Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Електротравми

Електротравми

Назва:
Електротравми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,99 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Електротравми


ПЛАН
Електричний струм.
Електротравма.
Перша допомога при електротравмах.
Електрика є постійним супутником та помічником людини. Немає такої сфери людської діяльності, де б вона не використо-вувалася. Разом з тим електрична енергія несе в собі постійну небезпеку. За даними ВОЗ, щороку на земній кулі від уражен-ня електричним струмом гине 25 000 осіб, від удару блискавки — 150—300 осіб.
Якщо електрична мережа знаходиться під напругою, це по-каже будь-який прилад, увімкнений у неї. Але якщо прилад не дає показів, то це зовсім не означає, що струм не проходить по лінії. Може статися, що цей прилад недостатньо чутливий чи просто несправний. Тіло людини — хороший провідник елект-ричного струму. В разі прямого контакту зі струмом останній проходить крізь нього, уражуючи шкіру, тканини, внутрішні органи, спричинюючи опіки. У будь-якому випадку потер-пілий стає учасником електричного ланцюга згідно із законом Ома. Відомі випадки, коли людина гинула навіть від напруги 40—60 В через зупинку дихання і серцевої діяльності.
Електричний струм характеризується двома основними параметрами: силою і напругою. Смертельною вважається сила струму, що дорівнює 0,05—0,1 А. Саме силою струму зумовлюється тяжкість електротравми. Напруга відіграє хоч і меншу, але теж значну роль. Так, небезпечним вважається струм напругою вищою ніж 36 В. Сучасні побутові прилади, особливо радіотелевізійна техніка, використовують електрич-ний струм напругою від 12 до 25 000 В і силою від 0,001 до 6 А. У зв'язку з цим слід точно виконувати всі правила техніки без-пеки, експлуатуючи такі прилади, щоб не зазнати електротрав-ми. Перебуваючи під дією струму, потерпілий сам собі допомогти не зможе.
Електротравма — це ураження, що виникає під дією елект-ричного струму чи блискавки — розряду атмосферної електри-ки. Спричинює місцеві та загальні порушення в організмі людини. Серед місцевих уражень — опіки шкіри і тканин у місцях входу в тіло та виходу з нього електричного струму. Такі опіки бувають різними за тяжкістю, найчастіше нагаду-ють термічні опіки III—IV ступенів. Можливий розрив тканин, що оточують місця ураження.
Найнебезпечніші внутрішні пошкодження. Оскільки наша нервова система також працює за принципом електричних явищ, вона страждає передусім. Уражений, як правило, відра-зу непритомніє, його м'язова система дуже скорочується, спос-терігається параліч дихальної системи і глибоке пригнічення серцево-судинної діяльності.
У разі ураження блискавкою стан потерпілого ще гірший. Характерними є розвиток паралічу, глухота, зупинка дихання. Стан потерпілого в окремих випадках може бути настільки тяжким, що він мало чим відрізняється від мерця — шкіра бліда, зіниці широкі і не реагують на світло, дихання і пульс відсутні. Встановити ознаки життя в цьому випадку можна ли-ше дуже уважно прослуховуючи ділянку серця стетофонендо-скопом чи за допомогою спеціальних приладів — електро-кардіографів.
За більш-менш легких електротравм можуть спостерігатися запаморочення, загальна слабкість.
У більшості випадків потерпілого можна врятувати, якщо правильно і своєчасно подати йому допомогу. Відразу ж слід визначити джерело струму і звільнити потерпілого від його дії. Для цього потрібно викрутити електричні пробки, вимкнути перемикачі, обірвати чи перерізати дроти (інструментом з добре ізольованими ручками, сокирою) чи відвести їх від ураженого (сухою палкою, гілкою). Можна перемкнути два дроти, що несуть струм, між собою. Якщо дріт, що перебуває під струмом, нічим перерізати, необхідно відтягнути потерпілого за нижній край сорочки чи пальта, обгорнувши руку шарфом, курткою чи якоюсь тканиною.


Це слід робити дуже обережно, тому що дотик до потерпі то-го незахищеними руками небезпечний. В окремих випадках небезпечно навіть наближатися до нього (якщо він має контакт з високовольтною лінією). Можлива небезпека виникнення високовольтної дуги довжиною до 6 м, що призведе до появи нових жертв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Електротравми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок