Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Васильченко Степан Васильович

Васильченко Степан Васильович

Назва:
Васильченко Степан Васильович
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,65 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Васильченко Степан Васильович
Перейти до: ,
Степамн Васимльович Васимльченко (27 грудня 1878 ( ), м. , тепер — , ) — український і педагог. Справжнє прізвище — Панасенко.
Зміст
 
 
 
 
 
[] Біографія
Народився в сім'ї безземельного селянина-шевця. Навчався 1888–1893 в Ічнянській початковій школі. Два роки готувався до вступу в учительську семінарію. вступив до Коростишівської учительської семінарії (закінчив ). Одержав направлення в однокласну міністерську школу в с. Потоки на Канівщині. Невдовзі переведено до . Учителював на та .
У часи вчителювання (1898–1904) вів щоденник «Записки вчителя». 19 грудня 1903 (1 січня 1904) уперше надрукував оповідання «Не устоял (Из жизни народного учителя)» в «Киевской газете».
вступив до Глухівського учительського інституту, покидає інститут. Виїхав на , учителював у с. Щербинівка (нині м. ).
заарештовано за участь у робітничих страйках. Сидів у тюрмі. хворого на тиф Васильченка польовий суд виправдав за браком доказів, звільнив з Бахмутської тюрми, категорично заборонив учителювати.
Повертається до Ічні, заробляє на життя приватними уроками. 1910–1914 – завідувач відділу театральної хроніки газети «Рада».
Під час мобілізовано до армії, був (до ) командиром саперної роти на Західному фронті. Тоді побачили світ перші збірки новел «Ескізи» (), «Оповідання» ().
жив у , де на замовлення написав оповідання «Про жидка Марчика, бідного кравчика». Тут написав також сатиричний твір «Про козака Ося і москаля Ася».
подорожував із хоровою капелою «Думка» по містах і селах Лівобережної України.
працював у Києві вихователем і завідувачем дитячого будинку, — — вчителем школи імені .
[] Творчість
Трудова атмосфера, в якій зростав Васильченко, навчання в Коростишівській семінарії та Глухівському учительському інституті напередодні й у часи революційних подій 1905, «неспокійна», за його висловом, праця «неблагонадійного» вчителя в сільських школах на Київщині та Полтавщині, а також посилений інтерес до народної творчості, до поезії , світової класики, — все це сприяло збагаченню життєвого і мистецького досвіду майбутнього письменника.
У літературний процес Васильченко включився вже зрілим митцем із власним поетичним голосом Саме тоді з'явилися друком його оригінальні твори — «Мужицька арихметика», «Вечеря», «У панів», «На чужину», «Циганка» та ін., пройняті любов'ю до людини праці, утвердженням віри в перемогу справедливості. Цьому передували тривалі роки становлення світоглядно-естетичних поглядів письменника, напружених пошуків ідей та форм художнього осмислення дійсності.
Не випадково однією з провідних тем творчості Васильченка є життя народних учителів, яке було йому — педагогові за фахом і покликанням — особливо близьким. «Записки вчителя» (1898—1905) та інші щоденникові записи, куди Васильченко, за його визнанням, систематично «заносив свої учительські жалі та кривди», стали згодом документальною основою багатьох реалістичних новел і оповідань.
Дебютував письменник оповіданням «Не устоял» (надруковано 1903). Згодом він значно доопрацював його й опублікував українською мовою під назвою «Антін Вова» (1910; в наступних виданнях — «Вова»).
У 1910—1912 Васильченко пише й друкує цикл новел і оповідань, присвячених учительській темі («Вечеря», «З самого початку», «Божественна Галя», «Над Россю», «Гріх» та ін.). Проблема виховання нової людини значною мірою зумовила звернення Васильченка до художнього опрацювання дитячої тематики, органічно пов'язаної з творами про вчителів. Глибоке розуміння психології дитини дало змогу Васильченку показати поетичний духовний світ дитини.
Хвилюють читача і психологічні етюди письменника «Дощ», «Дома», «Волошки», «Петруня», оповідання «Роман», «Увечері», «Свекор», «Басурмен» та ін. Оптимізм Васильченка особливо виразно виявився в одному з найкращих його творів, присвячених дітям, — «Циганка».
Невеликий цикл у творчості Васильченка складають оповідання, в яких йдеться про обдаровані натури з демократичних низів, про долю народних талантів («На хуторі», «У панів», «На розкоші» та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Васильченко Степан Васильович

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок