Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Наркоманія: причини, наслідки, відповідальність. Види наркотиків.

Наркоманія: причини, наслідки, відповідальність. Види наркотиків.

Назва:
Наркоманія: причини, наслідки, відповідальність. Види наркотиків.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,21 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Наркоманія: причини, наслідки, відповідальність. Види наркотиків.


Успіхи в боротьбі з нарко-манією багато в чому залежать від науково обґрунтованих відповідей на запитання, які причини спонукають до прийому наркотичних речо-вин, що цьому сприяє, у кого з'являється прагнення до вживання наркотиків?
Щоб перемогти наркома-нію, треба добре вивчити при-чини і умови, які породжують це зло. Знаючи їх, можна ви-робити ефективні заходи бо-ротьби, поставити профілак-тичні заслони на шляху цієї страшної біди. Поки чітко не з'ясовано причину розвитку наркоманії, ми будемо бороти-ся з цим страшним явищем на-шого життя тільки медичними і юридичними заходами. Лю-дина не народжується нарко-маном. Що ж штовхає його на перший крок зближення з нар-котиками? Як надалі він по-трапляє до тенет цієї вади? Звідки беруться в суспільстві наркомани і токсикомани? Ба-гато соціологів, психологів, лікарів намагаються дати відповіді на ці запитання. Од-нак однозначної відповіді немає. Причини наркоманій, шляхи і механізми їх поширен-ня складні і різноманітні.
Кількість чинників, що впливають на розвиток наркоманій, постійно збільшується, змінюються їх якісні характе-ристики. Тому причини наркомати не можна звести до яко-гось єдиного чинника. Іноді одна причина призводить до нар-команії, а іноді низка причин, що діють на особистість в од-ному напрямі, ведуть до її розвитку. Може бути комплекс причин, несприятливих умов і сприятливих чинників, кож-ний з яких різною мірою зумовлює розвиток різних видів нар-команій і токсикоманій. Постараємося виявити типовіші при-чини (ситуації), що приводять людей на небезпечний шлях, здатний спричинити моральну і фізичну деградацію, а часто — і загибель.
Причини наркоманія умовно можна поділити на соціальні, соціально-психологічні та психологічні. Американські лікарі Ясковіц і Осносс із Нью-Йоркського центру дезінтоксикації вважають, що формуванню наркомана сприяють такі причи-ни: 1) ринок, що вільно постачає наркотики; 2) середовище, що сприяє або допускає застосування наркотиків; 3) певний індивідуальний нахил до вади. Ми часто чуємо, що наркома-нія — соціальна хвороба. Що це означає? Насамперед те, що визначальними чинниками в розвитку і поширенні наркоманій є соціальні. Можна простежити чітку прямо пропорційну за-лежність збільшення загального поширення наркоманій у важкі періоди історії розвитку суспільства, наприклад під час війни, коли військовослужбовці в екстремальних умовах ба-чили в наркотиках стимулюючий засіб, в них вони шукали полегшення труднощів похідної і бойової обстановки, ними намагалися зняти тугу за домом і близькими. Прискорений випуск середніх медичних працівників за часів війни давав молодим особам з психікою, що ще не сформувалася, мож-ливість не зовсім розумно і обґрунтовано розпоряджатися наркотичними препаратами.
Голод, різні національні біди і соціальні потрясіння також сприяють поширенню наркоманії. Що гірше у країні люди забезпечені матеріально, житлом, харчуванням, роботою, ме-дичним обслуговуванням, то гірше вирішуються соціальні питання тощо, то гірше загальне психологічне тло, то виразні-ше незадоволення, нервозність, напруженість, депресивність, невпевненість у завтрашньому дні, перевтома, заклопотаність. У реальних фактах кризового стану суспільства знаходить собі ґрунт антисоціальне індивідуалістичне філософствуван-ня. Центральним пунктом цього філософствування є людина з роздвоєною свідомістю або, за філософською терміноло-гією, з роздвоєним «існуванням»: справжнім і несправжнім.
Основою для такого роздвоєння служить дійсна супе-речність між реальним становищем людини у кризовому суспільстві, де особистість пригнічується і відчуває себе не вільною, та її суб'єктивним світом самосвідомості (ілюзії на власний рахунок), в якому вона відчуває себе нібито вільного. Звідси — роздвоєння самосвідомості й пристрасне бажання вважати внутрішній світ єдино пов'язаним сутністю індиві-да. Слабовольні, нестійкі особи що не вміють переносити життєві труднощі, шукають можливість штучно спричинити заспокоєння або збудження і вдаються до вживання наркотиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Наркоманія: причини, наслідки, відповідальність. Види наркотиків.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок