Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Геологічна небезпечні явища

Геологічна небезпечні явища

Назва:
Геологічна небезпечні явища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,00 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Геологічна небезпечні явища


Землетруси — коливання земної кори, що виникають у результаті вибухів у глибині землі, розламів шарів земної кори, активної вулканічної Діяльності.
Ділянка підземного удару викликає пружні коливання (сейсмічні хвилі), що поширюються землею у всіх напрямках. Ділянку землі, з якої виходять хвилі землетрусу, називають центром, а розташовану на поверхні землі ділянку - епіцентром землетрусу. Звичайно коливання земної кори спостерігаються у вигляді поштовхів, їхнє число і проміжки часу між ними можуть бути різноманітними і мало передбаченими. Інтенсивність землетрусу вимірюється в балах за шкалою Ріхтера, а в останні роки у нашій країні та в деяких європейських державах викорис-товують 12-бальну міжнародну шкалу MSK-64.
Рис. 1. Класифікація землетрусів за причинами виникнення
Землетруси класифікують за причинами їх виникнення і за інтенсивністю коливання ґрунту на поверхні землі. Класифікація землетрусів за причинами їх виникнення показана на рис. 1.
Інтенсивність землетрусу зменшується до периферії зони катастрофи. Землетруси супроводжуються завжди багатьма звуками різноманітної інтенсивності (типу вибухів, розкотів грому, звуків від будинків і споруд, що руйнуються та інше). Осередки землетрусів знаходяться на глибині 30 - 60 км, а інколи па глибині до 700 км. Залежно від причин і місця виникнення, землетруси поділяються на тектонічні, вулканічні, обвальні і моретруси.
Землетруси захоплюють великі території і характеризуються:
руйнуванням будівель і споруд, під уламки яких потрапляють люди;
виникненням масових пожеж і виробничих аварій;
затопленням населених пунктів і цілих районів;
отруєнням газами при вулканічних виверженнях;
ураженням людей і руйнуванням будівель уламками вулканічних гірських порід;
ураженням людей і виникненням осередків пожеж у населених пунктах від вулканічної лави;
провалом населених пунктів при обвальных землетрусах;
руйнуванням і змиванням населених пунктів хвилями цунамі;
негативною психологічною дією.
Сейсмоактивні зони оточують Україну на південному заході і півдні. Це зони: Закарпатська, Вранча, Кримсько-Чорноморська та Південно-Азовська.
У сейсмічному відношенні найнебезпечнішими областями в Україні є Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Одеська та Автономна Республіка Крим.
На теренах Закарпаття відзначаються осередки землетрусів з інтенсивністю 6-7 балів (за шкалою Ріхтера) у зонах Тячів-Сигет, Мукачево-Свалява. Закарпатська сейсмоактивна зона характери-зується проявом землетрусів, що відбуваються у верхній частині земної кори на глибинах 6-12 км з інтенсивністю в епіцентрі 7 балів, що швидко затухає на близькій відстані. Шестибальні землетруси зафіксовані також у Прикарпатті (Буковина).
Прикарпаття відчуває вплив від району Вранча (Румунія). В 1974-76 pp. тут мали місце землетруси інтенсивністю від 3 до 5 балів.
Унікальна на Європейському континенті сейсмоактивна зона Вранча, розташована в області стикування Південних (Румунія) та Східних (Українських) Карпат. В її межах осередки землетрусів розташовані в консолідованій корі, а також у верхній мантії на глибинах 80-160 км. Найбільшу небезпеку становлять такі, що виникають на великих глибинах. Вони спричиняють струси ґрунтів до 8-9 балів в епіцентрі в Румунії, Болгарії, Молдові. Глибокофокусність землетрусів зони Вранча зумовлює їх слабке затухання з відстанню, тому що більша частина України знаходиться в 4-6-бальній області впливу цієї зони. У цьому столітті в зоні Вранча відбулося ЗО землетрусів з магнітудою 6,5 балів. Катастрофічні землетруси у 1940 та 1977 pp. мали магнітуду в епіцентрі 7 балів. Швденно-західпа частина України, що підпадає під безпосередній вплив зони Вранча, потенційно може бути віднесена до 8-бальної зони.
Потенційно сейсмічно небезпечною територією можна вважати
Рис. 2. Зони сейсмічності
також Буковину, де на період з 1950 до 1976 pp. виникло 4 землетруси інтенсивністю 5-6 балів.
Сейсмонебезпечність Одеської області зумовлена осередками землетрусів в масиві гір Вранча та Східних Карпат в Румунії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Геологічна небезпечні явища

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок