Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Вісенте Алейксандре (Aleixandre)

Нобелівський лауреат Вісенте Алейксандре (Aleixandre)

Назва:
Нобелівський лауреат Вісенте Алейксандре (Aleixandre)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,01 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Вісенте Алейксандре (Aleixandre)


за видатну поетичну творчість, яка відображає становище людини в космосі, сучасному суспільстві й водночас засвідчує відродження традицій іспанської поезії в період між світовими війнами
роки життя: 1898 - 1984 рр.
Іспанський поет Вісенте Алейксандре-і-Мерло народився 26 жовтня 1898 р. у Севільї в сім’ї інженера-будівельника. Дитинство майбутнього письменника пройшло на живописному середземноморському узбережжі в Малазі. 1909 р. родина переїздить до Мадрида. Алейксандре вступає до світського навчального закладу, який закінчує 1913 р. У 1914 р. вступає до Мадридського університету, де вивчає право, відвідує семінари з іспанської літератури. Здобувши диплом юриста та економіста, стає асистент-професором Мадридської школи торгового підприємництва. Через два роки влаштовується до управління Андалузької залізниці. Пише статті з економіки залізничної справи, вірші. 1922 р. Алейксандре захворів на інфекційний артрит, ставши напівінвалідом на все життя. У 1925 р. після того, як у нього виявили туберкульоз нирок, змушений був покинути службу в залізничній компанії. Оселяється неподалік від Мадрида в будинку батька й занурюється в літературну діяльність. Збірка поезій «Світ навколо» виходить у 1928 р. й відображає інтимні переживання автора, страх смерті, навіяний хворобою. Вперше публікує свої літературні твори у журналі «Ревіста де Оксиденте» у 1926 р. У 1927 р. з сім’єю переїздить до північного передмістя Мадрида на невелику віллу, де проживе все своє життя. Алейксандре читає роботи Зігмунда Фрейда, намагаючись знайти пояснення патологічних видінь під час своєї хвороби. Вплив фрейдизму і сюрреалізму відчутний в його «Пристрасті земній», де балада поступається ритмічній прозі й білим віршам. Твір, написаний у 1928-1929 рр., було опубліковано у 1935 р. Алейксандре написав «Шпаги немов губи» (1932) й збірку еротичних віршів «Руйнування чи любов» (1933), за яку отримав Національну премію з літератури. Під час громадянської війни в Іспанії (1936) поет не міг емігрувати через хворобу. Його дім було зруйновано, творчість заборонено. Після війни написані: «Тіні раю» (1944) - поетична утопія про царство щастя й краси, яке споглядає людина на порозі смерті; «Історія серця» (1954) - перехід від песимізму, характерного для ранньої творчості поета, до гуманізму й духовності. Пізніше вийшли збірки віршів «Вірші на завершення» (1968), «Діалоги знайомства» (1974). У 1958 р. поет видає книгу мемуарів «Зустрічі». 1977 р. Алейксандре отримує Нобелівську премію з літератури «за видатну поетичну творчість, яка відображає становище людини в космосі, сучасному суспільстві й водночас засвідчує відродження традицій іспанської поезії в період між світовими війнами». Хворий поет не був присутній на церемонії. Незабаром його відвідав король Іспанії Хуан Карлос і нагородив Великим хрестом ордена Карла ІІІ. Алейксандре ніколи не був одружений. Помер у Мадриді 14 грудня 1984 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Вісенте Алейксандре (Aleixandre)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок