Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Медична допомога в умовах автономного існування

Загрузка...

Медична допомога в умовах автономного існування

Назва:
Медична допомога в умовах автономного існування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,39 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Медична допомога в умовах автономного існування


Як зазначалося, у будь-якому аварійному запасі повинна бути медична аптечка з мінімальним запасом медикаментів й інших засобів, необхідних для надання невідкладної допомоги.
До складу аварійної аптечки зазвичай входять:*
джгут для зупинки кровотечі;*
індивідуальні перев'язні пакети;*
стерильні бинти і серветки;*
бактерицидний і липкий пластирі;*
настойка йоду і медичний спирт;*
протишокові препарати у шприцах-тюбиках (розчин морфіну, пантопону);*
антибіотики широкого спектра дії;*
серцеві препарати (нітрогліцерин, корвалол, обзидан, розчини кофеїну, адреналіну і лобеліну);*
засоби, що застосовують при опіках і обмороженнях (синтоміцинова емульсія, протиопікова рідина);*
препарати, які піднімають тонус організму (сиднокарб, фенамін, кола);*
седативні засоби (фенібут, триоксазин, седуксен, феназепам);*
найпростіші інструменти (ножиці, пінцети, ланцети, шприци). Іноді від вчасного подання людині невідкладної долікарської допомоги залежить її життя. Саме тому слід знати найпростіші способи подання першої медичної допомоги. Найголовніше — не втратити самовладання і точно й вчасно подати допомогу.
Кровотечі. Залежно від травмованої судини кровотечі бувають венозні та артеріальні.
Кровотеча з великої судини (стегнової або сонної артерії) дуже небезпечна для людини і може призвести до смерті, але зупинка кровотечі, навіть тимчасова, дає змогу попередити значну втрату крові.
Найшвидший засіб — натиснути пальцем вище місця травмування. На людському тілі існує 11 точок, притискання в яких дає найбільший ефект.
Кровотечу з кінцівок можна зупинити затисканням кінцівки. Для цього в ліктьовий згин або в підколінну ямку вкладають марлевий валик, а потім кінцівка максимально згинається в суглобі, її прибинтовують до плеча чи стегна.
Зручнішим і надійнішим способом зупинки кровотечі з кінцівок є накладання джгута.
Незважаючи на те, що накласти джгут просто, слід запам'ятати основні правила. Джгут накладається на 5-Ю см вище місця кровотечі кількома тугими обертами до повного її припинення. Якщо немає спеціального гумового джгута, можна використати джгут-закрут-ку з будь-якого підручного матеріалу. Категорично забороняється накладати джгут прямо на тіло і тримати його понад 1,5 години. Після цього джгут необхідно послабити, для того щоб відновити циркуляцію крові в кінцівці. Свідченням про відновлення циркуляції крові є потепління пальців і зміна їх кольору від блідого до рожевого. Слід пам'ятати, що під час послаблення джгута, якщо кровотеча не припинилася, судину необхідно притиснути пальцем, а потім знову накласти джгут, але вище або нижче місця попереднього накладання.
У холодну пору року кінцівку, на яку накладено джгут, слід ретельно захищати від морозу.
Кровотечі з носа припиняються за допомогою ватних або марлевих тампонів, які глибоко вставляють у носові ходи. Постраждалу людину слід посадити так, щоб її голова була якомога більше відкинута назад. На перенісся і лоб накладають серветку, змочену холодною водою, згорток із льодом або снігом.
Переломи. Переломи — це порушення цілісності кісток з роз'єднанням уламків. При цьому найчастіше страждають і прилеглі м'які тканини, судини, нерви, внутрішні органи. Найнебезпечнішим для життя людини є перелом хребта.
Якщо уламки кістки зміщені і їх видно з рани або під шкірою, розпізнати переломи досить легко. Важче розпізнати перелом без зміщення або неповний. У цьому разі насамперед необхідно порівняти довжину здорової кінцівки з ураженою. Найчастіше при переломі уражена кінцівка на вигляд коротша від здорової. На місці перелому часто утворюється болюча пухлина.
При переломах найперше і найголовніше — зменшити біль, забезпечити пораненому повний спокій, не допустити травмування тканин і сухожиль у місці перелому. Для цього постраждалого потрібно покласти нерухомо, дати йому протишоковий апарат або сильний анальгетик і зафіксувати травмовану кінцівку.
При закритому переломі не слід знімати з потерпшого одяг чи взуття.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Медична допомога в умовах автономного існування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок