Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Вілліс Юджин Лемб (Lamb) «за відкриття, пов'язані з тонкою структурою спектра водню рік народження: 1913 р.

Нобелівський лауреат Вілліс Юджин Лемб (Lamb) «за відкриття, пов'язані з тонкою структурою спектра водню рік народження: 1913 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Вілліс Юджин Лемб (Lamb) «за відкриття, пов'язані з тонкою структурою спектра водню рік народження: 1913 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,77 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Вілліс Юджин Лемб (Lamb)


«за відкриття, пов'язані з тонкою структурою спектра водню
рік народження: 1913 р.
Американський фізик В.Лемб народився в Лос-Анджелісі (штат Каліфорнія) 12 липня 1913 року в родині інженера. Він закінчив тут середню школу, де виявив неабиякі здібності до хімії. Ступінь бакалавра наук з хімії Лемб одержав 1934 р. у Каліфорнійському університеті в Берклі і залишився там для роботи над дисертацією під керівництвом Дж.Р.Оппенгеймера, за яку 1938 р. йому було присуджено докторський ступінь. Дисертація була присвячена електромагнітним властивостям ядерних частинок. У ній досліджувалося те, що через кінцеві розміри протону його електричне поле має трохи відрізнятися від поля точечної частинки, наприклад, електрона. Протягом усієї своєї наукової кар'єри Лемб викладав фізику в різних університетах: Колумбійському (1938-1951), Стенфордському (1951-1956), Гарвардському (1953-1954), Оксфордському (1956-1962), Єльському (1962-1974). Роботи його стосуються квантової й статистичної механіки, атомної і ядерної фізики, мікрохвильової спектроскопії, квантової електроніки, прискорювальної техніки. Лемб досліджував тонку структуру водню і гелію, взаємодію нейтронів з речовиною, бета-розпад, ядерний резонанс. Він експериментально довів порушення рівнів енергії в атомі водню («лембівські порушення»). Разом з іншими вченими Лемб побудував перший лінійний індукційний прискорювач потужних пучків релятивістських електронів. Разом з У.Р.Беннетом знайшов злиття двох провалів в один у центрі посилення газового лазера («провал Лемба») і докладно вивчив його, розробив теорію газового лазера і обчислив константу тонкої структури. Впродовж 1942-1952 рр. Лемб працював за сумісництвом у радіаційній лабораторії Колумбійського університету над військовими проектами. Його роботи були пов'язані, переважно, з радарною і мікрохвильовою технікою. Лемб 1955 р. був нагороджений Нобелівською премією з фізики «за відкриття, пов'язані з тонкою структурою спектра водню». Премію Лемб поділив з П.Кушем, який незалежно виконав аналогічні експерименти. Лемб був членом Національної академії наук США й Американського фізичного товариства, почесним членом Лондонського фізичного інституту й Единбурзького королівського товариства. У числі нагород, яких він визнаний гідним, медаль Румфорда Американської академії наук і мистецтв (1953) і «За наукові заслуги» Дослідницької корпорації Америки (1955). Лемб – почесний доктор університетів Пенсілванії, Єшиви і коледжу Густава Адольфа.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Вілліс Юджин Лемб (Lamb) «за відкриття, пов'язані з тонкою структурою спектра водню рік народження: 1913 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок