Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Скачати: Токсичність меблів

Токсичність меблів

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Токсичність меблів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,96 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Токсичність меблів


Рівень токсичності меблів зумовлена, в першу чергу, токсичністю матеріалу, з якого виготовляють меблі, Так, токсичність деревних плит, обумовлена виділенням з них формальдегіду (СН2ПРО), вивчається вже більш 20 років. Ці дослідження змогли виявити механізми реакцій, шляху утворення і виділення СН2О в технологічному процесі виготовлення плит, а також при їхній експлуатації. Більш того, визначилося кілька напрямків рішення цієї проблеми. Одне з них зв'язано з мінімізацією змісту вільного СН2О в використовуваних карбамидоформальдегидних смолах. Саме цей напрямок найбільш повно обговорювалося на науково-практичному семінарі в ЗАТ “ВНИИДРЕВ”, присвяченому проблемам виробництва деревних плит у Російській Федерації.
Необхідність проведення подібних семінарів (які по черзі організують ЛТА і ЗАТ “ВНИИДРЕВ”), обумовлена вкрай незадовільним станом виробництва Дстп і ДВП у Росії. Якщо в березні 1997 р. повідомлялося (1) про наявність у нашій країні 51 лінії по виробництву Дстп і 47 ліній по виробництву ДВП, то на початку 2000 р. у роботі залишилося 37 ліній Дстп (потужністю 3280 тис.м3/рік) і 44 лінії ДВП (потужністю 360 млн.м2/рік), із середнім ступенем використання 60,0% і 67,7% відповідно. Це відбувається на тлі незадоволеного попиту на Дстп і ДВП середньої щільності (МДФ), що на даний момент у значній мірі покривається тільки за рахунок імпорту (2).
Напрямок синтезу маломольних смол забезпечує скорочення змісту вільного формальдегіду і знижує його емісію з готової продукції. Однак неминуче скорочення гидроксиметильних груп (-СН2ВІН) у свою чергу знижує адгезионние властивості таких КФС, і вимагає збільшення їхньої витрати. Одержувані плити по класі емісії відносяться до Е-2.
Ряд підприємств ставлять перед собою задачу виробництва Дстп по класі емісії Е-1 і зв'язують це з використанням спеціальних малотоксичних смол. При цьому варто відзначити, що органами Госсаннадзора введені зміни в радіус санітарної зони для підприємство з виробництва смол і переробки формальдегіду, і який склав 2000 м.
Задача може бути вирішена шляхом синтезу смол із заміною застосовуваного формаліну на карбамидоформальдегидние концентрати. Їхнє використання виключає надсмольні води і скорочує цикл синтезу готових смол. Виробниками подібних концентратів є АТ “Акрон”, “Томський НФК”, “Тольятти-Азот” і ін.
Відзначимо, що відбувається подальше удосконалювання технології КФС. Наприклад, на АТ “Акрон” цей процес зв'язують із включенням стадії структурних перетворень таким чином, щоб частка гидроксиметильних груп була досить висока при мінімізації змісту диметиленефирних груп в олигомере. Останні, як відомо, у процесі гарячого пресування плит і наступної експлуатації, переходять у метиленові групи з виділенням СН2О.
N-CH2 – O – CH2 – N ->
N-CHCH2 – N + CH2O ^
Розроблені смоли КФС-ЕС по змісту вільного формальдегіду (масова частка не більш 0,05%) відносяться до 4-му класу небезпеки. При цьому вони мають час желатинизации при 100° С від 50 до 70 сек., і граничну змішуваність з водою від 1:2 до 1:6. На АТ “Увадрев” упроваджена технологія з використанням двох марок цих смол. Наприклад, для внутрішнього шару Дстп (з високою реакційною здатністю, для зовнішнього мелкодисперсионного шаруючи) застосовують низковязкие смоли з підвищеним часом отверждения, що складає 200 сек. Також застосовують не утримуючий хлор отвердители, а клейову композицію перед нанесенням на деревні частки спінюють. Крім цього, смола КФ-ЕС може використовуватися і для виготовлення фанери.
Досягти зниження токсичності КФС можливо за допомогою наполнителей, що виступають як сорбенти (кремнозоль, алюмосилікати) і акцепторів (крахмалосодержащие добавки) стосовно СН2О. До них відносяться полиизоцианати.
Частка изоцианатних сполучних у виробництві деревних плит зростає (наприклад, у Північній Америці і Японії). В Вниидреве розроблене сполучне на базі полиизоцианатов і відходів їхнього виробництва, що включають у свій склад фосфатні сполучні з класу неорганічних полімерів.

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Токсичність меблів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок