Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Основи БЖД

Основи БЖД

Назва:
Основи БЖД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,61 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Основи БЖД


План
1. Природно – соціальні небезпеки……………………………………………3
2. Вірусні інфекції...............................................................................................3
2.1. Грип......................................................................................................3
2.2 Хвороба Боткіна або вірусний гепатит.............................................4
2.3. Туберкульоз.........................................................................................5
3. Харчові захворювання.....................................................................................7
4. Захворювання, які передаються статевим шляхом.......................................8
5. Онкологічні захворювання………………………………………………….10
6. СНІД — синдром набутого імунодефіциту………………………………..11
Література……………………………………………………………………….12
1. Природно – соціальні небезпеки.
Проблеми для безпеки життєдіяльності створюють біологічні чин-ники природного та антропогенного походження, які у великих кілько-стях перебувають в природному середовищі, на виробництві і в побуті. Біологічне забруднення пов'язане з присутністю в воді, повітрі і грунті патогенних мікроорганізмів, личинок і лялечок синантропних мух, яєць гельмінтів і таке інше. Деякі мікроорганізми викликають масове роз-повсюдження захворювань у вигляді епідемій і пандемій.
Епідемія — масове розповсюдження інфекційного захворювання лю-дини в будь-якій місцевості, країні, яке суттєво перевищує загаль-ний рівень захворюваності.
Окрім того розповсюдженню захворювань сприяють певні соціальні умови, викликаючи так звані соціальні хвороби.
Соціальні хвороби — це захворювання людини, виникнення і роз-повсюдження яких пов'язане переважно з несприятливими соціально-екопомічними умовами (венеричні захворювання, туберкульоз та ін.). Отже, до природно-соціальних небезпек належать: епідемії інфек-ційних захворювань, венеричні захворювання, СПІД, наркоманія тощо.
2. Вірусні інфекції
2.1. Грип.
В Україні зафіксовано 9 мільйонів випадків інфекційних захворю-вань на рік. Розглянемо деякі найвідоміші інфекційні хвороби, викли-кані вірусами.
Найбільш поширена вірусна інфекція — грип, яка виникає як епі-демія щорічно. Перша в історії епідемія грипу була відмічена 1889 р., інша — охопила практично всю Європу в 1918-1920 роках, при цьому загинуло 20 мли осіб.
Вірус грипу дуже мінливий, мас типи А, В, С, Д, а також багато інших підтипів. Найбільш розповсюджені віруси групи А (гонконгзький грип, китайський грип). Грип передається при контакті з хворими людьми через дрібні крапельки, які потрап-ляють в повітря при кашлі та чханні хворого. Інкубаційний період становить 1-2 дні. Симптоми грипу: хворого морозить, піднімається висока температура, відчувається сильний головний біль, біль у м'язах. Існує небезпека ускладнення вто-ринною інфекцією (наприклад, пневмонією, запаленням середнього вуха, плевритом тощо), яка може призвести навіть до смерті. В окремих випадках грип викликає ускладнення у вигляд: ураження серця, суглобів, нирок, мозку та мозкових оболо-нок. Щорічно в світі хворіє на грип від 5 до .15% населення, смертельних випадків від грипу налічується близько 2 мли.
Усім добре відомо, що захворювання легше попередити, ніж вилі-кувати. Найбільш ефективною та доступною формою профілактики грипу є завчасна активізація захисних сил організму. Комплексні гомеопатичні препарати, такі як афлубія та імунал, можуть надати в цьому неоціниму допомогу.
Інший спосіб захисту від інфекційних захворювань — вакцинація. Всі сучасні вакцини створюються за таким принципом: навесні в Азії (вірус грипу приходить до нас з Азії) виділяють три найбільш агре-сивних і розповсюджених різновиди хвороби, і на них виробляється вакцина до початку осені. При застосуванні вакцини захист від за-хворювання досягає рівня 90-98%.
2.2 Хвороба Боткіна або вірусний гепатит.
Хвороба Боткіна, або вірусний гепатит, досить поширена вірус-на інфекція. Відомо мінімум сім збудників захворювання — А, В, С, Д, Е, і ТТУ, різних за симптоматикою та серйозністю наслідків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Основи БЖД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок