Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Безпечність застосування інформаційного обладнання: Вплив ВДТ на здоров'я користувачів

Безпечність застосування інформаційного обладнання: Вплив ВДТ на здоров'я користувачів

Назва:
Безпечність застосування інформаційного обладнання: Вплив ВДТ на здоров'я користувачів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,58 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Безпечність застосування інформаційного обладнання: Вплив ВДТ на здоров'я користувачів
План
1. Безпечність застосування інформаційного обладнання
2. Вплив ВДТ на здоров'я користувачів
Сучасна тенденція розвитку суспільства полягає у широкому впровадженні в усі сфери життя нових інформаційних технологій, що базуються на використанні електронно-обчислювальної техніки і телекомунікаційних засобів. Основою цих технологій є інтегральний (діалоговий) режим роботи з візуальними дисплейними терміналами (ВДТ)у за іншою термінологією - комп'ютерами. Відповідно до ДСанПіН 3.8.2.007-98 під ВДТ розуміють пристрій, який включає візуальний дисплей (монітор), клавіатуру та друкувальний пристрій (лазерний, струминний, матричний). ВДТ бувають колективного використання та персональні. Основними функціями ВДТ є введення та виведення інформації, її зберігання та обробка. ВДТ є або об'єктом праці, або головним її засобом, або робочим інструментом. Це персональні комп'ютери, інформаційні системи, системи комп'ютерного користування та ін.
ВДТ персональні і колективного використання все більше застосовуються в управлінні виробництвом, оскільки вони забезпечують надійну інформацію про виробничі процеси і виробничо-господарську діяльність підприємств. Персональні комп'ютери все ширше впроваджуються у наукових лабораторіях. У навчальному процесі зростає значення комп'ютерного та дистанційного навчання, яке пов'язане з активним використанням комп'ютерних навчальних програм та сучасних телекомунікацій. Комп'ютери знайшли своє місце і в повсякденному житті. Останнім часом створена величезна кількість розважальних програм, комп'ютерних енциклопедій, комп'ютерних ігор тощо.
Нині в США, за підрахунками фахівців, використовується близько 100 млн комп'ютерів. В Україні процес упровадження комп'ютерів у життя набув надзвичайно швидких темпів. Це означає, що до користувачів комп'ютерів залучено велику кількість людей із різним рівнем освіти, досвідом роботи, станом здоров'я і ступенем нейропсихічної стійкості.
Утручання в життя мільйонів людей інформаційних технологій породжує багато проблем, у першу чергу пов'язаних з безпечністю використання інформаційного обладнання.
Негативні наслідки комп'ютерних технологій виявляються в наступному:*
інтенсифікації темпу роботи та її монотонності;*
ізоляції працівника у виробничому середовищі, обмеженні його контактів з іншими людьми;*
розвитку несприятливих психічних станів;*
великих нервових навантаженнях при незначних фізичних;*
перенапруженні органів зору;*
розладі стану здоров'я, спричиненого дією шкідливих факторів, джерелом яких є ВДТ.
У зв'язку з цим праця професійних користувачів ВДТ має свої особливості. Вони полягають у відмінності розумового і науково-емоційного компонентів праці, ступені включення в діяльність тих чи інших органів і систем. Функціональні розлади діяльності аналізаторів, захворювання опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної та інших систем організму є виробничо зумовленими.
Економічні втрати від такої хвороби оператора ВДТ, за підрахунками американських фахівців, можуть обійтися у 100 тис. доларів. У 1990 році страхова компанія "Голубий хрест" (США) виплатила компенсацію близько 20 тис. доларів по кожному із 30 випадків захворювань, спричинених травмою монотонних навантажень. Тому робота з ВДТ у багатьох країнах віднесена до списку шкідливих і небезпечних, а захворювання, що виникають при роботі з ВДТ, розглядаються в усьому світі як професійні.
7.1. Вплив ВДТ на здоров'я користувачів
Серед користувачів ВДТ в США і Європі значного поширення набуло специфічне захворювання, яке отримало назву синдром комп'ютерного стресу (СКС). СКС супроводжується головним болем, запаленням очей, алергією, роздратованістю, млявістю і депресією. Інформаційне перевантаження користувачів ВДТ супроводжується низкою специфічних захворювань, які називають інформаційними. Першим симптомом їх є головний біль.
Дослідження, проведені в США, Німеччині, Швейцарії та інших країнах, показали, що робота з обслуговування ВДТ супроводжується підвищеним напруженням зору, інтенсивністю і монотонністю праці, збільшенням статичних навантажень, нервово-психічним напруженням, впливом різного виду випромінювань та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Безпечність застосування інформаційного обладнання: Вплив ВДТ на здоров'я користувачів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок