Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Сім’я Хохлових у Київському підпіллі

Сім’я Хохлових у Київському підпіллі

Назва:
Сім’я Хохлових у Київському підпіллі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,64 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Науковий реферат з історії України
Сім’я Хохлових у Київському підпіллі
3
План
Вступ ..........................................................................................................4
Основна частина .......................................................................................5
Київське підпілля ................................................................................5
2.2 Життєвий шлях та підпільна діяльність Віктора і Олександри Хохлових ...........................................................................................11
Вулиця Сім’ї Хохлових у Києві ......................................................16
Висновок ...................................................................................................18
IV. Список літератури ...................................................................................19
4
І. Вступ
Однією з основних, і мабуть, найцікавішою із тем курсу одинадцятого класу з історії беззаперечно є Україна під час Другої світової війни. Вивчаючи події періоду 1941-1945 рр. мене вражав масовий героїзм людей. Особливо мене зацікавила доля людей, які перебували в окупації, але продовжували боротися за перемогу над фашистами. Зокрема це партизани та підпільники. Крім того, цього року буде відзначатися шестидесятиріччя перемоги над фашистськими загарбниками, а отже тема підпілля залишається актуальною і до тепер.
Починаючи працювати над своєю науковою роботою я використовувала літературу, яку знаходила в шкільній та районній бібліотеках, брала у знайомих та друзів. Та згодом мені стало зрозуміло, що цієї інформації не достатньо. І я звернулась до працівників музею Великої Вітчизняної війни, та за їхньою порадою почала працювати в центральному державному архіві громадських об’єднань України.
Зараз, ознайомившись з великою кількістю матеріалів про сім’ю Хохлових та київське підпілля в цілому, я дійшла висновку, що це дуже складна і заплутана тема, якій, на жаль, не достатньо приділяють увагу. Про це свідчить і той факт, що у списках міськкомів КП(б)У, залишених в підпіллі, в графі примітка чи не в кожного третього написано „подальша доля не відома”.
У своїй роботі я пишу про долю лише двох людей, але намагаюсь показати на прикладі конкретної сім’ї – сім’ї Хохлових, вклад у перемогу над фашистською Німеччиною усього підпілля і Київського зокрема.
 
5
ІІ. Основна частина
2.1. Київське підпілля
Якщо говорити про київське підпілля, то воно розгорнуло свою діяльність ще в перші дні війни і продовжувало вести боротьбу до останніх днів окупації.
Вже в перші дні війни завдання партійних та радянських органів у справі підготовки до боротьби на окупованій території були обговорені на спеціальних нарадах. На цих нарадах були затверджені початковий склад підпільних організацій, визначені явочні та конспіративні квартири, а також створено план діяльності підпілля. Таким чином у Києві для керівництва підпіллям створювалися основний і запасний міськкоми, 9 райкомів партії та 37 організацій у складі 646 чоловік. Секретарем основного підпільного міськкому партії затвердили М. Г. Рудешка, який до війни працював у Ленінському райкомі КП(б)У міста Києва, заступником секретаря – В. Г. Хохлова, який до війни був начальником цеху і секретарем парткому заводу „Більшовик”. Першим секретарем запасного підпільного міськкому було затверджено секретаря Білоцерківського міськкому КП(б)У С. Г. Бруза, а його заступником – П. Т. Громика, контрольного майстра авіазаводу. Склади основних підпільних райкомів партії нараховували 3 – 4 чоловік, а запасних 1 – 2 чоловік.
Слід проте зазначити, що в роботі з формуванням підпілля та його діяльності було чимало неорганізованості та безвідповідальності. Не вдалося забезпечити злагоджене керівництво розгортання боротьби на окупованій території. ЦК КП(б)У створив 30 червня 1941 р. Оперативну групу на чолі із М. О. Бурмистенком, яка мала керувати діяльністю місцевих партійних органів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Сім’я Хохлових у Київському підпіллі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок