можливої небезпеки для здоров'я людей попередити або послабити дію факторів ураження на них іонізуючого випромінювання, отруйних речовин й бактеріальних засобів шляхом проведення спеціальних профілактичних заходів із застосуванням медичних засобів захисту, а також організації санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів.
Застосування медичних засобів захисту може знизити або попередити вплив на людей окремих факторів ураження надзвичайних ситуацій, особливо при дії особового складу сил ЦО в осередках ураження (зараження). За певних умов застосування цих засобів може підвищити ефективність інших способів захисту (в ході розосередження і евакуації населення, при укритті у захисних спорудах тощо).
Разом з тим, не можна орієнтуватися лише на один спосіб захисту, яким би надійним він не був. У кожному конкретному випадку перевагу слід надавати тому з них, який найбільш відповідає обстановці, що склалася. Завдання полягає у тому, щоб підготувати і у випадку необхідності застосувати будь-який або одночасно усі у комплексі способи захисту і досягти тим самим якомога надійнішого захисту населення.
Медичні засоби захисту призначені для профілактики і падання допомоги населенню, що потерпіло лід надзвичайних ситуацій. За їх допомогою можна урятувати життя більшій кількості людей, повністю попередити або значно знизити розвиток уражень у них, підвищити стійкість організму людини до дії ураження радіоактивними, отруйними речовинами і бактеріальними засобами.
Для профілактики ураження сильнодіючими отруйними речовинами та надання першої медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях використовуються табельні засоби - індивідуальна аптечка АІ-2 (та її аналоги), індивідуальний протихімічний пакет ІПП-8 та індивідуальний перев'язувальний пакет ІПП.
До медичних засобів захисту належать:
радіозахисні препарати;
засоби захисту від дії отруйних речовин — антидоти;
протибактеріальні засоби (антибіотики, вакцини, сироватки тощо).
Радіозахисні препарати призначені для профілактики уражень іонізуючими випромінюваннями і послаблення проявів променевої хвороби.
Антидоти - специфічні протиотрути; використовуються для профілактики ураження людей отруйними речовинами.
У випадку їх раннього застосування досягається високий ефект.
Протибактеріальні препарати - засоби профілактики інфекційних захворювань.
Вказані вище медичні засоби захисту входять в основному до аптечок індивідуальних (AI), Вони містять препарати: радіозахисні - засоби №1 і 2; засіб, що використовується при отруєнні фосфорорганічними речовинами (ФОР); засіб проти блювоти; протибактеріальні засоби №1 і №2. Передбачено включення і протибольового засобу. В АІ-2 міститься інструкція щодо порядку застосування медичних засобів.
До медичних засобів захисту належать. * пакет перев'язувальний медичний (ПІП), що складається зі стерильної пов'язки для надання допомоги при пораненнях і опіках; * індивідуальний протихімічний пакет (ІПП-8), призначений для надання само- і взаємодопомоги при ураженні отруйними речовинами. За його допомогою проводять часткову спеціальну обробку безпосередньо після ураження або ХНР.
Пакет перев'язувальний медичний випускається 4 типів: * індивідуальний; * звичайний; * першої допомоги з однією подушечкою; * першої допомоги з двома подушечками.
Розрізняються вони за способом упакування, кількістю подушечок і розмірами.
Індивідуальний перев'язувальний пакет складається з бинту, двох ватно-марлевих подушечок, чохла і шпильки. Розкривши пакет, виймають бинт і стерильні подушечки так, щоб не торкатися їх внутрішнього боку руками. Подушечки накладаються внутрішньою стороною на поранену поверхню, при наскрізних пораненнях — на вхідний і вихідний отвори і прибинтовують, кінець бинту закріплюють шпилькою.
Аптечка індивідуальна (AI-2). Практика показує, що при вивченні аптечки індивідуальної вона повинна бути в руках у тих, хто вчиться.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Медичні засоби індивідуального захисту та правила їх використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок