Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Виробниче освітлення: природа світла, основні світлотехнічні величини, вплив освітлення на виробничу діяльність

Загрузка...

Виробниче освітлення: природа світла, основні світлотехнічні величини, вплив освітлення на виробничу діяльність

Назва:
Виробниче освітлення: природа світла, основні світлотехнічні величини, вплив освітлення на виробничу діяльність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,91 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Виробниче освітлення: природа світла, основні світлотехнічні величини, вплив освітлення на виробничу діяльність
План
1. Природа світла
2. Основні світлотехнічні величини
3. Вплив освітлення на виробничу діяльність
Природа світла
Основна інформація про навколишній світ - близько 90% - надходить через зорове сприйняття. Раціональне виробниче освітлення має попереджати розвиток зорового і загального стомлення, забезпечувати психологічний комфорт при виконанні тих чи інших видів зорових робіт, сприяти збереженню працездатності, поліпшенню якості продукції, що випускається, зниженню виробничого травматизму, а також підвищенню безпеки праці. Збільшення освітленості з 10 до 100 лк при напруженій зоровій роботі підвищує продуктивність праці на 10-20%, зменшує кількість браку на 20% та знижує число нещасних випадків на 30%.
Оптична зона сонячного спектра (10-340000 нм) поділяється на інфрачервоне випромінювання (14) з л = 34000...760 нм, видиме випромінювання А. = 760...380 нм, ультрафіолетове випромінювання (УФ) л =380...10 нм. Світло (видиме випромінювання) - це випромінювання, яке безпосередньо викликає зорове відчуття. За своєю природою це електромагнітні хвилі з довжиною хвилі А.= 380...760 нм.
У межах видимої частини спектра промениста енергія випромінювання різної довжини хвиль викликає різні світлові відчуття від фіолетового (380 нм) до червоного (760 нм) кольорів. Чутливість ока до випромінювань різних хвиль неоднакова. Властивість ока по-різному оцінювати однакову променисту потужність різних довжин хвиль видимого спектра називається спектральною чутливістю ока.
Найбільш чутливими (сприйнятливими) для ока людини є світлові хвилі довжиною 555 нм, які відповідають жовто-зеленій частині спектра.
Таким чином, якщо чутливість ока до випромінювання з довжиною хвилі 555 нм прийняти за одиницю, то чутливість ока до випромінювань інших хвиль видимого діапазону при однаковій потужності буде менше одиниці (див. графік відносної спектральної чутливості ока чи відносної видимості Кл на рис. 3.1). Графічна залежність Кл від л називається кривою видимості (рис. 3.1).
Значення відносної видимості є різним для різних людей. Проте ці значення не надто відрізняються для людей із нормальним зором. При денному освітленні, як уже зазначалося, очі найбільш чутливі до світла з довжиною хвилі 555 нм. Максимальну чутливість при сутінковому зорі око має до хвиль довжиною близько 480 нм (рис. 3.1).
Основні світлотехнічні величини
Світлотехнічні величини, що визначають показники виробничого освітлення, ґрунтуються на оцінці відчуттів, які виникають від дії світлового випромінювання на очі. Щоб повніше розкрити зміст пропонованого матеріалу, коротко розгляньмо основні світлові величини та їхні характеристики. Освітлення характеризується кількісними та якісними показниками (рис. 3.2).
До кількісних показників належать такі:*
світловий потік, Ф;*
сила світла, І;*
освітленість, Е;*
яскравість, L.
Світловий потік, Ф — потужність світлового випромінювання, характеризує потік променистої енергії, який оцінюється за зоровим відчуттям:
де ел - енергія, випромінювана на конкретній довжині хвилі; X - довжина хвилі, нм; к(л) - функція видимості.
Одиницею світлового потоку є люмен (лм). Один люмен - світловий потік променистої енергії, випромінюваної від точкового джерела силою світла в 1 канделу (кд), а в середині кута - в 1 стерадіан (ср): 1 лм = 1 кд * ср.
Сила світла, І характеризує просторову щільність, так зване відношення світлового потоку до тілесного кута, в межах якого цей потік розподіляється:
де щ — тілесний кут, ср.
Значення щ визначається відношенням площі, що вирізується зі сфери довільного радіуса г, до квадрата цього радіуса:
якщо в = r2, то щ — 1 ср.
За одиницю сили світла прийнята кандела (кд). Одна кандела - сила світла, що випромінюється з поверхні площею 1/600 000 м2 повного випромінювача (державний світловий еталон) у перпендикулярному напрямку за температури затвердіння платини (2046,65) при тиску 101325 Па.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Виробниче освітлення: природа світла, основні світлотехнічні величини, вплив освітлення на виробничу діяльність

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок