Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Правила поведінки та дія людейпри землетрусах та повенях

Правила поведінки та дія людейпри землетрусах та повенях

Назва:
Правила поведінки та дія людейпри землетрусах та повенях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,93 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Правила поведінки та дія людей
при землетрусах та повенях”


ПЛАН
1. Поняття про землетруси, їх силу та правила поведінки під час землетрусу
2. Повені. Правила поведінки під час повені
Використана література
1. Поняття про землетруси, їх силу
та правила поведінки під час землетрусу
Землетрус починається з розриву і переміщення гірських порід в якомусь місці у глибині Землі. Це місце називається вогнищем землетрусу, або гіпоцентром. Глибина його звичайно буває не більше 100 км, але інколи доходить до 700 км. Інколи вогнище землетрусу може бути і на поверхності землі. В таких випадках, якщо землетрус сильний, мости, дороги, будинки і інші спорудження виявляються розірваними і зруйнованими.
Частина землі, в межах якої на поверхні, над вогнищем, сила підземних поштовхів доходить найбільшої величини, називається епіцентром.
В одних випадках пласти землі, розміщених по сторонах розлому, рухається один на одного. В інших – земля по одну сторону розлому опускається, утворюючи скидання. В місцях де вони пересікають річні русла, появляються водоспади. Зведення підземних печер розтріскуються і обвалюються. Буває, що після землетрусу великі частини землі прибори фіксують близько 100 000 землетрусів щорічно.
Удар викликає стрясіння шарів гірських порід навкруги вогнища, розходячи у вигляді хвиль, так як і хвилі розходяться від кинутого у воду каміння. Але вода швидко заспокоюється, і навіть після самої більшої бурі на її поверхні не залишаючи ніяких слідів. На земній поверхності стрясіння не завжди проходять безслідно. Від дуже сильних струсів поверхності землі може вигинатися.
Більшість руйнувань від землетрусів звичайно відбувається у не стійких гірських породах.
Побудови при сильних підземних штовхань руйнуються за декілька секунд. Катастрофічні землетруси рідко дають більше 2-3 коротких, але сильних поштовхів. Тільки слабкі, вже безпечні повторні поштовхи ще довго тривожать зляканих жителів. Звичайно, чим дальше від епіцентру, тим слабкіше трясіння ґрунту. На великих відстанях воно зовсім не замітне.
Нерідко вогнище землетрусу ховається під морським дном, і на море створюються великі хвилі. Наприклад, під час Лісабонського землетрусу в 1755 р. на берег Португалії обвалилася хвиля висотою 12м, а сильне хвилювання спостерігалося навіть у берегів Південної Америки, по іншу сторону Атлантичного океану. Більшість підземних поштовхів дуже слабо, і про них знають тільки сейсмологи – учені, які спеціально вивчають поштовхи землі. Катастрофи, типу Месинської чи Каліфорнійської, бувають досить рідко.
Силу землетрусу визначають балами.
Учені зробили спеціальну таблицю для визначення сили землетрусу в балах.
Сила
в балах | Характеристика землетрусу
1. | Не відчувається. Відмічається тільки спеціальними приладами.
2. | Дуже слабо. Відчувається тільки дуже чуткими домашніми тваринами і деякими людьми у верхніх поверхах.
3. | Слабий. Відчувається тільки в середині деяких будинків, як здригання від грузовика.
4. | Помірний. Чути скрип балок, дзвін посуди, здригання меблів. Всередині будинку здригання відчувається більшістю людей.
5. | Досить сильний. В кімнатах відчуваються поштовхи, як від падання важких речей. Гримають двері. Тріскають віконне скло, гойдаються лампи і меблі, зупиняються настінні годинники. Гойдаються тонкі гілки дерев. Відчувається багатьма людьми і
не в будинках.
6. | Сильний. Гойдаються важкі меблі, б’ється посуд, падають з полиці книги, іноді тріскає штукатурка. Руйнуються тільки дуже старі будинки. Відчувається всіма людьми.
7. | Дуже сильний. Руйнуються погано побудовані і старі будинки. В міцних спорудах появляються невеликі тріщини, осипається штукатурка. Змінюється рівень води у криницях. В річках і
озерах мутніє вода. Іноді спостерігаються зсуви і осипи.
8. | Руйнівний. Дерева сильно розгойдують , частина їх ламається. Розвалюються міцні кам’яні огорожі, падають заводні труби. Руйнується багато міцні споруди. На ґрунті появляються
тріщини.
9. | Спустошений. Будинки руйнуються. Появляються багато
тріщин на ґрунті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Правила поведінки та дія людейпри землетрусах та повенях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок