Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> реферат: Основні засоби гасіння пожежі

Загрузка...

Основні засоби гасіння пожежі / сторінка 2

Назва:
Основні засоби гасіння пожежі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,95 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Порошки придатні як автономний засіб пожежогасіння для захисту невеликих за об'ємом об'єктів (гаражні бокси, дизельні відсіки, фарбувальні камери, контейнери тощо).
Зона застосування модулів "Спрут":*
нафто-, газопереробні та видобувні підприємства;*
хімічна промисловість;*
об'єкти транспорту;*
лакофарбувальні виробництва (цехи, ділянки, фарбувальні камери);*
об'єкти енергетики;*
склади, бази, нафтосховища, ангари, гаражі.
Аерозольні засоби пожежогасіння придатні та ефективні у найрізноманітніших умовах, які можуть виникнути в житлових будинках, на виробництві, у транспорті (автомобілях, електропоїздах, судах) тощо. До таких засобів можна віднести засоби об'ємного пожежогасіння, які створюються на основі теплопаливних аерозолетвірних складів (АОС). Такий засіб пожежогасіння є генератором вогнегасного аерозолю (ГВА), де АОС перебуває у хімічно сполученому спресованому стані у формі брикетів. При запалюванні заряду, що здійснюється термохімічними чи електричними вузлами запуску, у захищеному від пожежі об'ємі при горінні складу виділяються суміші газів і твердих дрібних часток окислів та солі металів, взаємодія яких з палаючим матеріалом уповільнює й припиняє хімічні процеси, що відбуваються у цьому матеріалі.
Аерозольні засоби пожежогасіння використовуються при гасінні:*
твердих горючих матеріалів;*
легкозаймистих і горючих рідин;*
електроізоляційних матеріалів;*
обладнання, у тому числі того, яке перебуває під напругою (до 40 кВ).
Наведений перелік визначає одну з важливих якостей АОС - можливість його застосування для гасіння різноманітних осередків займання, що часто наявні у реальній ситуації.
Аерозольні генератори пожежогасіння мають такі якісні характеристики:*
екологічно нешкідливі;*
нетоксичні;*
хімічно нейтральні;*
при потраплянні на предмети аерозоль легко видаляється протиранням, пилососом, водою;*
діелектрики;*
не потребують перезарядки;*
практично відсутні експлуатаційні затрати;*
мають низьку вартість;*
використовуються в автоматичних, автономних і ручних системах пожежогасіння.
Для ефективнішого використання аерозольних засобів гасіння у різних пожежних ситуаціях розроблені і поставляються на ринок України різні типи ГВА.
2) Пожежна техніка. Апарати пожежогасіння поділяють на пересувні (пожежні автомобілі), стаціонарні установки, вогнегасники (ручні до 10 л та рухомі або стаціонарні, об'ємом понад 25 л) і пожежне обладнання (водопровід, шланги).
Автомобілі пожежні поділяють на автоцистерни, які доставляють на пожежу воду й розчин піноутворювача, та спеціальні - для інших вогнегасних засобів і для певних об'єктів (автомобіль порошкового гасіння АП-3; аеродромні - АА-40, АА-60; повітряного гасіння -АВ-40).
Стаціонарні установки використовуються для гасіння пожеж на початковій стадії їх виникнення. Вони запускаються автоматично або за допомогою дистанційного управління. їх монтують у будівлях і спорудах, а також для захисту зовнішнього технологічного обладнання. Ці установки заправляють такими вогнегасними засобами: водою, піною, негорючими газами, порошковими сумішами чи парою.
До автоматичних установок водяного пожежогасіння належать спринклерні і дренчерні установки. Отвори, через які вода надходить у приміщення під час пожежі, запаяні легкоплавкими сплавами, які плавляться при певній температурі й відкривають доступ розпиль-ній воді.
Спринклерні установки - це розгалужена, заповнена водою система труб, обладнана спринклерними головками. Кожна головка зрошує приміщення та обладнання, яке в ньому розташоване, площею до 9 м2.
У тих випадках, коли доцільно подавати воду на всю площу приміщення, у якому виникла пожежа, застосовують дренчери, що також є системою трубопроводів, обладнаною розпилюючими головками — дренчерами, у яких, на відміну від спринклерних головок, вихідні отвори для води (діаметром 8,10 і 12,7 мм) постійно відкриті.
Дренчерні головки приводять у дію відкриттям клапана групової дії, який у звичайний час перекрито. Він відкривається автоматично або вручну (при цьому подається сигнал тривоги).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Основні засоби гасіння пожежі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок