Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Травматизм. Профілактика травматизму

Травматизм. Профілактика травматизму

Назва:
Травматизм. Профілактика травматизму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,13 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Травматизм. Профілактика травматизму
Поряд із пошкодженнями різного характеру у окремих людей хірургія має справу також з груповими травмами, які зустрічаються та повторюються у людей певних професій або груп, що перебувають у подібних умовах. Такі травми об'єднуються в поняття "трав-матизм". Під терміном "травматизм" розуміють як значні, тяжкі травми, так і дрібні пошкодження, мікротравми. Останні численні і мають вагу не стільки самі по собі, скільки як джерело інфек-ційних ускладнень, що призводять до тимчасової втрати працездатності.
Травматизм ділять на виробничий та невиробничий. На частку першого при-падає близько 20 %, тобто кількісно різко переважає невиробничий травма-тизм. Виробничий травматизм у свою чергу ділиться на промисловий та сільськогосподарський. До промисло-
вого травматизму належать травми не тільки на заводах, фабриках, у майстер-нях, але й у працівників транспорту, будівельників тощо.
Невиробничий травматизм включає такі види: транспортний (залізничний, автодорожний, авіаційний), вулич-ний, побутовий, спортивний та дитя-чий. Останній травматизм виділений в окрему групу лише з біологічних мірку-вань, а саме внаслідок неадекватного сприйняття дітьми загрозливих чин-ників навколишнього середовища через незрілість їх ЦНС, а також відсутність життєвого досвіду та підвищену допит-ливість і рухливість. Причини невироб-ничого травматизму у дітей і дорослих однакові.
Крім зазначених видів травматизму, розрізняють ще трак їй навмисні, що наносяться окремими людьми з метою самогубства (сущидальні) чи каліцтва. До навмисних належать також воєнні трав-ми, тобто травми, одержані на війні.
Травма — одна з головних причин смерті людей віком до 44 років. Вона посідає III місце у загальному переліку причин смертності.
Найбільшу питому вагу в травма-тизмі має механічна травма, вона скла-дає основу травматизму. В усьому світі її показники зростають. Це пов'язано з механізацією на виробництві та в по-буті, електрифікацією та газифікацією, значним розвитком автотранспорту, авіації, інтенсивним висотним будів-ництвом, спорудженням великих тех-нічних комплексів (підземних магістра-лей, каналів, телевізійних веж, висо-ковольтних електроліній тощо), масо-вими заняттями спортом, збільшенням споживання населенням алкоголю, ліків, наркотичних та токсичних речо-вин тощо. Особливістю механічних травм є їх множинний характер, через що зараз прийнято такі травми назива-ти політравмами.
За статистичними даними ВООЗ, лише внаслідок автомобільно-дорожніх пригод щорічно в світі гинуть понад 250 тис. людей, а кількість травмова-них перевищує 2 млн (за іншими по-відомленнями — 8 млн). Ці цифри да-лекі від справжніх показників (переваж-но вони занижені), оскільки на сьогодні навіть не вироблене єдине поняття смер-тності від травми. Якщо в Бельгії смерт-ністю від травми вважають смерть на місці травми, то в США до неї зараховують і смерть протягом року після травми. Внас-лідок автомобільно-дорожніх травм в Англії щорічно гине людей більше, ніж від усіх інших травм, разом узятих. Особ-ливо прикро, що ці та інші травми є го-ловною причиною смерті людей молодо-го віку (20—40 років).
Характер травми залежить від умов, у яких одержано травму, причини її, особливостей ушкодженої тканини та організму.
Дорожньо-транспортний травматизм об'єднує всі травми, які завдаються транспортними засобами (якщо по-терпілі не зв'язані з виробничою діяль-
ністю), незалежно від того, був потер-пілий у машині (водій, пасажир) чи ні (пішохід, велосипедист). Переважна кількість таких травм виникає з вини пішоходів. Багато дорожньо-транспор-тних пригод стається через керування машиною в стані сп'яніння.
Вулична травма — це травма, що сталася на вулиці, у дворі, в лісі, полі тощо, незалежно від її причини (у тому й числі й зумовлена транспортними за-собами). Більшість вуличних травм зу-мовлюється падінням потерпілого. Особливо часто це буває в осінньо-зи-мовий період та у вечірні години.
Серед цих травм переважають пере-ломи верхніх та нижніх кінцівок, рідше бувають забиття, розтягнення та пора-нення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Травматизм. Профілактика травматизму

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок