Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (пожежа, поводження з газом та електроприладами)

Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (пожежа, поводження з газом та електроприладами)

Назва:
Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (пожежа, поводження з газом та електроприладами)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,58 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (пожежа, поводження з газом та електроприладами)


Правила поведінки при виникненні пожежі вдома
Причини виникнення пожеж
Використання вогню в повсякденному, житті - було визначною пе-ремогою людини в боротьбі за своє виживання. Вогонь став надійним помічником у житті людей, Щодня ми вживаємо гарячу їжу, яка приго-тована на вогні. Для виготовлення предметів домашнього вжитку -ложки, виделки, ножа тощо,- використовується метал, який виплавляє-ться за допомогою вогню. Можна ще багато перераховувати, як нам допомагає вогонь у житті.
Але треба завжди пам'ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід - пожежі!
Головні причини виникнення пожеж це:*
необережне поводження з вогнем;*
порушення вимог протипожежних норм;*
користування несправними газовими плитами, водонагрівачами та печами, електропобутовими приладами;*
гра дітей з вогнем;*
розряд блискавиці, який легко потрапляє до будинку разом із протягом, а в лісі, саду попадає у високі дерева та підпалює їх.
Існує ще одна причина виникнення пожежі - це святкові феєрвер-ки навколо ялинки, на днях народження.
Пожежонебезпечні об'єкти, предмети та прилади
У кожному будинку і квартирі є Пожежонебезпечні об'єкти.
Це і телевізор, і радіоприймач, і пральна машина і багато інших при-ладів, які працюють від електроенергії. Важко уявити наше життя без них.
На кухні встановлена газова плита, на якій щодня готується смач-на їжа.
Використання їх не за призначенням або невміле користування ними, і вони можуть стати грізними ворогами, вони можуть призвес-ти до виникнення пожежі, травмування та загибелі людей.
Як запобігти пожежі
Щоб запобігти виникненню пожежі, необхідно виконувати основні протипожежні правила:*
обережно поводьтеся з сірниками, газовими та бензиновими за-пальничками;*
не можна користуватися несправними електроприладами;* ніколи не залишайте без нагляду увімкнені в розетку електричні прилади - телевізор, праску, пилосос тощо;*
кожна четверта пожежа житлового будинку починається з кухні.
Не можна залишати без нагляду ввімкнену газову плиту, особливо коли на ній стоїть чайник. Коли чайник закипить, він може загасити вогонь і в приміщення почне надходити газ, що може призвести до вибуху. Крім того, різні сорти жирів, які використовуються для сма-ження, займаються самі по собі при температурі близько 450 градусів. Не користуйтесь водою, щоб загасити жир, який горить, так як це може викликати розповсюдження вогню по всій кухні.
Не зберігайте легкозаймисті чистячі засоби в кухні або в іншому приміщенні, де є джерело тепла. Одяг чистіть тільки на свіжому пові-трі або в добре вентильованому приміщенні.
Дії при пожежі вдома
І коли вже пожежа трапилась, необхідно вжити всі заходи для га-сіння пожежі, а якщо це вже неможливо - до врятування свого життя, і життя інших людей.
Запам'ятайте: *
якщо в квартирі або будинку почалася пожежа, не панікуйте! Не бігайте по кімнаті в пошуку порятунку, не ховайтеся у шафу. Якщо вдома є телефон, дзвоніть за номером 01 і викликайте пожежників на допомогу. Якщо вдома нема телефону - то йдіть до сусідів;*
електричні прилади, які загорілися, не можна гасити водою. Вода дуже добре проводить електричний струм, і якщо ви будете заливати водою праску, яка горить, то вас вдарить електричним струмом. Це може привести до отримання тяжкої травми;*
якнайшвидше ліквідуйте джерело енергії (припиніть подачу газу, електроструму). Накрийте сковорідку чи каструлю кришкою або мок-рою ганчіркою, щоб загасити полум'я. Залиште їх накритими до пов-ного охолодження жиру, інакше вогонь загориться знову;*
якщо ви самостійно не в змозі приборкати полум'я, залиште квартиру, але перед тим перекрийте подачу газу та електроструму, щільно закрийте всі двері, щоб позбутися протягів і завадити розпо-всюдженню вогню;*
якщо не можете вийти із квартири, то вийдіть на балкон або від-чиніть вікно або розбийте його, і голосно кличте на допомогу.
Не соромтеся просити допомогу, якщо вогонь загрожує вашому життю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (пожежа, поводження з газом та електроприладами)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок