Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Відповідальність працівників за порушення законодавства про охорону праці

Загрузка...

Відповідальність працівників за порушення законодавства про охорону праці

Назва:
Відповідальність працівників за порушення законодавства про охорону праці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,32 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Відповідальність працівників за порушення законодавства про охорону праці”


За порушення нормативно-правових актів з охорони праці, створення перешкод для діяльності посадових осіб органів дер-жавного нагляду за охороною праці винні особи притягаються до відповідальності згідно законів.
Робітники, у разі невиконання ними вимог безпеки, викладе-них в інструкціях з безпечних методів робіт за професіями, залежно від характеру порушень, несуть відповідальність у ди-сциплінарному, адміністративному або кримінальному порядку.
Дисциплінарна відповідальність регулюється Кодексом законів про працю і передбачає такі види покарання, як догана та звільнення.
Адміністративна відповідальність регулюється Кодексом про адміністративні правопорушення і передбачає накладення на службових осіб, громадян-власників штрафів у розмірі від 2 до 14 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Матеріальною відповідальністю передбачено відшкодування збит-ків, завданих підприємствами працівникам (або членам їх сімей), які постраждали від нещасного випадку або профзахворювання.
Посадові особи підприємств або громадяни — суб'єкти під-приємницької діяльності, винні у порушенні вимог законодавства про охорону праці, якщо це порушення заподіяло шкоду здо-ров'ю потерпілого, притягаються до кримінальної відповідаль-ності: штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на термін до 2-х років. А якщо ці пору-шення спричинили загибель людей, то посадові особи можуть бути позбавлені волі на термін до 7-ми років.
Відповідно до Закону України «Про охорону праці» державний нагляд за дотриманням законів та інших нормативно-правових ак-тів про охорону праці здійснюють служби охорони праці (додаток 1), державні органи з нагляду за охороною праці, з питань радіаційної безпеки, з питань пожежної безпеки, з питань гігієни праці.
Органи державного нагляду за охороною праці не залежать від будь-яких господарських органів, громадських об'єднань, політичних формувань, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Посадові особи спеціально уповноважених державних органів з нагляду за охороною праці мають право:*
безперешкодно відвідувати підконтрольні підприємства, фізичних осіб, які використовують найману працю, та здійснювати в присутнос-ті роботодавця або його представника перевірку дотримання закону;*
видавати роботодавцям обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків щодо охорони праці;*
забороняти експлуатацію підприємств, окремих робочих місць до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих;*
притягати до адміністративної відповідальності працівників, які порушили законодавчі та інші нормативно-правові акти з охорони праці.
Роботодавець зобов'язаний безплатно створювати необхідні умови для роботи посадових осіб державних органів з нагляду за охороною праці.
Громадський контроль за виконанням законодавства про охо-рону праці здійснюють професійні спілки, їх об'єднання в особі своїх виборних органів і представників.
Професійні спілки здійснюють громадський контроль:*
за дотриманням законодавства про охорону праці;*
створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов;*
забезпеченням працівників спецодягом, спецвзуттям, інши-ми засобами індивідуального та колективного захисту.
У разі загрози життю або здоров'ю працівників профспілки мають право вимагати від роботодавця негайного припинення робіт на робочих місцях на період усунення такої загрози.
Профспілки мають право на проведення незалежної експертизи умов праці на відповідність їх нормативно-правовим актам про охорону праці, брати участь у розслідуванні причин нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань і надавати свої висновки про них.
Якщо на підприємстві відсутні професійні спілки, громадсь-кий контроль за дотриманням законодавства про охорону праці здійснює уповноважена найманими працівниками особа.
Для виконання цих обов'язків роботодавець за свій рахунок організує навчання, забезпечує необхідними засобами і звільняє уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці від роботи на передбачений колективним договором термін зі збереженням за ним середнього заробітку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Відповідальність працівників за порушення законодавства про охорону праці

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок