Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Принципи побудови системи державних органів управління та нагляду за безпекою життєдіяльності

Принципи побудови системи державних органів управління та нагляду за безпекою життєдіяльності

Назва:
Принципи побудови системи державних органів управління та нагляду за безпекою життєдіяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,00 KB
Завантажень:
532
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Принципи побудови системи державних органів управління та нагляду за безпекою життєдіяльності
План
1. Принципи побудови системи державних органів управління та нагляду за безпекою життєдіяльності
2. Принципи забезпечення безпеки життєдіяльності
3. Інформаційне забезпечення системи управління
4. Система державних органів управління і нагляду за безпекою життєдіяльності
5. Література
Принципи побудови системи державних органів управління та нагляду за безпекою життєдіяльності
Система державних органів управління та нагляду передбачає створення центральних органів на рівні міністерств та держнаглядів, що передбачені відповідними законодавчими актами на рівні Законів України. Відповідно до центральних органів створені регіональні (територіальні) органи, що займаються практичною роботою в межах своїх регіонів (територій).
Центральні органи управління та нагляду створені для забезпечення безпеки в умовах дії небезпечних факторів, які об'єднані за природою їх виникнення:—
виробничі фактори (Державний департамент України з нагляду за охороною праці);—
санітарно-епідеміологічні фактори (Держсаннагляд);—
екологічні фактори (Міністерство охорони навколишнього середовища і ядерної безпеки України);—
соціальні фактори (Міністерство праці та соціальної політики України);—
транспортні небезпеки (ДАІ України);—
пожежна безпека (Держпожежнагляд);—
фактори інформаційного забезпечення оцінки стану життєдіяльності (Міністерство статистики України);—
фактори надзвичайних ситуацій (Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи);—
фактори нормування небезпек (Держстандарт України) та інше.
Принципова система державного управління безпекою життєдіяльності як відносно сфери, так і регіону є дворівневою. Верхній рівень системи — загальнодержавне управління, яке здійснюється вищезгаданими органами. Нижній рівень системи — регіональне і галузеве управління здійснюється відповідно місцевою державною адміністрацією, радами народних депутатів і галузевими міністерствами. В свою чергу, регіональне управління, залежно від адміністративно-територіального розподілу, може здійснюватися на обласному, міському, районному і селищному рівнях.
Система управління безпекою життєдіяльності на підприємствах, залежно від їх відомчої підпорядкованості може бути трьох- чи чотирьохрівневою. Крім вищезгаданих двох рівнів тут необхідно виділити управління на рівні об'єднань підприємств і на рівні самого підприємства. Для системи управління характерним є те, що вищі і нижчі рівні управління можуть взаємодіяти між собою як через проміжний рівень, так і безпосередньо.
Принципи забезпечення безпеки життєдіяльності
Захист населення і територій є системою загальнодержавних заходів, які реалізуються центральними і місцевими органами виконавчої влади, виконавчими органами рад, органами управління а питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту, підпорядкованими їм силами та засобами підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, добровільними формуваннями, що забезпечують виконання організаційних, інженерно-технічних, санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та інших заходів у сфері запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Рівень національної безпеки не може бути достатнім, якщо в загальнодержавному масштабі не буде вирішено завдання захисту населення, об'єктів економіки, національного надбання від надзвичайних ситуацій техногенного, природного або іншого характеру.
Загрози життєво важливим інтересам громадян, держави, суспільства поділяються на зовнішні та внутрішні і виникають під час надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та воєнних конфліктів.
Зовнішні загрози безпосередньо пов'язані з безпекою життєдіяльності населення і держави у разі розв'язання сучасної війни або локальних збройних конфліктів, виникнення глобальних техногенних екологічних катастроф за межами України (на землі, в навколоземному просторі), які можуть спричинити негативний вплив на населення та територію держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Принципи побудови системи державних органів управління та нагляду за безпекою життєдіяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок