Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Вільям Артур Льюїс (Lewis) за новаторські дослідження економічного розвитку країн, що розвиваються роки життя: 1915 - 1991 рр.

Нобелівський лауреат Вільям Артур Льюїс (Lewis) за новаторські дослідження економічного розвитку країн, що розвиваються роки життя: 1915 - 1991 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Вільям Артур Льюїс (Lewis) за новаторські дослідження економічного розвитку країн, що розвиваються роки життя: 1915 - 1991 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,62 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Вільям Артур Льюїс (Lewis)


за новаторські дослідження економічного розвитку країн, що розвиваються
роки життя: 1915 - 1991 рр.
Вест-індський економіст В.Льюїс народився на острові Сент-Люсія в Британській Вест-Індії 23 січня 1915 р. в родині Іди Луїзи (Бартон) Льюїс і Джорджа Фердинанда Льюїса, шкільного вчителя, емігранта з Антигуа. Батько помер, коли Льюїсу було 7 років, залишивши на матір виховання п'ятьох синів. У 14 років Льюїс закінчив коледж св. Марії (Сент-Люсія), потім вступив до Лондонської школи економіки. 1937 р. Льюїс здобув ступінь бакалавра комерції й диплом з відзнакою. 1938 р. він одружується зі шкільною вчителькою з Лондона Гледіс Ізабель Джекобс з острова Гренада. Працює асистентом в Лондонському університеті, а 1940 р. дістає докторський ступінь. Згодом працює професором економіки в Манчестерському університеті. Академічна діяльність Льюїса стосується історії світової економіки й світового економічного розвитку. В основу теорії економічного розвитку Льюїса покладений процес, спрямований на підвищення за короткий час норм заощаджень у країнах, які розвиваються. Він вважав, що, насамперед, слід зосередити зусилля на розширенні промислового сектора й освіти. Протягом 1957-1963 рр. Льюїс працює радником ООН при прем'єр-міністрі Гани, далі – заступником виконавчого директора спеціального фонду ООН й віце-президентом Університету Вест-Індії. 1963 р. за цю діяльність йому був дарований дворянський титул. Цього ж року його призначають на посаду професора економіки й міжнародних проблем у Школу державних і міжнародних проблем ім. Вудро Вільсона при Принстонському університеті. 1968 р. Льюїс працює ще професором кафедри політичної економії. 1970 р. він стає засновником і президентом Карибського банку розвитку на Барбадосі. 1979 р. Льюїс був нагороджений Нобелівською премією «за новаторські дослідження економічного розвитку країн, що розвиваються». Льюїс удостоєний почесних ступенів багатьох університетів у США, включаючи Колумбійський, Гарвардський і Єльський, університетів Вест-Індії, Манчестера, Уельса, Брістоля, Лагоса й Торонто. Він – почесний член Лондонської школи економіки і член-кореспондент Британської академії наук. Він займав посаду члена ради Королівського економічного товариства Гани й члена Економічного консультативного комітету Національної асоціації підтримки кольорового населення. Льюїс помер 1991 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Вільям Артур Льюїс (Lewis) за новаторські дослідження економічного розвитку країн, що розвиваються роки життя: 1915 - 1991 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок