Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Алан Ллойд Ходжкін (Hodgkin) за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів в периферичній і центральній ділянках мембрани нервової клітини роки життя: 1914 - 1998 рр.

Нобелівський лауреат Алан Ллойд Ходжкін (Hodgkin) за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів в периферичній і центральній ділянках мембрани нервової клітини роки життя: 1914 - 1998 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Алан Ллойд Ходжкін (Hodgkin) за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів в периферичній і центральній ділянках мембрани нервової клітини роки життя: 1914 - 1998 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,54 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Алан Ллойд Ходжкін (Hodgkin)


за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів в периферичній і центральній ділянках мембрани нервової клітини
роки життя: 1914 - 1998 рр.
Англійський біофізик А.Ходжкін народився 5 лютого 1914 р. у Бенбері (Оксфордшир). Після смерті батька Джорджа Л.Ходжкіна в Багдаді під час першої світової війни Алан і його молодші брати-близнюки виховувалися матір'ю Марі (Вілсон) Ходжкін. У Триніті-коледжі Кембриджського університету, до якого Алан вступив 1932 р., його зацікавила фізіологія, і він працював з нервовими волокнами під керівництвом Е.Д.Адріана, А.В.Хілла. Після захисту дисертації протягом 1937–1938 рр. він був запрошений у Рокфеллерівський інститут (нині – Рокфеллерівський університет) у Нью-Йорку, а також відвідав Океанографічний інститут в Массачусетсі. Повернувшись до Кембриджа 1938 р., А.Ходжкін почав працювати з Е.Хакслі з використанням методів, розроблених ним у США. Друга світова війна перервала їх дослідження, що були продовжені ученими після війни разом із Б.Кацем. А.Ходжкін і Е.Хакслі одержали Нобелівську премію з фізіології і медицини 1963 р. «за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів в периферичній і центральній ділянках мембрани нервової клітини». Їхнє відкриття «є віхою на шляху до розуміння природи збудження». Вони поділили премію разом із Дж.Еклсом. Від 1970 до 1981 р. А.Ходжкін був професором біофізики, а впродовж 1978–1984 рр. керував Триніті-коледжем. Від 1966 до 1976 р. А.Ходжкін – президент Морської біологічної асоціації, а в період між 1959 та 1963 роками був членом Медичного дослідницького товариства. Під час свого першого візиту до США А.Ходжкін зустрів Кей Роус. Вони одружилися 1944 р. під час перебування А.Ходжкіна у США як військовослужбовця. У них народилися син і три дочки. Крім Нобелівської премії, А.Ходжкін одержав Королівську медаль (1958) і медаль Коплі Лондонського королівського товариства (1965). Володар численних почесних ступенів, він є членом Королівського товариства і Королівської академії наук Данії, іноземним членом Американської академії наук і мистецтв, Національної академії наук Індії, Академії наук СРСР і Королівської академії Ірландії. А.Ходжкін помер 1998 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Алан Ллойд Ходжкін (Hodgkin) за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів в периферичній і центральній ділянках мембрани нервової клітини роки життя: 1914 - 1998 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок