Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Валеологія. Наркоманія і здоров'я

Валеологія. Наркоманія і здоров'я

Назва:
Валеологія. Наркоманія і здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,48 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Валеологія. Наркоманія і здоров'я


ПЛАН
1. Наркотики, їхні властивості та вплив на організм.
2. Механізм дії наркотиків на організм людини.
3. Соціальна деградація особистості наркомана.


Ви багато чули і знаєте від учителів, батьків, із засобів масової інформації про наркотики і наркоманів, а також про деякі наслідки наркоманії в соціальному плані. Наркотик руйнує здоров'я, розслабляє волю, позбавляє людину професії, спотворює нащадків, призводить до деградації особистості. Наркоманія розвивається переважно через нерозуміння людиною небезпеки вживання наркотиків. Молодь прилучається до вживання наркотичних речовин, експериментуючи, спонукувана цікавістю.
Наркотична залежність іноді виникає внаслідок прийому знеболюючих і снодійних препаратів, які є наркотичними речовинами.
Як звичайно, до зловживання наркотиками схильні емоційно нестійкі люди, які не володіють собою, тобто нездатні до спрямованих вольових зусиль, до оцінки наслідків своїх вчинків.
Поширенню наркоманії сприяє неправильне виховання дітей, поганий приклад, відсутність у людини інтелектуальних настанов, емоційна вбогість, низька мораль, обмеженість інтересів і, звичайно, відсутність контролю в суспільстві за виробництвом та споживанням наркотичних речовин.
Ознайомившись детальніше з властивостями наркотиків, механізмом їхнього згубного впливу на організм людини, ви зможете усвідомлено ставитись до проблеми наркоманії.
1. НАРКОТИКИ, ЇХНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ВПЛИВ НА ОРГАНІЗМ
Наркоманія (від грец. narke – заціпеніння і грец. mania – безумство, пристрасть, потяг) – це захворювання, що виникає внаслідок вживання наркотиків і призводить до глибокого виснаження фізичних і психічних функцій людини.
Наркоманія проявляється в непереборному, хворобливому потязі, пристрасті до регулярного вживання наркотичних речовин, прийом яких супроводжується пригніченням діяльності головного мозку, сп'янінням на початкових стадіях, короткотривалою ейфорією (збуджений, підвищено радісний настрій, відчуття задоволення, сили, зверхності).
За відсутності наркотиків у наркоманів виникають тяжкі для них психічні й фізичні порушення (апатія, сонливість, пригніченість, ослаблення серцевої діяльності й дихання, що переходять у тривогу, страх, неспокій, психічний потяг до наркотику, психози та ін.). Короткочасне відновлення нормального самопочуття хворого в фізичному і психічному плані можливе тільки за умови прийому чергової дози наркотику. З розвитком наркоманії посилюється фізичне виснаження, а стимулюючий ефект наркотику у зв'язку з цим слабшає. Для тонізування наркоману доводиться частіше вживати наркотики, збільшувати їхню дозу. Таким чином, виникає психічна і фізична залежність хворого від наркотичних речовин, вживання яких призводить до інтоксикації організму, ослаблення його захисних і пристосувальних реакцій, до психологічної деградації наркомана як особистості.
До числа наркотиків належать різноманітні лікарські препарати (заспокійливі, снодійні, збуджувальні), а також речовини рослинного походження – гашиш, марихуана, опіум, анаша та інші. Дурманну дію, крім наркотиків, можуть виявляти деякі хімічні речовини (розчинники, ефір, бензин та ін.).
Усі наркотичні речовини залежно від характеру їхньої дії на організм поділяють на збуджувальні, заспокійливі, знеболювальні та галюциногени.
Збуджувальні наркотичні речовини. До цієї групи речовин зараховують насамперед кокаїн (алкалоїд листків кокаїнового куща). Його вживають у порошках і розчинах у медицині для поверхневого знеболювання. Кокаїн високотоксичний. При безконтрольному повторному вживанні може розвинутись пристрасть до нього – кокаїнізм.
Марихуана («травичка») також належить до збуджувальних наркотичних речовин рослинного походження. У того, хто викурив порцію «травички» (одна порція марихуани еквівалентна дозі нікотину, що міститься в пачці цигарок), з'являється сонливість, безладдя думок, потяг до солодкого, незначні галюцинації. Негативний вплив марихуани на фізичний стан людини проявляється у підвищенні частоти серцевих скорочень, появі сухості в роті й горлі, запаленні очей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Валеологія. Наркоманія і здоров'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок