Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Надання першої допомоги при враженні людини блискавкою

Надання першої допомоги при враженні людини блискавкою

Назва:
Надання першої допомоги при враженні людини блискавкою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,30 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Надання першої допомоги при враженні людини блискавкою


План
1. Електротравми
2. Правила поведінки під час грози, захист від блискавок
3. Перша допомога при ураженні блискавкою
Список використаної літератури


1. Електротравми
Електротравми виникають при включенні людини в електричний ланцюг. Важкість ураження залежить від ба-гатьох причин (сила і напруга струму, тривалість його дії, харак-тер навколишнього середовища — дощ, волога земля, вода, стан організму—суха чи волога шкіра й ін.). Ураження складається із загального впливу струму на організм і з його місцевої дії, що виражається в опіку. Звичайно опіки при ураженні струмом не дуже великі, але глибокі та важкі.
Перша допомога полягає у звільненні потерпілого від дже-рела струму або шляхом знеструмлення ланцюга (вимикан-ня рубильника, викручування запобіжників, перерізання прово-ду — інструмент повинен бути заізольований, рятівник — у гумовому взутті чи стояти на ізолюючому матеріалі), або відтягання проводу від постраждалого (сухою палицею, рукою, за-кутаною щільним шаром сухого одягу). Поки потерпілий не відсунутий від джерела струму, він сам є джерелом струму для тих, хто надає допомогу!
Після цього треба приступити до штучного дихання і непря-мого масажу серця, розстебнувши попередньо весь одяг, що стискує. Лише після оживлення приступають до перев'язки об-печених місць.
Особливим випадком електротравми є ураження блискав-кою. У цьому випадку перша допомога буде полягати в штучному диханні й непрямому масажі серця. Уражений блискавкою не є джерелом струму.
Опіки можуть виникати або під дією відкритого вогню, або при потраплянні на шкіру гарячої рідини чи хімічних речовин. У будь-якому випадку першим заходом повинно бути припи-нення дії джерела опіку. Якщо на людині зайнявся одяг, слід збити полум'я. Звичайно в такій ситуації люди губляться, по-чинають бігати, метушитися, сприяючи таким чином роздуван-ню полум'я. У цьому випадку потерпілого варто повалити на землю, накрити його щільною тканиною (ковдра, брезент) для припинення доступу повітря до вогню, а при відсутності такої можливості постраждалого потрібно катати по землі, збиваючи вогонь гілками, рушником, піджаком — будь-яким підручним матеріалом. Потім обгорілого звільняють від одягу. Ні в якому разі не слід «здирати» одяг, що пристав до тіла, його необ-хідно акуратно обрізати. Потім на звільнене місце наклада-ють пов'язку, а якщо поверхня опіку велика — хворого накри-вають простирадлом чи ковдрою і транспортують у медичну установу. Важкість опіку залежить не тільки від його ступеня (1-й ступінь — почервоніння, 2-й ступінь — утворення пухирців, 3-й ступінь — обвуглювання, 4-й ступінь — глибоке обвуглю-вання), але і від розмірів ураженої поверхні тіла. Небезпечни-ми для життя можуть бути навіть опіки легких ступенів, але великої поширеності. Потерпілого під час евакуації чи до неї треба забезпечити достатньою кількістю питва.
При невеликих опіках (термічних, хімічних) обпалену ділян-ку необхідно відразу ж сильно поливати водою протягом 5— 10 хвилин.
2. Правила поведінки під час грози, захист від блискавок
Гроза – як красиве, так, водночас, і небезпечне природне явище. Особливу небезпеку під час грози становлять ураження блискавкою.
Загалом, ураження блискавкою досить не часте явище. Воно складає десятимільйонну долю ризику. Та все ж таки, за даними статистики, у світі щороку від її удару гине близько трьох тисяч людей. Ці сумні факти вимагають знання правил поведінки під час грози.
Щоб знизити ризик під час грози на відкритій місцевості: не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі.
Що цікаво: найбільш небезпечними з них є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідна її атака на кущі.
На відкритому просторі краще присісти у суху яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не лягайте на землю, бо тим самим збільшуєте площу враження розрядом, а краще потрібно сісти, злегка нахиливши голову, щоб вона не була вище предметів, які знаходяться поряд; не ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим більше серед острівців дерев.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Надання першої допомоги при враженні людини блискавкою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок